Najlepsze Kreatory Stron Internetowych 2022

Chcesz przejść od razu do odpowiedzi? Najlepszym kreatorem stron internetowych dla większości ludzi jest Wix lub Squarespace.

Chcesz mieć stronę internetową-i chcesz ją szybko założyć.

Ale nie chcesz też poświęcać jakości dla szybkości. W tym miejscu pojawia się dobry Kreator stron internetowych.

Dzięki odpowiedniemu kreatorowi możesz przenieść swoją witrynę od pomysłu do rzeczywistości w krótszym czasie niż oglądanie odcinka ulubionego programu. Mogą zaoferować wspaniałe szablony, aby stworzyć witrynę, która wygląda świetnie, nawet jeśli nie masz żadnego doświadczenia.

Ranking TOP3 Kreatorów Stron WWW

Moje pięć najlepszych typów to:

 1. Wix – Najlepszy kreator stron internetowych dla twojej pierwszej strony internetowej
 2. Squarespace – Najlepszy kreator stron internetowych dla twórców wszystkich pasków
 3. Weebly– Najlepsze do zarabiania pieniędzy w sklepie ecommerce

Aby znaleźć najlepsze, przejrzałem dziesiątki kreatorów stron internetowych, testując je pod kątem jakości produktu, od łatwości obsługi i obsługi klienta po Ceny. Następnie zawęziłem je wszystkie do moich pięciu najlepszych wyborów dla najlepszych kreatorów stron internetowych.

Ale moje badania nie poprzestały na tym: rozmawiałem z faktyczni użytkownicy kreatorów stron internetowych, aby uzyskać wgląd w ich doświadczenia z ich używania.

Rozmawiali ze mną o tym, co dobre, złe i o rzeczach, które uwielbiali w każdym z budowniczych. Dali mi również wyniki dla platform w trzech kluczowych metrykach.

Jak czytasz, możesz zauważyć, że niektórzy użytkownicy tutaj i tam nie dali wyniku dla określonych kryteriów. Dzieje się tak dlatego, że nie korzystali z blogów w tym celu i nie mogli mówić o wartości Kreatora witryn w dążeniu do tego celu.

Na przykład miałem jednego użytkownika, który nie dał wyniku za kryteria Wix „zdolność do zarabiania pieniędzy” po prostu dlatego, że nie korzystali ze swojej strony internetowej, aby zarabiać pieniądze.

Możesz również zauważyć, że wyniki niekoniecznie mają wpływ na końcowe rankingi. To dlatego, że ceniłem łatwość użycia w naszych końcowych rankingach. Chciałem czegoś, co ludzie mogliby wykorzystać bez znajomości HTML, CSS lub spędzania godzin na zastanawianiu się, jak zaprojektować stronę internetową.

Chcemy dać ci najlepsze rekomendacje, które pozwolą Ci zbudować najlepszą stronę w krótkim czasie, niezależnie od tego, jak bardzo jesteś doświadczony.

#1. Wix – najlepszy kreator stron internetowych dla Twojej pierwszej strony

 • Solidny konstruktor wspomagany Sztuczną Inteligencją
 • Łatwy w użyciu…
 • …ale nadal dość konfigurowalny
 • Doskonały wybór tematów

Jeśli jesteś początkującym, który chce zbudować swoją pierwszą stronę internetową, istnieje jasny wybór: Wix.

Oferuje sposób, który sprawia, że tworzenie witryny jest bezbolesne i, ośmielę się powiedzieć, zabawne.

Ich sztuczna inteligencja pomaga stworzyć stronę internetową po odpowiedzi na kilka pytań dotyczących twoich celów. To jak wzięcie Buzzfeed quiz, ale kiedy skończysz, masz świetną stronę internetową (zamiast marnować czas w ciągu dnia pracy).

Wszyscy użytkownicy, z którymi rozmawialiśmy, potwierdzili, jak łatwe jest korzystanie z Wix-bez poświęcania jakości produktu końcowego.

„Wix jest bardzo intuicyjny i daje świetne narzędzia do tworzenia świetnych stron internetowych”, powiedział mi jeden z użytkowników. Mówili również wysoko o setkach szablonów oferowanych przez konstruktora, chwaląc różnorodność świetnie wyglądających projektów wraz z ” łatwym w użyciu kreatorem przeciągnij i upuść.”

Mają szablony dla muzyki, sztuki, mody, zdrowia, podróży, fotografii, Budownictwa i witryn restauracyjnych—tylko po to, aby zarysować powierzchnię.

Wix oferował również wiele strumieni przychodów dla jednego użytkownika, z którym rozmawialiśmy.

„Moja witryna Wix dała mi kilka prac”, powiedzieli mi. „Robię również stały miesięczny dochód ze względu na sklep internetowy, który zbudowałem na mojej stronie.”

Mimo że Wix oferuje przyjazny dla użytkownika program do tworzenia stron internetowych, zapewnia również kompleksową bazę wiedzy o artykułach, z których możesz skorzystać, jeśli kiedykolwiek utkniesz.

„Jeśli nie jestem pewien określonego tematu, szybko można go znaleźć za pośrednictwem ich wsparcia”, powiedział mi jeden z użytkowników.

Jeśli potrzebujesz trochę więcej praktycznej pomocy, oferują one usługę oddzwaniania 24/7 dla użytkowników z siedzibą w USA, dzięki czemu rzeczywista osoba może przeprowadzić Cię przez wszelkie problemy.

To rzadkość w świecie Kreatora witryn—i zdecydowanie coś, co pomoże ci na dłuższą metę. W ten sposób, jeśli coś się zepsuje lub Twoja strona ulegnie awarii, możesz natychmiast zadzwonić do kogoś, kto ci pomoże.

Oczywiście chciałem przetestować to dla siebie, więc wskoczyłem i stworzyłem własną stronę Wix od podstaw.

Budowanie strony internetowej za pomocą Wix

Kiedy założyłem konto Wix, byłem zaskoczony, że dali mi kilka sposobów na stworzenie własnej strony internetowej.

Po pierwsze, mogłem ubrudzić sobie ręce i wybrać szablon i zbudować moją stronę od podstaw.

Albo mogę po prostu odpowiedzieć na kilka pytań dotyczących rodzaju strony internetowej, którą chciałem zbudować, a Adi builder Wix zajmie się całą pracą za mnie. Miałem przyzwoicie wyglądającą stronę po zaledwie kilku odpowiedziach.

Po wybraniu szablonu możesz zaktualizować wszystko, od czcionki, logo i kolorów po obrazy i inne. Oznacza to, że możesz stworzyć dowolny z już świetnie wyglądających szablonów samodzielnie, z odrobiną poprawek.

Kiedy testowałem Wix, podobało mi się, jak łatwo było znaleźć szablon pasujący do naszej wizji. AI pozostała przy mnie, gdy edytowałem stronę, pomagając mi wybrać następną rzecz do edycji i pokazując mi, jak to zrobić.

Wix AI dopasowała moją nową witrynę do moich istniejących kont w mediach społecznościowych, użyła mojego logo do stworzenia palety kolorów dla mojej witryny i dała mi szablon wstępnie wypełniony tym logo i naszym adresem. Łączenie obrazów z istniejących kont w mediach społecznościowych ułatwiło pobieranie wszystkich zasobów, które już posiadaliśmy.

Wybierz firmę, którą już znasz i zobacz, jak blisko jest sztucznej inteligencji Wix do jej powielenia. Jako przykład posłużyłem się lokalnym studiem jogi, a Wix ściśle pasował do istniejącej witryny studia. Co więcej, założę się, że zapłacili trochę projektantowi stron internetowych za ich projekt, a ja zrobiłem swój za darmo z asystentem AI.

Wady Kreatora witryn Wix

Zwróć uwagę: wszystkie plany Wix są automatycznie ustawiane na automatyczne odnawianie. Sticker shock jest prawdziwy, zwłaszcza jeśli zarejestrowałeś się z wstępną ceną promocyjną. Jak ujął to jeden z naszych użytkowników, ” Cena miesięczna jest dość wysoka.”

To może być wielka sprawa, jeśli jesteś, powiedzmy, scrappy startup stara się zrobić i zaoszczędzić jak najwięcej. Jeśli chcesz odzyskać część wydatków za pomocą witryny ecommerce, nadal będziesz musiał zapłacić za droższy plan opłaty abonamentowej.

Nasz panel ocenił witrynę nisko na jej zdolność do zarabiania pieniędzy. Oczywiście, może to być tylko dlatego, że nasz panel nie był całkowicie skoncentrowany na generowaniu bezpośrednich przychodów z ich witryny poza jednym użytkownikiem z e-commerce.

Mimo to, ważne jest, aby pamiętać, że chociaż Wix może nie być najlepszy do zarabiania pieniędzy bezpośrednio z twojej witryny (nie polecam go do e-commerce), szablony stron mogą pomóc Ci stworzyć świetne portfolio lub profesjonalną stronę internetową, która doprowadzi do innych możliwości, takich jak łączenie cię z klientami, a nawet oferty pracy.

Większość naszych użytkowników, z którymi rozmawialiśmy, korzystała z Wix do tworzenia własnych portfolio i blogów. To pozwoliło im znaleźć klientów i klientów.

Ponieważ Wix od czasu do czasu udostępnia swoich użytkowników na swoim oficjalnym blogu, może to prowadzić do zwiększenia możliwości dla Ciebie, jeśli wybierzesz platformę. Dokładnie to samo stało się z jednym z naszych użytkowników, który powiedział: „bycie opisywanym na Wix dało mi kilka możliwości freelancera i ostatecznie wylądowało moją pełnoetatową pracą.”

Dlaczego oceniliśmy go na # 1

Ogólnie Rzecz Biorąc, Wix oferuje najlepsze połączenie łatwości użytkowania i dostosowywania, aby zapewnić większości osób czytających to (użytkownicy budujący strony internetowe po raz pierwszy) najlepsze wrażenia.

Dlatego umieściliśmy go na pierwszym miejscu. Jeśli dopiero zaczynasz, na pewno chcesz iść z Wix.

Ich tematyka jest różnorodna i fantastyczna. Będziesz również uzbrojony w narzędzia, których potrzebujesz, aby dostosować jego wygląd do swoich dokładnych specyfikacji-lub całkiem blisko.

Wix daje możliwość zasadniczo zbudować swoją witrynę dla Ciebie za pośrednictwem ich AI Site builder. To niesamowita funkcja, której nie sprawdziliśmy w żadnym innym kreatorze stron. To wymaga zgadywania wszystkiego, zwłaszcza jeśli chcesz od razu uruchomić stronę internetową.

Wix to najlepszy kreator stron internetowych dla początkujących, którzy chcą stworzyć pięknego bloga od zaraz.

#2. Squarespace-najlepszy kreator stron internetowych dla twórców All Stripes

 • Wspaniałe, piękne szablony
 • WYSIWYG builder
 • Dostosuj szablony, aby tworzyć własne projekty
 • Funkcje Ecommerce

Squarespace jest łatwo jednym z wizualne twórcy stron internetowych tam. Oznacza to, że zasoby wizualne, takie jak zdjęcia, ilustracje i projekty graficzne, są zwykle na pierwszej linii każdej witryny Squarespace.

To nie przypadek, że wszyscy w naszym panelu mieli strony internetowe skupione na twórcach. Wśród tych użytkowników znalazł się ekspert od projektowania stron internetowych, który uczy studentów, jak tworzyć oszałamiające witryny, oraz blog o projektowaniu wnętrz, który oferuje wspaniałe wycieczki po domu na swojej stronie internetowej.

Powodem, dla którego wybrali Squarespace, jest to, jak łatwo jest stworzyć imponującą wizualnie stronę internetową. W rzeczywistości nasz panel ocenił go wysoko z tych właśnie powodów.

„Myślę, że mój blog został uruchomiony w ciągu jednego dnia” – powiedział jeden z użytkowników. „Squarespace oferuje czyste, piękne szablony, które można łatwo dostosować.”

Budowanie strony internetowej z Squarespace

Wskakując, odkryłem, że Squarespace rzeczywiście daje łatwy sposób na rozpoczęcie bloga, podobnie jak Wix. Musiałem jednak przyznać, że choć podobały mi się motywy Wix, Squarespace zabrałby do domu najlepszą wstążkę pokazową, ponieważ wyglądały wspaniale ich motywy.

Edytor zaplecza jest również dość intuicyjny. To świetne rozwiązanie dla początkujących, takich jak świeżo ukończony grafik, który chce zbudować swoje portfolio lub fotograf, który chce stworzyć swoją pierwszą stronę biznesową.

Są również Świetne dla nowej generacji twórców i wpływowych twórców na platformach takich jak YouTube czy TikTok, aby stworzyć dom dla Twojej marki poza tymi platformami. Squarespace gra szczególnie dobrze z YouTube, umożliwiając osadzanie filmów wraz z większą ilością informacji lub treści, które istnieją wyłącznie w Twojej witrynie.

„Mają Świetne to, co widzisz, Jest Tym, Co dostajesz” – powiedział jeden z użytkowników. „Oznacza to, że kiedy budujesz stronę, widzisz, jak będzie ona wyglądać podczas jej budowania.”

W rzeczywistości jest to coś, co Budowniczowie, tacy jak Squarespace i Wix, mają przewagę nad WordPress. Możesz łatwo zobaczyć zmiany, które wprowadzasz w swojej witrynie, gdy je wprowadzasz. Brak klikania w tę i z powrotem między oknami podglądu.

Może to ułatwić korzystanie, jeśli dopiero zaczynasz. Nawet doświadczeni menedżerowie witryn mogą znaleźć powiew świeżego powietrza w porównaniu z alternatywą.

„Czasami, jak w WordPress, edytujesz swoją witrynę w backendzie, ale potem musisz przejść do front-endu, aby zobaczyć, jak będzie wyglądać po zakończeniu” – powiedział użytkownik. „W Squarespace, gdy budujesz post na blogu, widzisz, że zmiany zachodzą w tym samym czasie. I myślę, że to naprawdę przydatne. To jeden z aspektów, który sprawia, że jest łatwy w użyciu.”

Wady Kreatora Stron Squarespace

Chociaż Squarespace plasuje się dość wysoko pod względem personalizacji, wciąż był to obszar sporny dla naszego panelu ankietowanych i ankietowanych użytkowników.

Jeden użytkownik cieszył się tym, co Squarespace oferował pod względem opcji dostosowywania i dodatkowych narzędzi, takich jak funkcja ecommerce, zintegrowany marketing e-mailowy i obsługa podcastów. Jednak nadal jest dość ograniczony w porównaniu do ogromnej możliwości dostosowywania WordPress. Nie wspominając o tym, że być może będziesz musiał zapłacić więcej za wtyczki i widżety, których potrzebujesz, aby pewne rzeczy działały.

„Niestandardowy CSS jest dostępny tylko w biznesplanie” – powiedział jeden z użytkowników. „Jest to wykonalne dla mojej strony internetowej, znalazłem kilka świetnych samouczków w Internecie, aby uzyskać dodatkowe dostosowanie CSS i musiałem kupić wtyczkę paska bocznego, ponieważ nie była zintegrowana z moim szablonem. W przypadku bardziej złożonych stron internetowych może to stanowić problem.”

Mobilna Personalizacja to również obszar, który nasi użytkownicy oflagowali. Jeden użytkownik uznał to za szczególnie frustrujące, ponieważ zasadniczo musiał stworzyć Twoją stronę dwa razy—raz na komputer, a innym razem na telefon komórkowy.

Należy jednak zauważyć, że wersja Squarespace, której używasz, może skutkować innym doświadczeniem na komputerach stacjonarnych i mobilnych. Na przykład Squarespace w wersji 7.0 może mieć szablony zawierające dodatkowe wbudowane style mobilne, które sprawią, że Twoja witryna będzie wyglądać inaczej w zależności od urządzenia, którego używasz do przeglądania.

I chociaż Kreator stron jest łatwy w użyciu, z pewnością może być bardziej intuicyjny. Jest to obszar, w którym Wix ma krawędź na Squarespace. Jeden z użytkowników powiedział nam: „to może być bardziej oczywiste, jak wykonać pewne działania. Czasami trzeba polować i klikać tu i tam. Od czasu do czasu przypadkowo usunąłem bloga, ponieważ kliknąłem niewłaściwy przycisk.”

Dlaczego oceniliśmy go na #2

Squarespace to świetny Kreator stron internetowych, który dobrze wypadł we wszystkich naszych kryteriach. Wszyscy użytkownicy mieli pochlebne recenzje szablonów platformy w szczególności.

Jest to jednak wycięcie poniżej WordPress ze względu na możliwość dostosowania i skalowalność.

Będziesz mógł stworzyć dobrze wyglądający blog lub portfolio. Ale jeśli chcesz zwiększyć swoją witrynę pod kątem ogromnego ruchu, lepiej będzie, jeśli udasz się gdzieś indziej.

Nie jest również tak intuicyjny jak Wix, więc musieliśmy umieścić go niżej na liście. Nasi użytkownicy wyrazili nieco frustracji za pomocą pulpitu Squarespace i wyrazili opinię o jego mobilnej personalizacji.

Ale wspaniałe szablony i przyjazne dla twórców funkcje kreatora stron zapewniły mu miejsce na liście #3. Ich projekty naprawdę nie mogą być dopasowane.

#3. Weebly-najlepszy do zarabiania pieniędzy w sklepie Ecommerce

 • Najbardziej rozsądne plany ecommerce
 • Intuicyjny kreator sklepów
 • Sprzedaż usług i towarów fizycznych i cyfrowych
 • Łatwa integracja płatności

Weebly to kolejny elastyczny, nieszablonowy Kreator stron internetowych z rodziny Wix i Squarespace. Jednak tam, gdzie się wyróżniają, wyróżnia się ich funkcjonalność e-commerce.

Ich plany eCommerce builder są jednymi z najbardziej przystępnych cenowo-nawet niższych niż Wix lub Squarespace. W rzeczywistości mają bezpłatny plan, który zapewnia podstawową funkcjonalność e-commerce bez żadnych kosztów. Jeśli jesteś początkującym graczem, który chce awansować ze sklepu Etsy i posiadać swoją platformę, Gorąco polecam Weebly.

W rzeczywistości ich funkcjonalność e-commerce była jednym z wyróżniających się elementów dla naszego panelu użytkowników, którzy ocenili ją jako idealną piątkę pod względem rentowności.

Nasi członkowie panelu wahali się od muzyka, który używał Weebly do sprzedaży muzyki bezpośrednio fanom, do trenera LinkedIn i blogera, który sprzedawał swoje usługi coachingowe za pośrednictwem sesji bezpośrednio na swojej stronie internetowej, do projektanta stron internetowych, który wykorzystał swoją stronę Weebly, aby przyciągnąć nowych klientów.

„Wiele lat temu wybrałem Weebly do projektowania wszystkich moich stron internetowych z myślą, że było to na tyle proste, że moi klienci mogli aktualizować własne strony internetowe” – powiedział projektant stron internetowych. Ten użytkownik dodał, że kupił szablony Weebly innych firm, aby uzyskać dostęp do jeszcze większej liczby opcji projektowania dla swoich klientów i dla siebie.

Łatwość obsługi była również wyróżnikiem dla naszego panelu użytkowników. Jeden powiedział nam, że cieszy ich możliwość założenia swojej strony ” w mniej niż godzinę.”

„Motywy są jednak doskonałym punktem wyjścia i zapewniają więcej niż wystarczającą ilość, aby każdy mógł stworzyć własną stronę internetową z niewielką lub żadną wiedzą cyfrową”, dodał użytkownik. „Po zapoznaniu się z kodami kolorów marki łatwo jest zmienić wygląd i styl na własną markę, a następnie możesz ją zbudować, dodając własne zdjęcia i referencje.”

Weebly jest również zasilany przez Square-ludzi stojących za popularnym systemem punktów sprzedaży. Oznacza to, że jeśli sprzedajesz produkty osobiście, jak na targu rolniczym, będziesz mógł łatwo zintegrować sprzedaż POS ze swoją witryną.

To kolejny obszar, w którym Weebly wyróżnia innych budowniczych, takich jak Wix lub Squarespace. Tam, gdzie oferują tego typu integrację w płatnym planie (Wix) lub z ograniczoną integracją (Squarespace), Weebly po prostu ci ją daje.

Tworzenie strony internetowej z Weebly

Po usłyszeniu, że nasi użytkownicy świecą na temat łatwego procesu budowania witryny Weebly, musiałem przejść sam.

Zgodnie ze swoim słowem, nasi użytkownicy mieli rację, gdy mówili, że to łatwe. Weebly oferuje intuicyjny proces tworzenia strony internetowej. Jest to tak proste, jak wybór nazwy domeny i szablonu oraz utworzenie witryny.

Łatwo jest również dodać nowe strony do swojej witryny. Jeden z naszych użytkowników powiedział nam, że ” stworzenie sekcji bloga mojej strony internetowej było bardzo proste i zajęło mniej niż pięć minut.”

Zauważyłem, że Weebly dobrze integruje się z innymi narzędziami innych firm, które na pewno będą potrzebne dla Twojej witryny, takimi jak Google Analytics i Mailchimp.

Sam budowniczy to przeciągnij i upuść a la Wix lub Squarespace. Tak jak te platformy, to minimalny wysiłek i ból głowy. To, co widzisz, jest tym, co dostajesz.

Dostępne są narzędzia do poczty e-mail, SEO, analizy witryny, wysyłki i zapasów dla planu ecommerce. Będziesz mógł nawet dodać wyszukiwanie produktów do swojego sklepu internetowego-co uwielbiam. Jeśli masz duży katalog produktów i usług, na pewno chcesz dodać tę funkcję.

Dają również możliwość dodawania odznak do produktów i usług, gdy trafiają do sprzedaży lub gdy zapasy są niskie dla określonego przedmiotu. To świetny sposób na wbudowanie niedoboru w twoje produkty—i sprawi, że twoi klienci będą chcieli jeszcze bardziej kliknąć przycisk Kup.

Konfiguracja jest również prosta i prosta. Ponieważ jest to edytor WYSIWYG, mogę łatwo wymieniać produkty, ceny i opisy, a także zasoby cyfrowe, takie jak logo, obrazy produktów i obrazy banerów. Założenie podstawowego sklepu zajęło mniej niż pięć minut po rejestracji.

Byłem również zadowolony z tego, jak byłem w stanie przyjmować płatności za pośrednictwem bramek, takich jak Paypal, Stripe i—oczywiście—Square. Te opcje są dobrodziejstwem dla użytkowników, którzy będą mogli wybrać bramę, którą chcą.

Wady Kreatora Stron Internetowych Weebly

Jednemu z naszych użytkowników nie spodobało się to, że Weebly nie pozwala na „zapisywanie” zmian w witrynie przed jej uruchomieniem. To byłby dobry dodatek, gdybyś był w trakcie przeprojektowywania swojej witryny. Jeśli masz mnóstwo produktów w swoim sklepie lub jeśli masz duży ruch, oznacza to, że jeśli coś pójdzie nie tak i się zepsuje, będzie to znacznie trudniejsze do naprawienia.

Inny użytkownik, z którym rozmawialiśmy, nie podobało mu się, jak skomplikowana była synchronizacja zapasów między witryną Weebly a systemem Square POS.

„Square i Weebly czasami nie współpracują ze mną ani ze sobą” – powiedział użytkownik. „Więc nie mogę mieć pełnej, dokładnej inwentaryzacji odzwierciedlonej między tymi dwoma jednostkami.”

Ten użytkownik wyraził również opinię, że musiał skakać tam iz powrotem między wsparciem kwadratowym a wsparciem Weebly, jeśli potrzebował pomocy w rozwiązaniu problemu. To jak gra w tenisa, a Ty jesteś piłką.

„Jeśli chcę coś naprawić i idę do Weebly, oni mówią: „nie, idź do kwadratu”, a kwadrat mówi: „nie, musisz wrócić do Weebly.”

Dlaczego oceniliśmy go na #3

Weebly oferuje świetne i niedrogie rozwiązanie e-commerce dla twórców stron internetowych.

Podobnie jak Wix lub Squarespace, Weebly nie ma również kompleksowej personalizacji i skalowalności WordPress.

Ostatecznie umieściłem go na #4, ponieważ wielu ludzi czytających to po prostu nie potrzebuje opcji ecommerce. Wielu z nich chce po prostu tworzyć osobiste strony internetowe na swoim blogu lub portfolio. Jeśli jednak jesteś czytelnikiem, który chce stworzyć prosty sklep, Gorąco polecam korzystanie z Weebly, ponieważ sprawia, że cały proces jest dla ciebie śmiertelnie prosty.

Jak wybraliśmy Produkty Do Przeglądu

Wybrałem wszystkie pięć kreatorów stron internetowych na podstawie trzech kryteriów:

 • Łatwość użycia
 • Głębokość dostosowywania
 • Możliwość zarabiania pieniędzy

Przyjrzałem się dziesiątkom najpopularniejszych kreatorów stron internetowych na rynku i porównałem każdy z nich z trzema powyższymi cechami.

Dla każdego narzędzia do tworzenia stron internetowych, które znalazłem, utworzyłem bezpłatne konto na stronach blogów i stworzyłem stronę internetową bare bones, aby przetestować ich narzędzia i funkcje. Wziąłem również pod uwagę rzeczy oferowane w płatnych planach premium.

Korzystając z tej metody, byłem w stanie zawęzić moją listę kilkunastu kreatorów stron internetowych do tego, co uważałem za pięć najlepszych. Te pięć najlepiej zaprezentowało powyższe trzy kryteria w wyjątkowy – ale skuteczny-sposób.

W sumie ten etap procesu badawczego trwał dwa tygodnie. Kiedy skończyłem, nadszedł czas, aby znaleźć prawdziwych użytkowników każdego produktu.

Jak Oceniliśmy Każdy Produkt

Wierzymy, że jeśli chcesz uzyskać rzeczywisty informacje o produkcie lub usłudze, z którymi musisz porozmawiać rzeczywisty użytkowników.

Nie możesz po prostu zaufać marketingowi kreatora stron, a nawet referencjom, które znajdziesz na stronach z recenzjami. Zamiast tego musisz znaleźć ludzi, którzy wcześniej korzystali z budowniczych. Tylko wtedy można uzyskać dobre, złe i oh-so-frustrujące.

Aby znaleźć użytkowników i zweryfikować, czy rzeczywiście mają doświadczenie z kreatorami stron internetowych, wykonałem następujące czynności:

 • Użyłem Zaawansowanego zapytania wyszukiwania, które dało nam wyniki dla blogerów korzystających z platformy Squarespace i Wix.
 • Znajdź polecane listy rzeczywistych użytkowników oficjalnie opublikowane przez Wix, Squarespace, Weebly.
 • Sprawdziliśmy stronę każdej platformy pod kątem studiów przypadków ludzi, którzy korzystali z ich budowniczych.
 • Skontaktował się z różnymi lokalnymi i popularnymi firmami w każdym większym stanie USA, znalazł ich stronę internetową i sprawdził źródło strony, aby zobaczyć, którego konstruktora użyli do jej utworzenia.

Moim celem było znalezienie trzech użytkowników dla każdego kreatora stron. W sumie wysłałem e-maile i zadzwoniłem do około 120 użytkowników w każdym z budowniczych, aby uzyskać piętnaście opisywanych w tym artykule.

Każda osoba zgodziła się na rozmowę telefoniczną lub ankietę. Pytania w obu przypadkach były identyczne i obejmowały ocenę produktu w oparciu o trzy kryteria w pięciopunktowej skali (jeden jest najgorszy; pięć jest najlepszy). Średnia ocen każdego użytkownika określiła ostateczny wynik produktu.

Czego się nauczyliśmy wybierając najlepszą platformę blogową

Nie ma czegoś takiego jak „doskonały” Kreator stron internetowych. Zamiast tego każdy z nich oferuje unikalny zestaw funkcji i narzędzi dla innego rodzaju użytkownika.

Nie pozwól, aby rankingi przeszkadzały ci w podejmowaniu decyzji. Zamiast tego chcielibyśmy zaoferować kilka kryteriów, które wykorzystaliśmy przy wyborze produktów do tej listy. Pozwól im prowadzić własne badania i ostateczny wybór.

Łatwość użycia

Jeśli to czytasz, prawdopodobnie jesteś początkującym. Wszyscy musimy od czegoś zacząć.

Oznacza to, że łatwość obsługi odgrywa większą rolę w ostatecznej decyzji niż kiedykolwiek.

Powodem jest to, że łatwo jest się sfrustrować i wypalić podczas uczenia się nowych umiejętności, takich jak tworzenie stron internetowych. Może to z łatwością spowodować całkowite porzucenie wysiłków na rzecz budowania witryny.

Aby z tym walczyć, na początku chcesz zrobić wszystko tak łatwo, jak to tylko możliwe. Dlatego zalecamy znalezienie platformy, która pomoże Ci łatwo i szybko stworzyć witrynę.

Dlatego Wix jest naszym najlepszym wyborem. Jest to najprostszy sposób na szybkie uruchomienie strony internetowej.

„[Wix] intuicyjny i ma świetne narzędzia do tworzenia indywidualnych projektów stron internetowych”, powiedział nam jeden z użytkowników Wix.

Uwielbiamy również, że będzie ona trzymać cię za rękę przez cały proces – a nawet zbuduje dla ciebie stronę internetową, jeśli chcesz.

Mimo to Squarespace i Weebly to również łatwe w użyciu produkty. To zależy od tego, czego szukasz.

Na przykład, jeśli szukasz świetnego Kreatora witryn WYSIWYG do tworzenia wspaniałych blogów i portfolio, Squarespace jest dla ciebie.

Jeśli chcesz stworzyć tani, ale lukratywny sklep internetowy, Weebly jest dla ciebie.

Głębokość dostosowywania

Możliwość dostosowania witryny do konkretnego wyglądu i stylu ma kluczowe znaczenie-ale czasami sprawia, że krzywa uczenia się dla budowniczego jest nieco bardziej stroma.

To delikatny balans. Ale gdy go uderzysz, platforma pozwoli Ci nie tylko dopasować się do Twojej marki, ale także przyciągnąć czytelników i klientów, których chcesz.

Dostosowanie obejmuje również rzeczy poza wyglądem witryny. Jest to również możliwość dodawania funkcji potrzebnych do osiągnięcia celów.

Na przykład, jeśli chcesz zbudować listę subskrybentów wiadomości e-mail dla biuletynu, chcesz znaleźć narzędzie do tworzenia stron internetowych, które pozwoli Ci łatwo przechwycić dane kontaktowe odwiedzającego. W tym celu możesz wybrać Wix, Squarespace lub WordPress, ponieważ dają Ci natywne narzędzia do tego lub umożliwiają pobranie wtyczki innej firmy, takiej jak Mailchimp.

Nie wszystkie platformy oferują taką samą możliwość dostosowania. Kreator stron internetowych, taki jak WordPress, oferuje najgłębszy poziom dostosowywania na tej liście. Będziesz w stanie stworzyć dokładnie tę stronę, którą chcesz, o ile masz wiedzę, aby kodować i edytować, lub jesteś gotów zapłacić komuś za to.

Budowniczy, taki jak Squarespace, umożliwia łatwe dołączanie rzeczy takich jak sklepy ecommerce zaraz po wyjęciu z pudełka.

„Jednym z powodów, dla których polecam Squarespace małym firmom lub blogerom, jest to, że nie musisz kupować wtyczki innej firmy, aby dodać sklep lub mieć Instagram w stopce, ani tworzyć kolekcji biuletynów e-mail” – powiedział jeden z naszych użytkowników. „To naprawdę system all-in-one, który jest wspaniały.”

Wszystko zaczyna się od szablonów, które Ci dają. Zaczynasz od motywu, ale możesz go użyć jako punktu uruchamiania. Po dostosowaniu i dostosowaniu go do konkretnych potrzeb, staje się praktycznie dowolnym rodzajem strony internetowej, którą chcesz.

Możliwość zarabiania pieniędzy

Jeśli budujesz stronę internetową dla swojej firmy lub portfolio, a nawet prostego bloga, prawdopodobnie chcesz na tym zarabiać.

Strony internetowe to przecież kanały marketingowe. Istnieją, aby promować marki, produkty, usługi, ruchy i inne.

Kreator stron internetowych, który wybierzesz, będzie miał dość duży wpływ na to, ile pieniędzy możesz zarobić.

Na przykład, jeśli chcesz zbudować dobry sklep ecommerce, Gorąco polecam skorzystanie z Squarespace lub Weebly. Obaj mają rodzimych twórców sklepów ecommerce.

Jednak Weebly współpracuje z Square-i oferuje funkcje e-commerce we wszystkich swoich planach (w tym bezpłatny). Więc jeśli chcesz mieć dobry sposób, aby upewnić się, że cały system sprzedaży jest zsynchronizowany z zapasów, do przesunięcia karty, do zmian cen, (oszczędzając pieniądze) jest to najlepszy wybór dla ciebie.

Jeśli prowadzisz biznes produktów informacyjnych, w którym oferujesz kursy online, e-booki i tym podobne, WordPress jest świetnym rozwiązaniem. Oferują mnóstwo świetnych wtyczek firm trzecich, które pomogą Ci zbudować listę i sprzedać.

Oczywiście, nie będziesz mieć gotowej funkcjonalności e-commerce. Ale WordPress zapewnia znacznie wyższy pułap pod względem możliwości dostosowania witryny i stworzenia jeszcze większej liczby dróg do przychodów poza sprzedażą.

Wniosek

Ponownie, moje najlepsze wybory dla najlepszych kreatorów stron internetowych to:

 1. Wix – najlepszy kreator stron internetowych dla twojej pierwszej strony
 2. Squarespace – najlepszy kreator stron internetowych dla twórców all stripes
 3. Weebly – najlepszy do zarabiania pieniędzy w sklepie ecommerce

Pamiętaj: nie ma rozwiązania uniwersalnego. To, co działa dla jednej osoby lub firmy, może nie działać dla Ciebie-i to jest w porządku!

Chodzi o to, że znajdziesz kreatora stron internetowych, który działa dla ty. Zapomnij o wszystkim.

Bez względu na wszystko, pamiętaj jednak, aby wracać do Nas po najlepsze rekomendacje, wskazówki i wskazówki dotyczące budowania witryny.