Najlepszy Darmowy Hosting WWW

Chcesz przejść od razu do odpowiedzi? Najlepszy darmowy hosting to Wix.

Potrzebujesz więc hostingu i masz ograniczony budżet.

Darmowy hosting może wydawać się dobrym pomysłem…ale jest haczyk: Nawet najlepszy darmowy hosting ma sens tylko dla bardzo wąskiego zakresu stron internetowych.

Jeśli zamierzasz prowadzić firmę lub budować obecność online, którą chcesz rozwijać, polecam płacenie za hosting. Niektóre z najlepsze usługi hostingowe zacznij za jedyne $4 / miesiąc.

Za tę cenę otrzymasz zwiększoną funkcjonalność, większą niezawodność i lepszą obsługę klienta. Jest to inwestycja, myślę, że warto dla prawie każdej witryny. Mam też poradnik na temat najlepszych tanie plany hostingowe, co jest znacznie lepsze niż wiele darmowych opcji.

Porównaj Najlepsze Darmowe Hosty Internetowe

 1. Wix – najlepszy darmowy hosting dzięki kreatorowi stron www
 2. Freehostia – najlepszy dla witryny o szybkiej prędkości
 3. Awardspace – najlepszy darmowy hosting bez reklam

Nauczyciele i organizacje non-profit często kwalifikują się do bezpłatnego (lub głęboko zdyskontowanego) hostingu przez naprawdę doskonałych dostawców. Skocz tutaj, aby przeczytać więcej.

Przejrzyjmy sześć najlepszych darmowych hostów internetowych.

TOP3 Najlepsze Darmowe Hostingi Internetowe

#1-Wix-Najlepszy Darmowy Hosting Z Łatwym Kreatorem Stron

Wix jest jednym z najlepszych kreatorów stron internetowych. Dzięki swojemu konstruktorowi oferują również bezpłatny hosting.

To jeden z naszych ulubionych. W rzeczywistości polecamy je każdemu początkującemu początkującemu z blogiem lub sklepem e-commerce. Ich wysoce intuicyjny interfejs użytkownika ułatwia każdemu stworzenie atrakcyjnej strony internetowej, która spełni jego potrzeby.

Są również dostarczane z obsługą klienta 24/7. Jest to wręcz niezbędne, jeśli chodzi o hosting strony internetowej.

Jednak ich oferta jest ograniczona, jeśli chodzi o ich darmowy plan. Spodziewaj się połowy pamięci masowej i przepustowości niektórych innych ofert z tej listy. Nie otrzymasz również niestandardowej domeny, a Twoja witryna będzie miała w niej reklamy Wix.

Ogólnie rzecz biorąc, jest to najlepszy wybór, jeśli szukasz darmowego hostingu.

#2-Freehostia – Najlepszy dla witryny o szybkiej prędkości

 • 5 witryn, pamięć masowa 250MB, przepustowość 6MB
 • Brak reklam
 • Rejestracja domen
 • Obsługa klienta 24/7 z 1-godzinną odpowiedzią na zgłoszenie i dokumentacją online

Freehostia oferuje bezpłatny hosting w chmurze w planie czekoladowym. Oznacza to, że powinien być szybszy niż większość innych opcji na liście.

Ale plan czekoladowy jest również bardzo mały: tylko 250MB miejsca na dysku i 10MB pamięci bazy danych. Nie spodziewaj się hostowania mnóstwa mediów na swojej stronie w najbliższym czasie.

To powiedziawszy, obejmuje bezpłatny certyfikat SSL z podpisem własnym, kreator witryn z darmowymi szablonami i obietnicę odpowiedzi na zgłoszenia pomocy w mniej niż jedną godzinę — prawie niespotykane.

Jeśli masz wystarczająco małą witrynę, sama obietnica obsługi klienta sprawia, że Freehostia jest atrakcyjnym wyborem.

#3 – Awardspace – Najlepszy Darmowy Hosting Bez Reklam

 • 1 miejsce, 1 GB pamięci, 5 GB przepustowości
 • Brak reklam
 • Rejestracja domen
 • Ograniczona Obsługa klienta bilety, czat na żywo, dokumentacja online

Awardspace jest dobrze znany ze swojego fantastycznego darmowego hostingu. Od ponad dekady zapewniają świetną usługę hostingową.

Wyróżniają się oferowaniem pełnego GIGA pamięci masowej (więcej niż większość innych). Osobiście rozmawialiśmy z przedstawicielem Awardspace i powiedzieli, że oferują również aktualne wersje PHP i MySQL.

Awardspace oferuje również Zacky Kreator stron internetowych typu „przeciągnij i upuść” oraz łatwy w użyciu instalator WordPress i Joomla.

Uwaga: Jeśli witryna nie otrzyma ruchu przez 12 miesięcy, zostanie automatycznie ustawiona na nieaktywną. Po dwóch tygodniach powiadomień zostanie on usunięty.


TOP2 darmowe kreatory stron internetowych z darmowym hostingiem

 1. Witryny Google – Google to darmowy kreator stron, który może hostować niestandardową domenę i jest dobrym wyborem dla czegoś prostego, takiego jak wiki.
 2. Ucraft – jeśli potrzebujesz tylko jednej strony, jednostronicowy Kreator Witryn Ucraft zapewni Ci dostęp do Internetu i będzie wyglądał profesjonalnie za darmo dzięki niestandardowej domenie.

Hands-down najprostszym sposobem dla większości ludzi, aby uruchomić stronę internetową, jest użycie Kreatora Stron Internetowych, w którym można przeciągać i upuszczać bloki treści i majstrować przy użyciu konfigurowalnych szablonów. Większość kreatorów stron internetowych jest darmowa tylko wtedy ,gdy używasz subdomeny (na przykład nasz adres URL na subdomenie Wix wyglądałby następująco: imblog.wix.com), który jest dealbreaker dla każdego, kto chce prowadzić profesjonalnie wyglądającą stronę. Nie podoba mi się to.

Co to jest domena niestandardowa?

Domena niestandardowa zmienia adres URL z www.MyBrand.WebHost.com na www.MyBrand.com. Jeśli poważnie podchodzisz do swojej firmy, musisz użyć niestandardowej domeny — darmowe subdomeny po prostu krzyczą: „Nie zapłaciłem za to”, co jest jak umieszczenie migającego znaku z napisem KUPUJĄCY UWAŻAJ.

Mam dobre wieści. Istnieją dwa kreatory, które hostują strony internetowe za darmo oraz połącz się z domeną niestandardową. Są bardzo proste i mają ograniczoną funkcjonalność — ale ponieważ super proste, ograniczone strony internetowe są jedynymi, które polecam hosting za darmo, to nie jest problem. Dwa, które spełniają te kryteria to Witryny Google oraz Ucraft.

Jeśli wszystko, czego potrzebujesz, to super prosta strona — czyli jedyna strona, która i tak powinna działać na darmowym hoście — polecam wypróbować darmowy program do tworzenia stron, który obsługuje niestandardowe domeny, takie jak Ucraft lub Witryny Google.

Ograniczenia projektowe są prawdopodobnie największym minusem korzystania z darmowego narzędzia do tworzenia stron internetowych. Jeśli szablony dostępne w witrynach Ucraft i Google nie są tym, co przewidziałeś dla swojej witryny, następną najłatwiejszą darmową opcją jest znalezienie darmowego szablonu, który Ci się podoba i sparowanie go z darmowym hostem. Być może pokonuję martwego konia, ale najlepsze usługi hostingowe nie są tak drogie. Mówimy o około $4 / miesiąc za początkowy kontrakt. Myślę, że cena bardziej niż opłaca się w obsłudze klienta, Bezpieczeństwo i szybkość.

1. Witryny Google

 • Kreator przeciągnij i upuść oraz ograniczone, konfigurowalne motywy
 • Nieograniczona pamięć masowa
 • Obsługuje domenę niestandardową
 • Google Sites reklama w stopce
 • Integracja z Gmailem
 • Nie ma opcji aktualizacji-to wszystko

Strony Google to twoja druga opcja dla super prostej Darmowej Strony. A kiedy mówię „super proste”, mówię poważnie. Istnieje tylko sześć wersji tego samego szablonu do wyboru i ograniczona liczba układów do pracy. To bardzo proste. W rzeczywistości wiele witryn Google jest używanych do podstawowych rzeczy, takich jak wewnętrzne wiki.

Witryny Google oferują jeden podstawowy szablon w sześciu prostych motywach.

Mimo to witryny Google hostują tyle stron, ile chcesz, bez żadnych kosztów. Łączy się z twoją domeną niestandardową. Integruje się z każdą inną usługą Google, taką jak dokumenty, formularze i prezentacje. I jest absurdalnie prosty w użyciu, zwłaszcza jeśli jesteś przyzwyczajony do pracy w produktach Google. Jeśli masz już konto Google lub płacisz za gsuite za hosting poczty e-mail (który z całego serca polecam), nie ma co się zastanawiać.

2. Ucraft

 • Kreator przeciągnij i upuść, plus konfigurowalne szablony (chociaż nie można aktualizować czcionek)
 • Pojedyncza strona
 • Obsługuje domenę niestandardową
 • Ucraft ad unosi się w prawym dolnym rogu
 • Upgrade dla nieograniczonej liczby stron, więcej dostosowywania i brak reklam za $6 / miesiąc
 • Funkcjonalność Ecommerce zaczyna się od $14 / miesiąc

Ucraft ma bezpłatny plan na jednostronicową stronę internetową, która jest zbudowana z elementów, które nazywa „elementami”. Elementem jest dowolny fragment treści: tytuł, blok tekstu, wideo, obraz, Galeria Zdjęć, przycisk. Darmowa warstwa Ucraft obsługuje do podstawowych elementów 50, dzięki czemu witryna jednostronicowa może zawierać przyzwoitą ilość treści-po prostu nic zbyt odlotowego.


Darmowy Hosting dla stron Ecommerce

Wyjaśnijmy sobie jedną rzecz.: Jeśli poważnie myślisz o rozpoczęciu działalności online, Musisz uruchomić swój e-commerce za pomocą Shopify. To jedyny kandydat w tej przestrzeni, a koszt subskrypcji jest tego wart.

Większość darmowych witryn nie obsługuje e-commerce, a kiedy to robią, doświadczenie jest dość ograniczone.

1. Ecwid

 • 10 Limit produktów
 • Strona startowa obsługuje niestandardową nazwę domeny
 • Opłata transakcyjna: zależy od dostawcy płatności (Ecwid obsługuje 40 bramek)

Ecwid to naprawdę ciekawa opcja. Chociaż oferuje bezpłatny sklep internetowy, taki jak Square (Ecwid nazywa go „witryną startową”), Ecwid oferuje również bezpłatny sklep internetowy widget dzięki kodowi możesz wstawić do praktycznie każdej platformy, na której znajduje się Twoja witryna, od Wix do WordPress do Tumblr, tak jak wstawiłbyś film z YouTube. Ten widget oznacza również, że sprzedajesz jednocześnie w wielu witrynach.

2. Square

 • Przeciągnij i upuść edytor, plus cztery konfigurowalne motywy
 • Obsługuje niestandardową nazwę domeny
 • Opłata transakcyjna: 2.9% + $0.30

Square jest zazwyczaj znany ze swoich punktów sprzedaży karty kredytowej swipers znaleźć na każdym rynku rolników i targów rzemieślniczych. Ale oferują również świetny kreator witryn ecommerce, który zapewnia hosting za darmo.

Jak można sobie wyobrazić, działa bardzo dobrze z systemem pos firmy Square. Dzięki temu możesz scentralizować swój system i współpracować.


Darmowy hosting alternatywy dla subdomen

Jeśli nie masz nic przeciwko subdomenie (w przeciwieństwie do domeny niestandardowej), Twoje opcje bezpłatnego hostingu zwiększają się. Dzieje się tak dlatego, że wiele świetnych kreatorów stron internetowych oferuje wersje freemium swoich platform, gdy używasz subdomeny — na przykład nasz adres URL byłby imblog.wordpress.com lub imblog.wix.com.

Oczywiście subdomenie brakuje profesjonalizmu domeny niestandardowej, a bezpłatne wersje dowolnego produktu lub platformy do tworzenia stron internetowych są zwykle dość rozebrane. Ale jeśli jesteś zainteresowany szybkim uruchomieniem treści, subdomeny oferują naprawdę niską barierę wejścia. Większość może uruchomić w ciągu zaledwie kilku minut. Co więcej, jeśli wyobrażasz sobie bardziej solidną obecność w Internecie w przyszłości, zaczynając za darmo na platformie, z której ostatecznie chcesz korzystać, będziesz mieć wszystko już zbudowane. Musisz tylko uaktualnić.

Na wolnym poziomie Te 3 są dość porównywalne. Wszystkie mają asortyment darmowych szablonów lub motywów, łatwy w użyciu edytor, ograniczoną przestrzeń dyskową i reklamy ich usług unoszące się w pobliżu stopki lub w dolnym rogu witryny. Jeśli w końcu możesz przejść na płatny plan, sprawdź naszą recenzję kreatorów stron internetowych. Wchodzę w Więcej Szczegółów Niż tutaj.

1. WordPress.com

 • Wybierz spośród darmowych motywów
 • Pamięć 3GB
 • Nieograniczona przepustowość
 • WordPress.com subdomena (yoursite.wordpress.com)
 • Wyświetla reklamy WordPress
 • Upgrade dla domeny niestandardowej i bez reklam: zaczyna się od $4 / miesiąc

Uwielbiam WordPress, ale zazwyczaj polecam ludziom iść z WordPress.org, wersja self-hosted. W pełni hostowana wersja ma bezpłatny plan subdomen z darmowymi motywami, ale będziesz używać subdomeny i wyświetlać reklamy WordPress. Aby pozbyć się tych elementów, będzie to $4 miesięcznie lub o cenie jednych z najlepszych hostów internetowych. Myślę, że w tym momencie lepiej iść własną drogą.

2. Wix

 • Kreator przeciągnij i upuść, Plus szablony
 • Pamięć 500MB
 • Przepustowość 500MB
 • Subdomena Wix (username.wixsite.com/siteaddress)
 • Wyświetla reklamy Wix
 • Aktualizacja dla niestandardowej domeny, bez reklam i funkcji e-commerce: zaczyna się od $11/miesiąc

Darmowy plan Wix jest podobny do Weebly-otrzymasz 500MB pamięci masowej i KREATOR typu „przeciągnij i upuść” z szablonami. Ale dotujesz swój darmowy plan reklamami i jedną z najbardziej jajecznych subdomen, username.wixsite.com/siteaddress. masz możliwość rozpoczęcia za darmo i aktualizacji w późniejszym czasie.

3. Weebly

 • Kreator przeciągnij i upuść, Plus szablony
 • Pamięć 500MB
 • Weebly.com subdomena (yoursite.weebly.com)
 • Wyświetla reklamy Weebly
 • Aktualizacja dla niestandardowej domeny, bez reklam i funkcjonalności e-commerce: zaczyna się od $8/miesiąc

Bezpłatna wersja Weebly zawiera reklamy i subdomenę Weebly. Będziesz mieć ograniczone do 500 MB miejsca, ale będziesz mieć pełny Kreator przeciągania i upuszczania oraz szablony. Zawsze możesz zacząć od darmowej wersji i uaktualnić później, chociaż reklamy Weebly są dość oczywiste.


Wady darmowego hostingu

Nie zamierzam tańczyć wokół faktu, że istnieje wiele wad darmowego hostingu. Aby przedstawić moje zalecenia dotyczące najlepszego darmowego hosta, który jest zdecydowanie tytułem odnoszącym się do niszy, wziąłem pod uwagę następujące sześć kryteriów.

Reklamy

Niektóre darmowe hosty internetowe pozostają na powierzchni, sprzedając przestrzeń reklamową. Chcieliśmy uniknąć tych dostawców-nikt nie chce, aby losowe reklamy pojawiały się w środku ich treści — i zdecydowaliśmy się na hosty, które wspierają ich darmowy poziom ze sprzedaży ich płatnych planów hostingowych.

Hosting e-mail

Moje rekomendacje oferują co najmniej jeden niestandardowy adres e-mail i bezpłatny hosting e-mail, ponieważ jest to jedna z rażących rzeczy, których brakuje darmowemu narzędziu do tworzenia stron internetowych. (Ucraft w ogóle nie oferuje hostingu poczty e-mail, a Witryny Google oferują tylko niestandardowy adres e-mail, jeśli płacisz $5/miesiąc za GSuite.) E-mail dołączony do twojej witryny i nazwy domeny jest świetny do jednorazowej korespondencji (plus wygląda pro na wizytówce), a hosting poczty e-mail dostawcy bezpłatnego hostingu jest idealny do tego.

Uważaj, że twoje e-maile mogą być oznaczone jako spam. Dlaczego? Darmowy hosting jest siedliskiem dla mniej niż pikantnej aktywności online, a Twoja strona może zostać wrzucona na serwer złych aktorów. Innymi słowy: filtr antyspamowy aktywowany. Jeśli masz zamiar często korzystać z poczty e-mail lub do czegoś ważnego-powiedzmy do wysyłania biuletynu lub promocji marketingowych-zalecamy uaktualnienie do hostingu e-mail za pośrednictwem usługi takiej jak GSuite lub nawet rejestratora domen, takiego jak Namecheap, który sprzedaje hosting e-mail od $10/rok.

Pamięć masowa i przepustowość

Darmowy hosting ma niesławnie niskie limity zarówno miejsca na dysku, jak i przepustowości. Jeśli przekroczysz limit, Twoja witryna może zostać zawieszona lub automatycznie uaktualniona do usługi płatnej. Nawet jeśli dostawcy tacy jak Byethost oferują nieograniczoną przepustowość i pamięć masową, nie jest nieskończona. Podobnie jak w przypadku płatnej usługi, nieograniczona przestrzeń dyskowa i przepustowość trwają tylko do momentu, gdy zaczniesz negatywnie wpływać na inne witryny na serwerze. Wszystkie hosty są niejasne na temat tego, jak duży ruch lub magazyn jest zbyt duży ruch lub magazyn. Mieć negatywny wpływ, a Twoja witryna może nadal zostać zawieszona lub automatycznie uaktualniona.

PHP i MySQL

PHP jest jednym z najpopularniejszych języków programowania. Jest to, na czym działają aplikacje takie jak WordPress, Joomla i Drupal, a zatem z czego korzysta wiele stron internetowych. MySQL to bazy danych, na których aplikacje przechowują informacje. Twój host musi obsługiwać aktualne wersje obu.

Problem: większość hostów nie ujawnia dokładnej wersji PHP lub MySQL, które uruchamiają. A nawet jeśli te aplikacje działają, istnieje duże prawdopodobieństwo, że z dowolnym wolnym hostem będą się powoli ładować — aplikacja PHP wymaga znacznie więcej podnoszenia z tego, co prawdopodobnie jest obciążonym serwerem. Jeśli w ogóle martwisz się o Czas ładowania strony (i powinieneś być — Google bierze to pod uwagę), zalecamy ograniczenie wszystkiego, co zbudujesz na darmowym hoście do prostej statycznej strony HTML/CSS.

Inną rzeczą, o której należy pamiętać, są ograniczenia bazy danych. Każde oprogramowanie, którego chcesz użyć w swojej witrynie, wymaga bazy danych do przechowywania informacji. Jeśli korzystasz z WordPressa, potrzebuje bazy danych. Jeśli używasz innej aplikacji, będzie ona potrzebować własnej bazy danych. Większość darmowych hostów nakłada limit na liczbę baz danych, do których Twoja witryna może uzyskać dostęp, i ilość miejsca dostępnego w tej bazie danych.

Certyfikat SSL

Szyfrowanie Secure Sockets Layer jest tym, co potwierdza, że strona internetowa jest wystarczająco bezpieczna, aby otrzymywać poufne dane, takie jak dane karty kredytowej i hasła. Certyfikaty SSL są jedynym sposobem, w jaki witryna może w ogóle robić każdy rodzaj e-commerce, ale Google uważa to również za czynnik, w którym każda witryna, ecomm lub nie, pojawia się w rankingach wyszukiwania.

Większość darmowych hostów internetowych nie oferuje bezpłatnego certyfikatu SSL; te, które mają tendencję do oferowania „podpisanego samodzielnie” SSL. Self-signed SSL są wydawane przez serwery, a nie przez urząd certyfikacji (Comodo, Digicert, Let ’ s Encrypt itp.). Oferują ten sam poziom szyfrowania, ale nie jest to standardowa wersja, więc przeglądarki internetowe nadal oznaczą Twoją witrynę i wystawią odwiedzającym OSTRZEŻENIE DOTYCZĄCE BEZPIECZEŃSTWA.

Obsługa klienta

W przypadku dowolnego bezpłatnego hosta Obsługa klienta będzie ograniczona, powolna, a nie pomocna. Tak już jest.

Uwaga na temat niestandardowych nazw domen i prywatności domen:

Możesz hostować witrynę z domeną niestandardową za darmo, ale nadal będziesz musiał kupić nazwę domeny za pośrednictwem rejestratora domen. Wielu dostawców hostingu ma ramię rejestracji domeny swojej firmy, ale możesz także kupić domenę w dowolnym miejscu i podłączyć ją do darmowego hosta. Bez względu na wszystko, zalecamy również skorzystanie z funkcji prywatności domeny, dzięki której Twoje dane osobowe (w tym numer telefonu i adres fizyczny) nie będą umieszczane w publicznej bazie danych WHOIS. Zrezygnuj, a zostaniesz spamowany jak szalony-przynajmniej na razie. (Od czasu wejścia w życie ogólnego rozporządzenia o ochronie danych (RODO) UE w maju 2018 r., rejestratorzy domen „powstrzymują się od publikowania tych informacji”, aby uniknąć odpowiedzialności. Inni wycofują informacje, aby uniknąć oskarżeń o sprzedawanie informacji spamerom.)

Podsumowanie: najlepszy darmowy Hosting (jeśli ma to dla ciebie sens)

Jeśli szukasz darmowego hostingu, możesz naprawdę chcieć prostoty i łatwości darmowego narzędzia do tworzenia stron internetowych. Jestem pod wrażeniem zarówno Witryn Google, jak i Ucraft, które zapewniają łatwe w użyciu szablony przeciągnij i upuść oraz obsługują niestandardowe domeny. Tak, będziesz ograniczony w projektowaniu i będzie jakiś rodzaj reklamy „Powered by” w stopce na obu. Jeśli są to łamacze umów, prawdopodobnie chcesz hostingu.

Każdy darmowy host będzie miał podobne wady: ograniczoną przestrzeń dyskową i przepustowość, potencjał wysyłania spamu i ograniczoną obsługę klienta. Wybierz Awardspace, aby uzyskać więcej pamięci (1 GB) lub Freehostia, jeśli Twoja witryna jest naprawdę mała (poniżej 250 MB).