Jak Zacząć ze Sklepem Internetowym, który będzie sprzedawał?

Naszą najlepszą rekomendacją do budowania sklepu internetowego jest WooCommerce na Hostinger. Jeśli chcesz pominąć wszystkie inne rzeczy i przejść od razu do budynku, rozpocznij bezpłatny okres próbny już teraz.

Przy zakładaniu sklepu internetowego, jedna rzecz liczy się bardziej niż cokolwiek innego aby uzyskać pierwszą sprzedaż: twój marketing.

Zgadza się. Sposób, w jaki zdecydujesz się na sprzedaż swojego sklepu, całkowicie decyduje o tym, ile zarobisz pieniędzy.

Zrób to dobrze, a będziesz patrzył, jak Sprzedaż się rozkręca. Zrób to źle, a po prostu będziesz miał bardzo czasochłonne hobby.

W tym poście pokażemy Ci, jak stworzyć sklep internetowy już dziś, oraz jak przyciągnąć pierwszych klientów.

Jak założyć sklep internetowy

Im szybciej zaczniesz, tym szybciej będziesz mógł poznać trendy, które naprawdę mają znaczenie dla Twojego rynku.

Istnieje sześć kroków do marketingu, budowania i optymalizacji sklepu internetowego:

Krok 1: Wybierz Strategię Marketingową

Dobra strategia marketingowa powinna być podstawą twojego sklepu internetowego. To powinno być ważniejsze niż cokolwiek innego.

Na razie zignoruj Wszystko inne.

(Wkrótce dowiemy się, jak założyć sklep internetowy — obiecuję.)

Jeśli jest jeden krok, który sprawi, że lub złamie sukces Twojego sklepu internetowego, to właśnie ten. Musisz wybrać strategię marketingową. Nie jest to trudny wybór, ale jest to taki, który musisz podjąć starannie i z wyprzedzeniem.

Większość sklepów internetowych stosuje jedną z trzech strategii marketingowych:

 1. SEO
 2. Marketing płatny
 3. Marketing platformy

Przejrzyjmy każdą.

SEO dla Sklepów Internetowych

Ta strategia marketingowa jest dość prosta: Znajdź słowa kluczowe dla produktów, które chcesz zaoferować, a następnie Ustaw swoją witrynę w rankingu Google dla tych słów kluczowych.

W tym przykładzie Allegro oceniają bardzo dobrze organicznie (te pod karuzelą i reklamami) SEO dla wyszukiwanego terminu „regał.” Oznacza to, że gdy setki ludzi codziennie przeszukują termin regał, zostaną poprowadzeni bezpośrednio do swoich stron internetowych, gdzie mogą je kupić.

Jeśli ta strategia działa dla Twojej firmy, możesz zarobić dużo pieniędzy ze swoim sklepem internetowym.

SEO ma kilka korzyści, które są idealne dla firmy:

 • Strumienie ruchu są bardzo niezawodne, co oznacza niezawodne przychody dla Twojej firmy.
 • Ruch w wyszukiwarce ma zwykle największy ruch z dowolnego źródła ruchu.
 • Nawet w skali, ruch wyszukiwania może być niezwykle opłacalne.

Niezawodny, duży wolumen i opłacalny. To wszystko, czego możesz chcieć.

Jest jeden poważny minus: SEO zajmuje dużo czasu i wysiłku. Nawet jeśli realizujesz kategorię produktów bez konkurentów, nadal może upłynąć dobre 3-6 miesięcy, aby Twoja witryna pojawiła się na pierwszej lub drugiej stronie wyników wyszukiwania dla słowa kluczowego.

Natężenie ruchu będzie dość małe, dopóki Twoja strona nie znajdzie się w rankingu 1-3 na słowo kluczowe. Jeśli twoja kategoria jest nawet skromnie konkurencyjna, dotarcie do tego punktu może zająć lata wysiłku.

Jeśli wybierzesz SEO jako strategię marketingową swojego sklepu internetowego, skupisz się na trzech rzeczach:

 1. Optymalizacja stron produktów pod kątem słów kluczowych produktów.
 2. Budowanie użytecznych i angażujących treści dla słów kluczowych innych niż produkty, które są również w Twojej kategorii. Pomaga to w rankingu stron produktów.
 3. Dzięki czemu Twoje treści są tak dobre, że ludzie będą linkować do nich jako zasób.

Podczas gry SEO ważne są tylko dwie rzeczy: treść i linki. Więc tam spędzisz większość swojego czasu.

Płatny Marketing dla Sklepów Internetowych

Niektóre sklepy internetowe radzą sobie wyjątkowo dobrze z płatnym marketingiem. Obejmuje to Facebook Instagram sponsorowane posty i płatne wyniki w wyszukiwarce Google. Płatny marketing obejmuje miejsca docelowe reklam, które kupujesz.

Ale czy płatny marketing jest odpowiedni dla Twojej firmy? Moja ogólna zasada: płatny marketing to świetna opcja, jeśli twój produkt jest rodzajem rzeczy, które mogą być prezentowane w centrum handlowym.

Dlaczego?

Facebook i Instagram są obecnie największymi płatnymi kanałami marketingowymi. W szczególności Instagram stał się bardzo popularny w sklepach internetowych w ciągu ostatnich kilku lat.

Facebooku lub Instagramie.ale pomyśl o sposobie myślenia, który ktoś ma podczas przewijania kanału na Facebooku lub Instagramie. Odpoczywają przez kilka minut, śmieją się z kilku zdjęć i zostawiają Szybkie wiadomości dla kilku przyjaciół. Dobrze się bawią. To tak, jak ludzie robią zakupy w centrum handlowym. Czasami ludzie szukają konkretnego przedmiotu, ale wiele osób idzie do centrum handlowego, aby się dobrze bawić. Centra handlowe wiedzą o tym od dawna, a sklepy zoptymalizowały się wokół tego doświadczenia przeglądania.

Produkty Facebooka Instagram, które skutecznie sprzedają się w centrum handlowym, mogą również dobrze radzić sobie z płatną reklamą. Produkty te zazwyczaj:

 • Produkty konsumenckie. Produkty biznesowe mają znacznie trudniejszy czas na tych kanałach.
 • Bardzo wizualny i przyciągający wzrok. Właśnie dlatego firmy odzieżowe radzą sobie tak dobrze w centrach handlowych i dlaczego firmy odzieżowe były naprawdę agresywne na Instagramie w ciągu ostatnich kilku lat.
 • Proste do zrozumienia. Oferta musi zostać zrozumiana w ciągu 3 sekund. Jeśli masz bardziej skomplikowany proces sprzedaży, który wymaga więcej wyjaśnień, ludzie będą przewijać obok reklamy na długo przed masz szansę na sprzedaż.
 • Atrakcyjna cena. Jeśli cena jest zbyt wysoka, że ludzie muszą dokładnie przemyśleć decyzję, pominą Twoją reklamę i szybko o niej zapomną.

Jeśli twój produkt spełnia wszystkie te kryteria, powinieneś poważnie rozważyć przejście na płatną ścieżkę marketingową.

Jednym z wyjątków jest Google Ads (dawniej AdWords). Ponieważ licytujesz słowa kluczowe w Google, umieszczasz reklamę przed osobami, które już aktywnie szukają tego typu produktu. Tak długo, jak słowo kluczowe ma wystarczającą liczbę wyszukiwań, A oferty reklamowe nie są zbyt konkurencyjne, będzie działać bardzo ładnie.

Największym minusem płatnego marketingu jest to, że będziesz musiał zainwestować sporo pieniędzy z góry, zanim dowiesz się, czy możesz osiągnąć zysk. Wielu z nas nie ma tych tysięcy złotych do zainwestowania bez niezawodnej szansy na odzyskanie go.

Większość płatnych kampanii nie przynosi początkowo zysku; zwykle zajmują dużo iteracji i pracują, zanim zaczną zarabiać. Większość profesjonalnych płatnych marketerów potrzebuje 3-6 miesięcy, zanim ich kampanie staną się opłacalne. Więc bądź ostrożny i upewnij się, że nie inwestujesz więcej niż możesz sobie pozwolić na utratę tutaj. Jeśli gotówka jest dla Ciebie zbyt napięta, wybierz jedną z innych opcji marketingowych.

Marketing platformowy dla Sklepów Internetowych

Jest to zupełnie inny kierunek niż dwie powyższe metody.

Zamiast tworzyć własny sklep i wykorzystywać rodzaj marketingu do pozyskiwania ruchu, wykorzystasz jedną z głównych platform ecommerce:

 • Allegro
 • Amazon
 • eBay

Na pewno można odnieść sukces w każdej z tych trzech. Zalecamy, aby większość ludzi poszła do Allegro/Amazon. Publiczność Amazon jest znacznie większa, co daje więcej plusów i prawie każda nisza produktowa już istnieje na Amazon.

Głównym wyjątkiem jest działalność rzemieślnicza, na przykład tworzenie własnych podpórek do książek, aby sprzedawać je ludziom.

eBay jest nadal wielki, jeśli robisz kilka kupowania i odsprzedaży. Ale jeśli produkujesz te same rodzaje przedmiotów konsekwentnie, potencjał na Amazon jest znacznie wyższy.

Jako kanał marketingowy traktujesz wybraną platformę. Najpierw utworzysz swój sklep na tej platformie i wystawisz wszystkie swoje produkty. Po drugie, zoptymalizujesz swój sklep tak, aby Platforma chciała oferować Twoje produkty.

Optymalizacja sklepu zazwyczaj polega na skupieniu się na dwóch obszarach:

 • Kierowanie stron produktów na określone terminy wyszukiwane w ramach platformy
 • Uzyskanie jak największej liczby 5-gwiazdkowych opinii na temat swoich produktów

W miarę jak poprawiasz wyszukiwane hasła i recenzje, więcej osób zobaczy Twoje produkty na tej platformie, co przyniesie Ci większą sprzedaż.

Jak wybrać najlepszy rodzaj sklepu internetowego dla Ciebie

Podsumujmy to, co do tej pory omówiliśmy. Istnieją trzy rodzaje sklepów internetowych, które możesz otworzyć. Te typy są oparte na strategii marketingowej, którą stosujesz.

Trzy kanały marketingowe sklepu internetowego to:

 1. SEO – Skupisz się na treści i linkach. Wymaga: czasu i cierpliwości
 2. Marketing płatny – Zapłacisz za staże. Wymaga: 3-6 miesięcy, pieniędzy z góry i bardzo wizualnego, prostego do zrozumienia produktu konsumenckiego z przyjazną dla impulsów ceną.
 3. Istniejące platformy, takie jak Allegro, Amazon i eBay – Skupisz się na wygrywaniu wyszukiwanych haseł na tym rynku i układaniu 5-gwiazdkowych recenzji. Wymaga: zobowiązania do zrozumienia tej platformy.

Gorąco polecam wybrać jeden z nich i zbudować cały swój biznes wokół niego. Zgadza się, tylko jeden.

„Dlaczego nie możemy zrobić więcej niż jednego? Czy nie chcielibyśmy korzystać z wielu kanałów marketingowych dla naszego sklepu? Więcej marketingu oznacza więcej sprzedaży, prawda?”

Sam tyle razy popełniałem ten błąd. Po dekadzie pracy w marketingu online wraz z niektórymi z najbardziej szanowanych marketerów tam, zauważyłem jeden przytłaczający trend: ludzie, którzy są dobrzy w jednym rodzaju marketingu są na ogół bardzo złe w innych.

Dlaczego?

Kilka powodów, dla których trudno być dobrym w więcej niż jednym rodzaju marketingu:

 • Każdy kanał marketingowy jest całkowicie wyjątkowy. Chociaż niektóre zasady marketingowe obowiązują we wszystkich kanałach, musisz nauczyć się wszystkich taktyk od podstaw. Ciągłe próby uczenia się nowych kanałów naprawdę spowalnia Cię.
 • Kanały marketingu Online stale się zmieniają. To, co teraz działa, nie zadziała za 12 miesięcy. Mimo, że spędziłem dekadę robi SEO, nadal czuję, że jestem relearning go co roku. Jeśli koncentrujesz się na jednym kanale marketingowym, będziesz miał dużo łatwiejszy czas nadążania.
 • Kanały marketingu internetowego to prawo władzy. Oznacza to, że większość zysków trafia do kilku dużych graczy — wszyscy inni walczą o resztki. Jeśli nie jesteś jednym ze zwycięzców, nie zarobisz wiele.

Jeśli będziesz trzymać się jednego kanału marketingowego, szybciej przejdziesz przez krzywą uczenia się. Im szybciej odblokujesz swój kanał marketingowy, tym szybciej będziesz zarabiać prawdziwe pieniądze ze swoim sklepem online.

Krok pierwszy zakończony. To było długie, ale ważne jest, abyś poświęcał na to czas — to podstawa każdego innego wyboru, którego dokonasz podczas zakładania sklepu internetowego.

Krok 2: Znajdź odpowiednią niszę produktową dla swojego sklepu internetowego

Po wybraniu strategii marketingowej wybór niszy produktowej jest najważniejszą decyzją, którą podejmiesz.

Jedna wskazówka: nie przeskakuj tylko do kategorii produktów. Tak, bycie osobiście zainteresowanym kategorią naprawdę pomaga w budowaniu biznesu. Ale to też łatwa pułapka.

Możesz wybrać kategorię, która nie będzie wspierać dobrze prosperującego biznesu. Nie ma znaczenia, ile czasu i energii włożysz w to. Jeśli nie będzie popytu, biznes się nie powiedzie.

Jest kilka rzeczy, których szukam w dobrej kategorii produktów dla sklepu internetowego:

Po pierwsze, unikaj wybierania kategorii, która jest zbyt niszowa.

Powszechną najlepszą praktyką w marketingu jest różnicowanie się. I to jest potężna rada — to ogromna zaleta, gdy ją masz.

Trudno jest również znaleźć prawdziwy sposób na wyróżnienie się, za który rynek jest gotów zapłacić. Istnieje niezliczona ilość sposobów na odróżnienie danego produktu, ale tylko 1-2 ma znaczenie.

Czy najlepiej oceniany uchwyt na szczoteczkę do zębów na Amazon musi zrobić coś zwariowanego i wyjątkowego? Wcale nie. Musi być prosty, łatwy w użyciu, niezawodny, niedrogi i mieć mnóstwo opinii na temat Amazon. To wszystko.

Zamiast próbować odróżnić się od każdego innego produktu w swojej kategorii, znajdź kategorię z konkurentami, którzy nie dominują w swoim kanale marketingowym.

Czy opinie Amazon są niskie dla wszystkich najlepszych produktów? Czy wyniki SEO są niskiej jakości? Czy nie ma firm stawiających poważne pieniądze reklamowe za produktem? Jeśli odpowiedź brzmi „tak”, masz szansę na pokonanie ich z marketingiem.

Umiarkowana cena jest również kluczowa.

Dobra zasada: unikaj kategorii produktów o zbyt niskiej cenie.

W końcu, jeśli zarabiasz tylko 1 zł za każdą sprzedaż, będziesz musiał sprzedawać produkty 100,000 każdego roku, aby się utrzymać. Po podatkach i napowietrznych, to da ci około 50-60K rocznie na życie.

Sprzedanie 100 000 czegokolwiek to dużo pracy. Niełatwe zadanie.

Czy to straszne? Niekoniecznie. Może być lepiej? Zdecydowanie.

Załóżmy teraz, że sprzedajesz coś za 80zł i zarabiasz 40zł na każdej sprzedaży. Aby zarobić 100,000zł rocznie, będziesz musiał sprzedać tylko 2,500 przedmiotów. To much łatwiejszy w zarządzaniu.

Jednak chcesz również uniknąć sprzedaży czegoś o zbyt wysokiej cenie. Wraz ze zmianami cen, podobnie jak zachowania zakupowe. Perspektywy wymagają więcej dowodów. Mogą nawet wymagać zupełnie innego procesu zakupu.

Ile osób kupuje samochody bez jazdy próbnej? Niewielu. Chcą zobaczyć samochód i porozmawiać z prawdziwą osobą przed dokonaniem zakupu tak dużego. Samochody wymagają dużo dodatkowej pracy i umiejętności sprzedaży, aby skutecznie sprzedawać ze względu na ich wyższy punkt cenowy.

Zalecamy znalezienie produktu, który można sprzedać między 50 a 100złotych. Jest na tyle wysoki, że sprzedaż szybko się zsumuje. Jest również wystarczająco niski, aby proces zakupu był prosty.

Na koniec upewnij się, że jest popyt.

Możesz sprawdzić, czy jest popyt, wykonując łatwe badania za pomocą wybranego kanału marketingowego.

W przypadku SEO Google Ads ma Planer słów kluczowych, który mówi, ile razy coś jest wyszukiwane w Google każdego miesiąca. Jeśli słowo kluczowe dla Twojego produktu otrzymuje mniej niż 1,000 wyszukiwań miesięcznie, prawdopodobnie jest to zbyt małe, aby zbudować firmę.

Tak samo z Amazon. Jeśli masz problem ze znalezieniem produktów w swojej kategorii z więcej niż recenzjami 100, prawdopodobnie jest to zbyt małe.

W dzisiejszych czasach wolałbym wybrać kategorię, w której nie mam żadnego doświadczenia, ale mam prawdziwy popyt. To o wiele lepsze niż uświadomienie sobie, że moja kategoria pasji nie ma później żadnego zapotrzebowania.

Krok 3: Wybierz nazwę dla swojej marki

Uwaga: to trudny krok.

To dlatego, że wiele dobrych nazwisk zostało zgłoszonych. Strony internetowe są zajęte, najlepsze nazwy zostały opatrzone znakiem towarowym, a poczujesz się, jakbyś uderzał w ślepy zaułek po ślepym zaułku.

Możesz poczuć pokusę na skróty. Możesz nawet wybrać mniej niż idealną nazwę, aby kontynuować.

Nie rób tego.

To 100% warte wysiłku, aby znaleźć dobry. To się opłaci.

Oto lista kontrolna nazewnictwa, której używam:

 • Łatwo przeliterować. Nigdy nie chcę żadnych tarć, gdy ludzie próbują znaleźć moją stronę.
 • 3 słowa lub mniej. Lubię trzymać to w skrócie, jak to możliwe, aby łatwiej było zapamiętać. 1 lub 2 słowa są idealne, 3 jest nadal dobre.
 • Dostępna domena. Niektórzy używają dziwnych domen, takich jak firma.online lub company.io. moim zdaniem powoduje to problemy później, ponieważ kto posiada company.com będzie wiedział, jak cenne jest, gdy spróbujesz go kupić. Albo kupuję domenę wcześniej, albo znajduję taką, która jest natychmiast dostępna.
 • Odpowiednie dla twojej kategorii. Upewnij się, że nazwa odnosi się w jakiś sposób do kategorii produktu.
 • Brak konfliktów znaków towarowych. Każda firma prawnicza może zrobić szybkie sprawdzenie dla Ciebie na ten temat. Ponieważ czas prawny jest drogi, znajdź 3-5 opcji nazwy, które sprawdzają wszystkie powyższe elementy. Następnie niech adwokat sprawdzi znaki towarowe w tym samym czasie. Rzadko zdarza się, że przynajmniej jeden z nich nie działa.

Mamy szczegółowy przewodnik, jak wybrać i kupić nazwę domeny tutaj.

Po wybraniu nazwy, chwyć domenę za pomocą rejestratora domeny. Lub jeśli kupujesz domenę od kogoś, przenieś ją do rejestratora domen, z którego chcesz korzystać przez dłuższy czas.

Krok 4: Otwórz Swój Sklep Internetowy

Jeśli realizujesz strategię SEO lub płatnego marketingu, jest to kluczowy krok.

Dlaczego? Proste: jakość twojej witryny ma ogromny wpływ na to, jak duży ruch zamieni się w kupujących.

Aby upewnić się, że strona jest najwyższej jakości, zalecamy użycie Hostinger.

 • 30-dniowy darmowy okres próbny
 • Gotowe szablony e-commerce
 • Zintegrowane przetwarzanie płatności
 • Bezpłatne rozszerzenia marketingu i SEO

Nie chodzi o to, że nie lubimy Shopify i Bigcommerce, naprawdę.

Chodzi o to, że Hostinger oferuje wiele na WooCommerce (od 3.99zł miesięcznie) i sprawiają, że konfiguracja sklepu internetowego jest tak łatwa, jak to tylko możliwe po ludzku.

Nawet jeśli nigdy wcześniej nie zbudowałeś strony internetowej, nie mówiąc już o sklepie internetowym, Hostinger oferuje prawdziwie plug-and-play rozwiązanie. Możesz dodać swoje pierwsze produkty w mniej niż godzinę od rejestracji, nawet jeśli jesteś początkującym użytkownikiem e-commerce.

Oto krok po kroku, jak skonfigurować sklep WooCommerce za pomocą Hostinger. Jest tam o wiele bardziej szczegółowy proces.

Jeśli planujesz przewozić tysiące przedmiotów lub masz wiele lokalizacji zapasów (sklepy z cegły i zaprawy, magazyny itp.), prawdopodobnie chcesz czegoś takiego jak Shopify lub BigCommerce, który jest zbudowany z myślą o skalowaniu. WooCommerce jest nadal solidnym wyborem, ale te dwie platformy lepiej radzą sobie z większymi operacjami.

Ale dla większości osób rozpoczynających swój pierwszy sklep, uruchamianie WooCommerce na Hostinger jest wszystkim, czego potrzebują po znacznie niższej cenie.

Każda polecona przeze mnie Platforma ecommerce ma wbudowane narzędzia marketingowe. Możesz także połączyć swój sklep internetowy z sieciami społecznościowymi, takimi jak Instagram i Pinterest, a także Marketplace ’ ami, takimi jak eBay i Amazon.

Porozmawiajmy o tym, jak dojechać cyfrowym ruchem pieszym do nowego sklepu.

Krok 5: Zrób 60-dniowy boom marketingowy

Kiedy uruchamiasz sklep internetowy, prawdopodobnie zaczynasz od małych.

Choć masz zamiar doświadczyć rosnących bólów, nawet niewielka część pędu idzie bardzo długą drogę.

Twoja pierwsza recenzja, twoja pierwsza strona w Google, twój pierwszy zakup z płatnej reklamy-to zmienia życie.

Na tym etapie procesu nie martw się o systemy, skalowalność ani o próby skutecznego działania. Zamiast tego Szukaj rozpędu w dowolny sposób, bez względu na to, jak duży zasięg lub osobistą pracę musisz wykonać.

Potrzebujesz ogromnego przypływu osobistego wysiłku i rozmachu. Nawet jeśli musisz robić rzeczy, o których wiesz, że nie są trwałe w dłuższej perspektywie.

Oto kilka przykładów:

 • Mogę dotknąć mojej osobistej sieci, aby sprawdzić, czy ktoś jest skłonny zrobić wywiad ze mną i opublikować go na własnej stronie. Pomoże mi to uzyskać kilka początkowych linków do mojej strony.
 • Mógłbym poprosić osobistych przyjaciół i krewnych o pozostawienie pierwszych kilku recenzji Amazon.
 • Spróbowałbym wydać trochę własnej gotówki na płatne reklamy, aby sprawdzić, czy oferta w ogóle przynosi dochody.

Szukam jakiegokolwiek pomysłu marketingowego, który angażuje mój czas, ale także pozwala mi szybko uzyskać pierwsze kilka wygranych.

Na tym etapie zrób kilka badań na swoim kanale marketingowym i wymyślić listę pomysłów 50, które możesz osobiście zrobić sam. Następnie ustal ich priorytety i zaplanuj 60-dniowy impuls marketingowy. Wyślij tyle pomysłów, ile możesz w ciągu tych 60 dni.

Jest to czas, w którym ludzie zwykle spędzają długie godziny, piją za dużo kawy i naprawdę się pchają. Uważam jednak, że należy robić wszystko w granicach rozsądku i uważać, aby się nie wypalić.

Pod koniec 60-dniowego wybuchu marketingowego niektóre z twoich pomysłów marketingowych zadziałają i będziesz miał pierwszą parę sprzedaży. Będziesz mieć również niewielki, ale stały strumień sprzedaży, ponieważ skupiłeś się na jednym kanale marketingowym. Ten stały strumień wystarczy, aby zacząć budować swoje marketingowe koło zamachowe.

Krok 6: Zbuduj Swoje Marketingowe Koło Zamachowe

Gdy już masz początkowy rozmach, nadszedł czas, aby zacząć budować marketingowe koło zamachowe, które będzie rozwijać Twoją firmę przez całą dobę, bez konieczności osobistego wykonywania każdego zadania.

Co to jest koło zamachowe? To duże koło w silniku, które pomaga tworzyć i oszczędzać energię. Bierzemy tę samą koncepcję do planu marketingowego, aby stworzyć duży wzrost.

W pierwszych dniach na Amazon, będziesz musiał osobiście poprosić o wiele swoich pierwszych recenzji produktów. Ale to nie jest trwałe.

Zamiast tego poszukaj taktyk marketingowych, które pomogą Ci stworzyć recenzje Amazon bez pytania o nie.

Oto przykład:

Popularną taktyką na Amazon jest poproszenie klientów o pozostawienie recenzji. Niektórzy nawet obiecują kod rabatowy przy następnym zakupie, jeśli zostanie opublikowana recenzja.

Możesz zautomatyzować tę taktykę. Poproś asystenta, aby wysłał ten sam szablon e-mail do każdego nowego klienta, prosząc o recenzję i obiecując kod rabatowy przy następnym zamówieniu. Wszystkie platformy umożliwiają wysyłanie wiadomości do klientów osobiście za pośrednictwem platformy. Więc chociaż nie możesz wysyłać wiadomości e-mail do wszystkich klientów na raz, możesz poprosić asystenta, aby wysyłał wiadomości jeden po drugim co tydzień w Twoim imieniu. To powtarzalne koło zamachowe, które nie zajmuje Ci czasu.

Krótka notatka na temat tej taktyki recenzji: zanim spróbujesz czegoś takiego, sprawdź wytyczne i zasady platformy, na której jesteś. Zawsze istnieją zasady dotyczące tego rodzaju rzeczy i Każda platforma jest nieco inna. Uważaj, aby nie przesunąć rzeczy za daleko, narażając swój sklep na niebezpieczeństwo całkowitego usunięcia.

Poszukaj jak największej liczby powtarzalnych kół zamachowych marketingowych.

Czy zamiast tworzyć treści samodzielnie, możesz zapłacić komuś za treści? Jeśli przeprowadziłeś badanie słów kluczowych, sporządziłeś listę wymagań, które chcesz dla każdego kawałka treści i zatrudniłeś kogoś innego do napisania samego posta, możesz stworzyć o wiele więcej treści, które pomogą Ci wygrać dzięki strategii marketingowej SEO. To koło zamachowe.

Czy zamiast samodzielnie optymalizować płatne reklamy, możesz to delegować? Jeśli współczynniki konwersji stale się poprawiają, a koszt pozyskania klienta spada, pozwala to kupić więcej klientów z taką samą ilością kapitału. To przyspiesza twój biznes bez osobistego wysiłku. Kolejne koło zamachowe.

Skoncentruj się na swoim głównym kanale marketingowym, a następnie zbuduj marketingowe koło zamachowe, które sprawi, że Twój sklep internetowy będzie się rozwijał bez żadnego wysiłku. Jest to klucz do otwarcia sklepu internetowego, szybkiego generowania sprzedaży i przyspieszania jej wzrostu.

Więc na co czekasz?

Rozpocznij bezpłatny okres próbny z Hostinger już dziś i zacznij swój sklep internetowy w kilka minut. Następnie wykonaj resztę moich wskazówek powyżej, aby uzyskać przewagę nad konkurencją.