Najlepsze Programy do Wideokonferencji

Chcesz przejść od razu do odpowiedzi? Najlepszą usługą połączeń konferencyjnych dla większości osób jest zdecydowanie Zoom.

Dobre usługi połączeń konferencyjnych pozwalają łączyć się z ludźmi, których chcesz, kiedy chcesz i jak chcesz.

Przeprowadzić wywiad grupowy z obiecującym kandydatem. Hop na szybki telefon z zespołem w celu omówienia klienta. Zorganizuj 100-osobowe webinarium wideo. Odpowiednia platforma to ułatwia.

Bez względu na budżet, znajdziesz idealne rozwiązanie na tej liście. Nawet jeśli nie masz budżetu, wybrałem kilka darmowych opcji, z których możesz zacząć korzystać już teraz.

Pokażę Ci najlepsze bezpłatne i płatne usługi konferencyjne na rynku. Czytaj dalej, aby uzyskać szczegółowe recenzje i krótki przewodnik dla kupujących, aby znaleźć odpowiedni dla ciebie.

Najlepsze Usługi Połączeń Konferencyjnych

Te osiem opcji wyraźnie przewyższa pozostałe:

 1. Zoom – Najlepsze dla dużych zespołów
 2. Google Hangouts – Najłatwiej skonfigurować i zaprosić
 3. GoToMeeting – Najlepszy do modernizacji (lub tworzenia) sali konferencyjnej

Szukałem dostawców, którzy oferowali VoIP (voice over internet protocol), co oznacza, że można wykonywać połączenia przez internet zamiast stacjonarnego. Ta opcja kosztuje mniej i jest o wiele łatwiejsza w zarządzaniu niż tradycyjna linia telefoniczna.

Ale co jest odpowiednie dla Twojej firmy? Przejrzałem każdą usługę szczegółowo poniżej, aby pomóc ci je porównać.

1. Zoom-najlepszy dla dużych zespołów

 • Bezpłatne do 100 uczestników
 • Plan PRO już od $14.99 /m-c
 • Wideokonferencje HD
 • Funkcje nagrywania w chmurze

Zoom zyskał ostatnio popularność-i nie bez powodu. Oprócz globalnej pandemii zmuszającej firmy do wyboru nowej opcji wideokonferencji, Zoom również zyskał popularność ze względu na ich niezawodność, łatwość obsługi i niską cenę.

Ten oparty na chmurze system oferuje szeroką gamę bezpłatnych i płatnych opcji, aby pomieścić zarówno osoby prywatne, jak i firmy każdej wielkości.

To powiedziawszy, Zoom jest najlepszy dla dużych zespołów lub przedsiębiorstw. Za $ 19.99 miesięcznie możesz mieć do 300 uczestników w jednym połączeniu. Jest większy niż którykolwiek z pozostałych dostawców (poza planami na poziomie przedsiębiorstwa).

Ponadto, masz zamiar uzyskać światowej klasy wydajność w audio i wideo. Nie ma chyba lepszej usługi połączeń konferencyjnych, która oferuje tak ostrą jakość obrazu z mniejszymi opóźnieniami i przerwanymi połączeniami.

Nie bez powodu stali się ważną częścią społeczeństwa podczas pandemii.

Ich pierwszy płatny plan powinien wystarczyć większości z was. Zawsze możesz przejść na Zoom Business, gdy Twoja firma skaluje się.

Zoom wyróżnia się wśród swoich konkurentów w zakresie wideokonferencji i sal konferencyjnych w chmurze. Na pewno chcesz pochylić się w kierunku tej usługi, jeśli planujesz profesjonalne prezentacje wideo za pośrednictwem połączeń konferencyjnych.

Chociaż nie jest to rozwiązanie dla wszystkich, Zoom Enterprise to najlepsze rozwiązanie dla tych z Was, którzy należą do tej kategorii. Duże firmy, takie jak Uber, Zendesk, Ticketmaster, GoDaddy i Pandora, to tylko kilka marek, które polegają na rozwiązaniach Zoom do połączeń konferencyjnych.

Zoom ma obszerną bazę wiedzy, a także wsparcie telefoniczne 24/7 i szkolenie na żywo z niektórymi planami. Ale jakość dźwięku może być czasami trochę niestabilna.Porównaj Oferty


2. Google Hangouts-najłatwiej skonfigurować i zaprosić

 • Za darmo z kontem Gmail
 • Konferencja do 25 osób
 • Integracja z Kalendarzem Google
 • Najlepiej używać z kontem G Suite

Google Hangouts oferuje Rodzaj niezawodnej, najwyższej jakości usługi, jakiej można oczekiwać od produktu Google.

Jest darmowy i jest świetną opcją dla każdego, kto ma konto Gmail (czyli w zasadzie każdy).

Automatycznie łączy się z Twoim kontem Gmail i kontaktami — dzięki czemu może być naprawdę bezproblemowy. Posiada również integrację z Kalendarzem Google, co ułatwia planowanie spotkań z innymi użytkownikami.

Aby skonfigurować połączenie konferencyjne, użyj przeglądarki, rozszerzenia chrome lub aplikacji mobilnej.

Chociaż nie zawiera wszystkich dzwonków i gwizdków, które mają niektóre inne oferty na tej liście, świeci w czystej prostocie. Aby skonfigurować połączenie, wystarczy konto Google-i to wszystko. W rzeczywistości, jeśli czytasz to teraz, prawdopodobnie możesz skonfigurować połączenie w mniej niż 10 sekund.

Po skonfigurowaniu wystarczy wysłać link Google Hangout do każdego, kto chce dołączyć do połączenia.

Usługa ta jest zwykle używana do spotkań jeden na jeden, ale może być realną opcją dla mniejszych połączeń konferencyjnych do 25 osób. Google Hangouts ułatwia udostępnianie ekranu i ułatwia również wideokonferencje.

Aby w pełni korzystać z Google Hangouts, musisz mieć konto G Suite, które zaczyna się od $ 6 miesięcznie. Być może już korzystasz z G Suite, a jeśli nie, powinieneś zacząć.

Podczas gdy Google Hangouts jest prosty, prosty i łatwy w użyciu, na pewno ma kilka wad, o których należy pamiętać.

Na początek, nie ma obsługi klienta, jeśli używasz go za darmo. Więc jeśli masz problem lub pytanie, musisz zamiast tego przeglądać fora użytkowników. Nie ma też funkcji nagrywania, która wydaje się być standardem w większości innych usług połączeń konferencyjnych.

Osobiście korzystam z Google Hangouts co najmniej raz lub dwa razy w miesiącu. Większość tych spotkań jest tylko z garstką ludzi. Problemy z jakością dźwięku są powszechne. Ale ogólnie rzecz biorąc, wykonywanie połączeń konferencyjnych za pomocą tej usługi jest szybkie, łatwe i bezpłatne.


3. GoToMeeting-najlepszy do modernizacji (lub tworzenia) sali konferencyjnej

 • BEZPŁATNY 14-dniowy okres próbny
 • Wideokonferencje HD
 • Brak ograniczeń czasowych na posiedzenia
 • Integracja aplikacji mobilnych

GoToMeeting oferuje proste, wysokiej jakości rozwiązania dla małych firmowych połączeń konferencyjnych bez wielu rozpraszających funkcji.

Jedną z wyróżniających się funkcji jest ich wszechstronny sprzęt i zestaw oprogramowania. Prześlą Ci wszystko, czego potrzebujesz, aby przekształcić każdą fizyczną salę w inteligentną salę konferencyjną.

Nie ma znaczenia, czy masz biuro domowe, czy ogromną 12-osobową salę konferencyjną. Będziesz mógł stworzyć rozwiązanie do konferencji wideo i telefonicznych ze wszystkimi ekranami i narzędziami audio, których potrzebujesz w swojej firmie. To sprawia, że jest idealny dla zespołów każdej wielkości.

W przeciwieństwie do niektórych innych płatnych rozwiązań telekonferencyjnych dostępnych na rynku, GoToMeeting nie ma podstawowego bezpłatnego planu. Jednak nadal możesz go wypróbować bez żadnych kosztów dzięki 14-dniowej wersji próbnej.

GoToMeeting ma trzy plany:

 • Profesjonalny-już od $14 miesięcznie
 • Biznes-już od $19 miesięcznie
 • Enterprise – niestandardowe ceny

Plany Professional i Business Plan mogą obsługiwać połączenia konferencyjne z odpowiednio 150 i 250 uczestnikami. Plan Enterprise przeznaczony jest dla maksymalnie 3000 uczestników.

Wszystkie plany mają te podstawowe funkcje:

 • Wideokonferencje HD
 • Udostępnianie ekranu
 • Wybierz linie konferencyjne
 • Brak limitów na spotkania
 • Brak ograniczeń czasowych na posiedzenia
 • Prywatne sale konferencyjne
 • Wiadomości biznesowe
 • Aplikacja mobilna
 • Integracja Slack
 • Integracja Salesforce
 • Obsługa klienta 24/7

GoToMeeting ma również nieograniczone możliwości nagrywania i automatyczne transkrypcje połączeń konferencyjnych.

Wydajność to miejsce, w którym GoToMeeting wyróżnia się na tle konkurencji. Wiele bezpłatnych i płatnych usług połączeń konferencyjnych nie ma jakości dźwięku. Ale klienci GoToMeeting zachwycają się krystalicznie czystym dźwiękiem i połączeniem ich połączeń konferencyjnych.

GoToMeeting nie ma bardziej zaawansowanych funkcji, które widzieliśmy od innych dostawców. Ale osobiście lubię prostotę.

Nie potrzebujesz dzwonków i gwizdków, aby wykonywać skuteczne połączenia konferencyjne. Plus, myślę, że punkty cenowe dla tych planów zapewniają wielką wartość dla korzyści.

Ogólnie rzecz biorąc, jest to świetny wybór dla tych z Was, którzy zarządzają dużymi zespołami zdalnymi lub jeśli twój zespół jest w stanie pracować w fizycznej lokalizacji-i chcą ulepszyć swoją salę konferencyjną.

Kliknij tutaj, aby wypróbować GoToMeeting za darmo.


Jak znaleźć najlepsze oprogramowanie do wideokonferencji dla Ciebie?

Aby zawęzić wybór, musisz wiedzieć, na co zwrócić uwagę podczas oceny potencjalnej usługi.

Jest to metodologia, której użyliśmy podczas badania rozwiązań w tym przewodniku. Porównaliśmy każdą z usług telekonferencji z tymi kryteriami.

Teraz możesz go użyć, aby poinformować o swoich wyborach.

Liczba uczestników

Maksymalna liczba uczestników jest kluczowym elementem, o którym należy pamiętać. W rzeczywistości te limity są najważniejszymi liczbami, jeśli chodzi o plan, który ostatecznie wybierzesz.

Niektóre bezpłatne plany ograniczają cię do zaledwie 10 uczestników i 40 minut na połączenie konferencyjne, podczas gdy inne płatne opcje dają do 1000 uczestników bez ograniczeń czasu trwania połączenia.

Wybierz usługę w oparciu o to, czego potrzebujesz. Jeśli masz małą firmę z garstką zdalnych pracowników, prawdopodobnie nie musisz płacić za usługę połączeń konferencyjnych z limitem 250 uczestników.

Usługi z nieograniczonym czasem trwania połączeń są najlepsze opcje. Nie będzie to skuteczne ani produktywne, jeśli będziesz zmuszony skracać spotkania w oparciu o te ograniczenia.

Na przykład Zoom to świetna opcja, jeśli jesteś przedsiębiorcą, który chce organizować mniejsze połączenia konferencyjne z klientami. Oba oferują bezpłatny plan, który pozwala na 40 minut dla maksymalnie 100 uczestników.

Ich płatne plany dają jeszcze więcej dozwolonych uczestników (np. Zoom daje do 300 uczestników z ich biznesplanem) z dłuższym czasem trwania połączeń.

Podczas gdy usługa taka jak Google Hangouts, która jest całkowicie darmowa, daje tylko 25 osób max-ale czasy połączeń są nieograniczone.

Wideokonferencje

Firmy coraz częściej sięgają po wideokonferencje. W następstwie globalnej pandemii jest to niezbędne narzędzie dla szkół, firm, rodzin, przyjaciół i nie tylko.

Dlatego powinieneś umieścić premium w usłudze konferencyjnej, która zawiera wideo. Nie tylko to, ale także muszą zawierać narzędzia, które pomagają poprawić twoje wrażenia.

Może to obejmować narzędzia do współpracy, takie jak udostępnianie ekranu i udostępnianie dźwięku, czaty tekstowe do wspólnej komunikacji oraz narzędzia do tworzenia tablic, takie jak możliwość pisania na ekranie. Spotkania Zoom, BlueJeans i Dialpad zapewniają te narzędzia ułatwiające współpracę.

Niektóre usługi połączeń konferencyjnych specjalizują się w połączeniach wideo. Jeśli więc planujesz korzystać z wideo dla większości połączeń, poszukaj opcji, która specjalizuje się w tej dziedzinie.

Wiele opcji na tej liście oferuje jedną lub inną formę wideokonferencji. Jednak oferta taka jak Grasshopper skupia się tylko na połączeniach audio i konferencjach. Jeśli szukasz wideo, musisz skręcić gdzie indziej.

Jakość obrazu i dźwięku

Jeśli wykonujesz połączenia przez internet, potrzebujesz silnego połączenia. Nie chodzi o to, że połączenia głosowe powodują ogromne obciążenie sieci–nie robią tego–chodzi o to, że każde opóźnienie lub opóźnienie w połączeniu to wielka sprawa.

Podczas pobierania pliku niewielkie opóźnienie nie stanowi problemu. Ale kiedy próbujesz prowadzić rozmowę, utrata jakości prowadzi do nieporozumień. To frustrujące próbować rozmawiać z jedną osobą, i prawie niemożliwe do przeprowadzenia produktywnej rozmowy konferencyjnej.

Ale nawet jeśli połączenie z Internetem jest solidne, nadal istnieją potencjalne problemy z jakością połączeń, które najlepsze usługi połączeń konferencyjnych mogą pomóc ci rozwiązać.

Niektóre narzędzia i funkcje, na które warto zwrócić uwagę:

 • Przyciski wyciszania na żądanie dla uczestnika i gospodarza. Daje to wszystkim większą kontrolę nad dźwiękiem i pozwala uniknąć niepożądanych, rozpraszających hałasu.
 • Odwołanie głosu. Niektóre usługi wideokonferencyjne wycinają niektóre głosy, jeśli nakładają się na siebie (np. Zoom), podczas gdy inne pozwalają słyszeć wszystkich mówiących naraz (choć możesz ich nie rozumieć w kakofonii).
 • Zapobieganie Echo. Dźwięk w przestronnym lub pustym pomieszczeniu może być trudny do słuchania. Niektóre usługi są w stanie ograniczyć ilość echo za pośrednictwem swoich platform.

Jedynym sposobem, aby naprawdę wiedzieć, jak dobra będzie jakość połączenia, jest przetestowanie go. Skorzystaj z bezpłatnych prób oferowanych przez dostawcę i korzystaj z niego w jak największym stopniu, aby sprawdzić, czy jesteś zadowolony z wyników.

Jeśli chodzi o połączenia czysto wideo, okazało się, że Zoom oferuje najlepszą ogólną jakość. Obraz był najczystszy i (w zależności od połączenia internetowego) rzadko spotykał się z opóźnieniami lub przerwanymi połączeniami. Dźwięk był również bardzo wyraźny.

Mają jednak funkcję, która automatycznie wycisza określony dźwięk, gdy ludzie rozmawiają ze sobą. Może to być dobre lub złe, ponieważ pomaga zmniejszyć chaos wielkich spotkań, ale może skutkować przerwaniem dialogu.

Nagrywanie Rozmów

Możliwość nagrywania rozmów konferencyjnych jest kolejną dużą zaletą. Nie każda bezpłatna usługa jest dostarczana z tą opcją.

Istnieją różne poziomy możliwości nagrywania rozmów. Niektóre usługi rejestrują połączenie, a następnie zmuszają cię do przechowywania go lokalnie na dowolnym urządzeniu, z którego korzystasz. Inne mają opcje przechowywania w chmurze, w zależności od Twojego planu.

Przed zarejestrowaniem się w planie upewnij się, że rozumiesz wszelkie limity miejsca. W przeciwnym razie możesz zostać zmuszony do aktualizacji, gdy zabraknie miejsca.

Warto również zauważyć, że niektóre plany nagrywania rozmów również pochodzą z usług transkrypcji. Ułatwi to powrót i znalezienie określonych punktów w trakcie połączenia bez konieczności przeszukiwania dźwięku.

Jeśli chcesz skorzystać z funkcji Połączeń wideo, sprawdź, czy usługa rejestruje filmy lub czy nagrywanie jest ograniczone tylko do połączeń audio.

Możliwość późniejszego udostępniania nagranych połączeń jest również kluczowa. Sprawdź, pod jakim typem pliku pobierane są nagrane połączenia i upewnij się, że są one łatwo udostępniane innym.

Zoom i GoToMeeting oferują świetne funkcje nagrywania rozmów.

Planowanie i konfiguracja połączeń

Nie ma nic gorszego niż pogmatwana sytuacja między tobą a osobą, o której chcesz porozmawiać jak POZNACIE SIĘ. Dlatego możliwość łatwego planowania i konfigurowania połączeń jest podstawą każdej dobrej usługi połączeń konferencyjnych.

Dobre platformy integrują się z ulubioną aplikacją kalendarza i umieszczają połączenie w harmonogramie za pomocą kilku kliknięć. Te integracje są kluczem do uproszczenia procesów planowania.

Na przykład Google Hangouts robi to dzięki łatwej integracji z Kalendarzem Google. Automatycznie łączy się również z kontem Gmail, dzięki czemu można łatwo zaplanować połączenia z istniejącymi kontaktami.

Zoom ma również integrację z Google Calendar, Office 365 i iCal. Możesz zaplanować dzień, godzinę i lokalizację (np. Zoom room link), a następnie wysłać zaproszenie, aby zadzwonić do uczestników za pośrednictwem poczty elektronicznej.

Dodanie nowych użytkowników do połączenia powinno być równie proste, jak wysłanie im linku do sali konferencyjnej.”Jeśli jest to bardziej skomplikowane, możesz poszukać gdzie indziej.

Warto wspomnieć, że rejestracja w niektórych usługach połączeń konferencyjnych nie powinna trwać dłużej niż kilka sekund. Na przykład, jeśli używasz G Suite, wystarczy przejść do Google Hangouts, aby z niego korzystać.

Wniosek – najlepsze programy konferencyjne

Dobra obsługa połączeń konferencyjnych to już nie tylko Luksus. Jest wręcz niezbędny do pracy w XXI wieku.

Upewnij się, że masz odpowiedni dla swojej firmy, korzystając z naszej listy powyżej.

Na tej liście jest mieszanka darmowych i płatnych opcji. Ogólnie rzecz biorąc, każdy znajdzie coś dla siebie.

 1. Zoom – Najlepsze dla dużych zespołów
 2. Google Hangouts – Najłatwiej skonfigurować i zaprosić
 3. GoToMeeting – Najlepszy do modernizacji (lub tworzenia) sali konferencyjnej

Niezależnie od tego, czy jesteś osobą indywidualną, start-upem, dużą firmą, czy przedsiębiorstwem, znajdziesz wysokiej jakości rozwiązanie do połączeń konferencyjnych w każdym z narzędzi, które widziałeś w tym przewodniku.