Jak Zarabiać na Blogu w 2022

Blogowanie może być świetnym sposobem na zarabianie pieniędzy.

Nie tylko pozwala na zgięcie twórczych mięśni, ale także daje szansę na wygenerowanie gotówki na boku (lub na pełny etat).

Najlepsza część: mnóstwo ludzi już zarabia na swoich blogach. Oznacza to, że możesz użyć ich sprawdzonych metod, aby zamienić swój blog w maszynę do generowania pieniędzy.

Przy tak wielu blogerach trudno jest dowiedzieć się, jak to zrobili.

Na szczęście stworzyliśmy tę listę 5 blogerów, którzy prowadzą udane blogi – i jak możesz to zrobić.

5 osób, które zarabiają na blogach (i jak Ty też możesz)

1. Brian Dean-Backlinko

Przychody = ponad 1 mln USD rocznie

Brian oferuje infoprodukty swoim subskrybentom biuletynu. Ma również kurs SEO i jeden na YouTube.

Ma mnóstwo korków. Więc każdy start powinien być gdzieś w górnych sześciu cyfrach, prawdopodobnie milion dolarów za start.

W kilku wywiadach takich jak ten stwierdził, że robi siedem cyfr rocznie.

Jest to świetny przykład firmy, która koncentruje się naprawdę mocno na generowaniu ruchu, przekształcaniu tego ruchu w subskrybentów poczty e-mail, a następnie zarabianiu za pośrednictwem kilku uruchomień produktów infoproduct rocznie.

To może wydawać się magiczne mieć firmę z śmiesznymi marżami zysku na tym etapie. Większość z nas chciałaby mieć milion dolarów rocznie z super małym zespołem i garstką ruchomych elementów.

2. Sam Dogen – Finansowy Samuraj

Przychód = moim zdaniem to około 1 miliona dolarów rocznie

Sam daje kilka wskazówek na temat tego, co robi ze swoją stroną. Po pierwsze, daje dochód z jego ebooka infoproduct, który wynosi $36,000 rocznie.

Dość zabawne, że decyduje się nie włączać swoich przychodów Adsense lub przychodów partnerskich jako” pasywnego ” dochodu w żadnym z raportów pasywnego dochodu. Większość ludzi w branży uważa te źródła przychodów za pasywne (choć nie ma wątpliwości, że wymaga to wielu prac wstępnych i konserwacyjnych).

Sam rozbija tutaj hipotetyczne kwoty przychodów blogów o różnych rozmiarach. Jednym z przykładów jest blog o finansach osobistych, który generuje około miliona odwiedzających miesięcznie. Pamiętam, jak sam mówił gdzieś po drodze, że ma taki ruch. Narzędzia do szacowania ruchu, takie jak Ahrefs, również umieściły jego witrynę w zasięgu. Tak więc przykład, który podaje, powinien być bliski jego aktualnościom. Korzystając z jego prognoz jako przewodnika i wiedząc, że ma mnóstwo linków partnerskich wraz z Adsense na swojej stronie, szacunkowa wartość 1 miliona dolarów rocznie powinna być bliska.

3. Marie Forleo — marieforleo.com

Przychód = około kilku milionów rocznie

Marie pisze online od prawie 20 lat.

Włożyła również wiele pracy w swój kanał na YouTube.

Jej treść ma świetną reputację, a jej kopia jest światowej klasy. Zakładam, że większość jej dochodów pochodzi z infoproduktów, szczególnie z jej flagowego programu B-School, który jest wyprzedany za każdym razem, gdy go sprawdzam.

Jest niesamowitą osobą do nauki, jeśli chcesz nauczyć się produkować wysokiej jakości pozytywne treści.

Jest również genialna w równoważeniu wartościowej treści z pójściem na sprzedaż w autentyczny sposób.

4. Josh Axe-Dr. Axe

Przychody = czy $11 mln rocznie w 2015, Może być tak wysokie, jak $50-70 mln rocznie teraz

Dr Axe to ogromna witryna z ogromną publicznością. Według tego komunikatu prasowego, ma 17 milionów odwiedzających miesięcznie, co jest szalone. Bardzo mocno naciskają również produkty za pośrednictwem listy e-mailowej. To oczywiste, że wiedzą, co robią. Ich przychody to mieszanka infoproduktów, oddziałów i suplementów.

Suplementy to świetna Kategoria z ładnymi marżami. Mam tylko małe doświadczenie w kategorii Zdrowie i fitness, ale porady, które zawsze dostaję od ekspertów ds. zdrowia i fitnessu, są trudne w suplementach.

Słyszałem, że mają solidny płatny silnik marketingowy do swoich lejków. Jeśli to prawda, mogą teraz z łatwością zarabiać 50-70 milionów dolarów rocznie.

Uważam, że dr Axe jest doskonałym przykładem tego, jak wygląda blog o zdrowiu i fitness, gdy zostanie przeniesiony na wysokość bezwzględną. Jeśli rozważasz blog o zdrowiu i fitness, chciałbym dokładnie zbadać dr Axe

5. Tim Ferriss-timblog

Przychód = według mnie około 10 milionów dolarów rocznie

Tim ma ogromny i niezwykle popularny blog, który istnieje od dłuższego czasu.

Zaczął go, zanim jeszcze uruchomił swoją pierwszą książkę, 4 godzinny tydzień pracy.

Obecnie zakładam, że większość dochodów Tima pochodzi ze sponsorowania podcastów. Widziałem reklamy na jego blogu w przeszłości, ale nie wygląda na to, że są jakieś teraz. Nie sądzę, że kiedykolwiek zrobił infoproduct lub ścigał affiliate reklamy agresywnie.

Zgodnie z tą formą, jego sponsoring podcastów kosztuje $36K za slot. Przy 4-5 slotach na odcinek, co najmniej $144,000 na odcinek. Tim średnio około sześciu podcastów miesięcznie, co przyniosłoby $ 864,000 miesięcznie lub $10,368,000 rocznie.

Powodem, dla którego nie zamierzam nawet zgadywać, jest to, że nie mam żadnego doświadczenia w kupowaniu lub sprzedaży sponsoringu podcastów, które zakładam, że są jego głównym źródłem dochodu w tej chwili. Ponadto witryny z Zasięgiem Tima łamią standardowe zasady przychodów. Posiadanie jednego z największych i najwyżej ocenianych podcastów może dać Ci dużą dźwignię, dzięki czemu możesz pobierać więcej niż zwykle za każdy slot sponsoringowy.

W przeciwnym razie Tim używał swojego bloga do promowania swoich książek przez lata. Obejmują one 4-godzinny tydzień pracy, 4-godzinne ciało, 4-godzinny szef kuchni, narzędzia Tytanów i plemię mentorów. Łącząc swój blog, podcast i książki, stworzył trzyczęściowy silnik, aby zwiększyć swoje dochody — bardzo inteligentny i celowy ruch.

Gotowy na zbudowanie bloga, który zarabia pieniądze?

Wiem, że powyższa lista jest pełna ludzi zarabiających poważne pieniądze.

A teraz szalona część.

Dla każdego blogera zarabiającego milion dolarów są tysiące, które zarabiają wystarczająco dużo pieniędzy, aby rzucić pracę i pracować na swoim blogu w pełnym wymiarze czasu.

Lista jest zbyt długa — aby ją śledzić-nie byłbym w stanie jej złożyć.

Absolutnie rozsądne jest rozpoczęcie bloga w celu rzucenia pracy i bycia własnym szefem. Tak wielu ludzi już to zrobiło, że w tym momencie chodziłbyś dobrze przebytą ścieżką.

Wierzę również, że wciąż jest mnóstwo okazji do blogowania. Co roku widzę nowych nowych blogerów. Nadal można założyć bloga już dziś. Przygotowałem przewodnik, jak założyć bloga. Przeprowadzi Cię przez cały proces. Sprawdź sam!