Najlepsza Wtyczka Formularza Kontaktowego WordPress 2022

Poświęć chwilę, aby postawić się w sytuacji użytkownika poruszającego się po twojej stronie. Z tego czy innego powodu zdecydowali, że chcą się z Tobą skontaktować. Ta osoba nie powinna być zmuszana do znajdowania numeru telefonu, wybierania numeru, oczekiwania na wstrzymanie i potencjalnie uzyskania poczty głosowej w zależności od godzin pracy. To po prostu zbyt wiele kroków i niezbyt wydajne.

Czy powinieneś mieć opcje, aby ludzie kontaktowali się z tobą przez telefon, e-mail i media społecznościowe? Oczywiście.

Możesz jednak uprościć ten proces, pozwalając ludziom kontaktować się z Tobą bezpośrednio z twojej witryny. Rozwiązanie: formularze kontaktowe.

Formularz kontaktowy może pomóc zwiększyć liczbę konwersji i poprawić jakość obsługi klienta. Każdy dodatkowy krok, który użytkownik musi wykonać, aby wykonać daną czynność, zmniejsza ryzyko jej wykonania.

Konfigurując formularz kontaktowy na swojej stronie internetowej, ludzie mogą się z Tobą skontaktować bez konieczności podejmowania dodatkowych kroków lub przechodzenia do platform innych firm. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że nie zakończą wieloetapowego procesu. Mogą się rozproszyć lub poddać — nie jest to dla nich warte całej tej pracy.

Dodanie wtyczki formularza do witryny WordPress znacznie ułatwi odwiedzającym kontakt z Tobą. Możesz również użyć tych wtyczek do innych formularzy.

Więc jaka jest najlepsza wtyczka formularza dla WordPress? Zidentyfikowałem najlepsze opcje warte rozważenia.

1. Contact Form 7

Formularz kontaktowy 7 to świetna Wtyczka WordPress, która jest całkowicie darmowa. Nie będą próbowali sprzedać ci żadnych funkcji premium ani dodatków. Z ponad 5 milionami aktywnych instalacji jest to jedna z najpopularniejszych darmowych wtyczek WordPress, które znajdziesz.

To, co znalazłem interesujące w formularzu kontaktowym 7, to to, że mają wyjątkową obsługę klienta dla darmowej wtyczki. Będziesz mieć dostęp do obszernej strony FAQ, forów pomocy technicznej i dokumentów wyjaśniających, jak robić rzeczy.

Niektóre z najważniejszych funkcji formularza kontaktowego 7 obejmują:

 • Pola CAPTCHA
 • Przyciski radiowe
 • Rozwijane menu
 • Pola wyboru
 • Quizy
 • Pola przesyłania plików

Będziesz mógł umieścić formularze w dowolnym miejscu na swojej stronie internetowej. Jest to najlepsza opcja dla każdego, kto nie chce kupować wtyczki formularza.

2. WPForms

WPForms jest prawdopodobnie jedną z najbardziej przyjaznych dla początkujących wtyczek formularzy dostępnych dla WordPress. To dlatego, że oferuje narzędzie do przeciągania i upuszczania formularzy, które jest tak proste, jak to tylko możliwe.

Prostota kreatora „przeciągnij i upuść” ułatwia każdemu, bez względu na jego zaplecze techniczne, utworzenie formularza w ciągu zaledwie kilku minut. WPForms ma również wiele gotowych szablonów, które pomogą Ci rozpocząć pracę we właściwym kierunku.

Formularze można tworzyć za pomocą logiki warunkowej. Oznacza to, że niektóre elementy formularza (takie jak pola, sekcje lub przyciski) zostaną zmienione na podstawie opcji wybranych przez użytkownika.

Na przykład osoba odwiedzająca witrynę, która wypełnia formularz dotyczący poprzedniego zakupu, może mieć inne opcje formularza niż osoba, która ma pytanie dotyczące jednego z Twoich produktów, które nie zostały jeszcze zakupione.

WPForms pozwala również odwiedzającym witrynę przesyłać pliki. Powiedzmy, że ktoś ma problem z czymś, co kupił od ciebie. Możesz dać im opcję przesłania zdjęcia, aby poprawić komunikację na temat problemu.

Ta wtyczka może również integrować się z oprogramowaniem do e-mail marketingu, a także narzędziami do produktywności.

WPForms można osadzać w dowolnym miejscu na swojej stronie internetowej.

Ceny dla WPForms zaczynają się od zaledwie 39 rocznie, co jest dość przystępne, biorąc pod uwagę wszystkie korzyści, które otrzymasz.

3. Ninja Forms

Jeśli chodzi o prostotę, Wtyczka Ninja Forms zdecydowanie znajduje się na szczycie rankingów. W przeciwieństwie do innych wtyczek dostępnych na rynku, Ninja Forms ładnie integruje się z pulpitem nawigacyjnym WordPress i ułatwia tworzenie formularza w ciągu kilku minut.

Ninja Forms jest świetny dla początkujących, ale ma wystarczająco dużo opcji dodatkowych dla zaawansowanych użytkowników WordPress. Dlatego ponad milion witryn aktywnie korzysta z tej wtyczki.

Możesz zsynchronizować formularze z oprogramowaniem do marketingu e-mail. Wszystkie odpowiedzi można więc zarządzać za pomocą usług, z których już korzystasz. Ninja Forms obsługuje większość najpopularniejszych narzędzi e-mail:

 • Stały Kontakt
 • MailChimp
 • Aweber
 • Monitor Kampanii
 • iContact
 • GetResponse

Ninja Forms ma nawet funkcje, które pozwalają zbierać płatności za pośrednictwem Stripe, PayPal Express i Elavon.

Innym powodem, dla którego jest to jedna z najlepszych wtyczek formularzy dla WordPressa, jest możliwość zbierania, eksportowania i analizowania wszelkich danych przesłanych w formularzach. Ninja Forms integruje się z oprogramowaniem CRM, takim jak Salesforce, Zoho i Batchbook. Możesz także wysyłać dane do narzędzi produktywności i zespołów, takich jak Trello, Slack i Zapier.

Podstawowa wersja Ninja Forms jest darmowa, ale dodatki można kupić osobno. Mają również plany zaczynające się od $99 rocznie.

4. Gravity Forms

Gravity Forms oferuje czystą nawigację do tworzenia i zarządzania formularzami na WordPress. Możesz rozważyć użycie tej wtyczki, jeśli jesteś początkującym, ale Gravity Forms oferuje wiele opcji również dla zaawansowanych użytkowników WordPress.

Inne wtyczki formularza wymagają dodania funkcji logiki warunkowej, ale ta opcja jest standardowo dostępna w Gravity Forms.

Inną funkcją, którą lubię, jest możliwość zapisywania i kontynuowania formularza na później. Jest to świetne rozwiązanie dla tych, którzy planują dodać dłuższe lub bardziej złożone formularze do swojej witryny. Czasami nie zostaną one ukończone w jednym posiedzeniu, a ty nie chcesz zmuszać ludzi do ponownego przesyłania informacji lub całkowitego porzucenia procesu.

Gravity Forms pozwala ograniczyć liczbę zgłoszeń za pomocą jednego konkretnego formularza. Dają również możliwość planowania formularzy.

Czymś innym, co odróżnia tę wtyczkę od konkurencji, jest jej funkcja obliczeń. Gravity Forms może automatycznie wykonywać zaawansowane obliczenia na podstawie pól formularza przesłanych przez odwiedzającego. Więc jeśli masz stronę internetową dotyczącą nieruchomości, możesz to skonfigurować, aby obliczyć szacunkową spłatę kredytu hipotecznego na podstawie takich rzeczy, jak cena zakupu, Zaliczka, stopa procentowa i okres kredytu hipotecznego.

Gravity Forms zaczyna się od zaledwie 59 USD rocznie za podstawową licencję. Jeśli jesteś programistą lub masz agencję, możesz kupić licencję elite za jedyne $259 rocznie, która jest ważna dla nieograniczonej liczby witryn.

Wniosek

Tradycyjnie formularze internetowe są używane jako metoda kontaktu. Jest to świetny sposób, aby odwiedzający Twoją witrynę mogli dotrzeć do ciebie bezpośrednio bez konieczności opuszczania witryny lub przechodzenia dodatkowych kroków.

Ale jak widać, te formy mogą być używane do znacznie więcej. Dlatego ważne jest, aby mieć wtyczkę WordPress, która pomoże Ci tworzyć potrzebne formularze.

Więc jaka jest najlepsza wtyczka formularza dla WordPress?

To zależy od tego, czego szukasz. Niektóre strony internetowe muszą tworzyć złożone, wielostronicowe formularze z logiką warunkową i przesyłaniem plików. Inne strony mogą po prostu potrzebować prostego formularza z kilkoma polami.

Jak chcesz tworzyć swoje formularze? Jeśli chcesz czegoś łatwego i przyjaznego dla użytkownika, poszukaj wtyczki, która ma kreatory przeciągnij i upuść.

Cena jest również czymś, o czym musisz pamiętać, szukając wtyczki formularza. Niektóre są bezpłatne, podczas gdy inne różnią się w przedziale cenowym w zależności od funkcji, planów i dodatków.

Opierając się na tych wszystkich informacjach, jestem pewien, że możesz znaleźć to, czego szukasz na liście, którą wymyśliłem powyżej. Są to najlepsze wtyczki do WordPressa i upewniłem się, że każdy znajdzie coś dla siebie.