Najlepsze Platformy Blogowe w 2022

Chcesz przejść od razu do odpowiedzi? Najlepszą platformą blogowania dla większości ludzi jest zdecydowanie WordPress z Hostingerem.

Budowanie świetnego bloga zaczyna się od wyboru odpowiedniej platformy— a jest tylko garstka naprawdę warta rozważenia.

Możesz zbudować stronę internetową i hostować tam swojego bloga. Wymaga to trochę wstępnej pracy, ale będziesz właścicielem i całkowicie kontrolujesz swoją witrynę. Można to zrobić na dwa sposoby:

 • Użyj prostego narzędzia do tworzenia stron, takiego jak Wix lub Squarespace.
 • Użyj WordPress z Hostinger jako hosta.

Jeśli chcesz zarabiać na blogach, te trzy platformy blogowe to Twój najlepszy wybór.

TOP3 Najlepsze Witryny i Platformy Blogowe w 2022

Oto nasze typy na najlepsze platformy blogowe i dla kogo są najlepsze:

 1. WordPress z Hostingerem – Najlepsze dla wysoce skalowalnych i konfigurowalnych blogów
 2. Wix – Najlepszy dla początkujących budujących profesjonalnego bloga
 3. Squarespace – Najlepsze dla fotografów, artystów i projektantów

Platformy te łączą zasięg mediów społecznościowych z narzędziami potrzebnymi do tworzenia postów na blogu. Dają Ci szansę, aby Twoje pisanie przed większą liczbą osób – ale będziesz na łasce algorytmu.

Oznacza to, że będziesz mieć mniejszą kontrolę nad tym, kto widzi Twoje posty, ile możesz dostosować swojego bloga i jak zarabiasz na tym. 

Istnieje wiele korzyści i kompromisów dla obu tras. Aby lepiej zrozumieć, jak każda z tych stron działa, mój zespół w ImBlog skontaktował się z aktywnymi użytkownikami każdej platformy blogowej, którą recenzowaliśmy.

Mamy dużo wglądu w to, jak i dlaczego te platformy działają dobrze dla różnych firm i projektów osobistych. W ankietach i wywiadach użytkownicy Ci dzielili się szczerymi opiniami na temat tego, gdzie te platformy blogowe wyróżniają się–i gdzie ich ograniczenia przeszkadzają.

W tym przewodniku omówię, jak skonfigurować bloga i pomogę Ci wybrać, która strona bloga, oprogramowanie lub platforma blogowa jest dla ciebie najlepsza.

#1. WordPress z Hostingerem-najlepszy do budowania wysoce skalowalnych i konfigurowalnych blogów

 • Wysoce konfigurowalny
 • Instalacja WordPress jednym kliknięciem
 • Wtyczki zwiększające monetyzację
 • Tony potencjału wzrostu

WordPress jest jedną z najpopularniejszych platform blogowych-i nie bez powodu.

Jest to wysoce konfigurowalny system zarządzania treścią (CMS) dla blogerów, którzy chcą zbudować witrynę dla swojej firmy. Jest to również świetne, jeśli planujesz skalować swój blog dla zysku. 

Powód? WordPress jest open source. Oznacza to, że nie trzymają swojego kodu źródłowego w tajemnicy. Programiści mogą wchodzić i tworzyć Widżety, wtyczki i inne narzędzia do dostosowywania blogów WordPress—więc możesz tworzyć każdy rodzaj bloga, który chcesz

Jeden z użytkowników naszego panelu, który od czterech lat trzyma się WordPressa, opisuje CMS jako „przyjazny dla blogerów”z dużą ilością funkcji SEO. Ich doświadczenie jest odbite echem przez wielu naszych innych użytkowników. 

To powiedziawszy, jest trochę krzywej uczenia się. Aby uzyskać jak najwięcej z WordPressa pod względem możliwości dostosowania, musisz być bardziej praktyczny z wybranymi wtyczkami i widżetami oraz sposobem zarządzania zapleczem. 

Tak, oznacza to, że prawdopodobnie będziesz musiał bawić się kodowaniem HTML, CSS i JS. 

Jednak nawet to jest dość proste w WordPress-i nie trwało długo, zanim nasi użytkownicy w ogóle nauczyli się lin.

Kompromis jest tego wart, ponieważ jesteś w stanie uzyskać fantastyczną stronę internetową w pełni dostosowaną do Twoich dokładnych specyfikacji. To właśnie sprawia, że jest idealny do tworzenia strony internetowej, która jest przygotowana do wzrostu odbiorców i zysków.

Wraz ze wzrostem Twojego bloga i odbiorców będziesz mógł nadal dostosowywać swoją witrynę, aby dostosować ją do tego wzrostu w dowolnym kierunku. 

Blogowanie z WordPress

Czas na spowiedź: WordPress to właściwie CMS, którego używamy tutaj na ImBlog—więc jesteśmy trochę stronniczy.

W rzeczywistości jesteśmy bardzo stronniczy. 

Jeśli planujesz zbudować bloga, który przyciąga tysiące, a nawet miliony czytelników—nie wspominając o zarabianiu na nim—nie możemy polecić WordPressa… ale użytkownicy mają rację, gdy mówią, że nauczenie się na początku jest nieco trudne. 

Na pierwszy rumieniec pulpit blogowy dla WordPress wydaje się bardziej złożony niż większość. Ale jak już wskoczysz, to dość łatwo ogarnąć umysł. 

Platforma wprowadziła niedawno edytor Gutenberg, który może znacznie uprościć proces edycji. Układają wszystko, czego możesz potrzebować, aby opublikować bloga w dość intuicyjny, łatwy do uchwycenia sposób. 

Korzystałem już z tego nowego edytora i podoba mi się, jak możesz przeciągać niektóre elementy swoich postów na blogu i stron tam, gdzie chcesz, aby były w ostatecznej opublikowanej wersji. Układ jest łatwy w zarządzaniu, a znalezienie ustawień czcionek i wstawiania obrazów jest bardzo proste. 

Oczywiście, nie jest to całkiem podobne do funkcji przeciągania i upuszczania, jak Wix i Squarespace, ponieważ nie możesz edytować całej strony-ale jest cholernie blisko.

Odkryłem również, że WordPress jest niesamowicie skalowalny. Bez względu na to, co chcesz zbudować lub jak duży masz, platforma będzie rosła wraz z tobą, o ile wybierzesz odpowiednie wtyczki.

A Szybka porada: Nie popełnij błędu żółtodzioba, pobierając mnóstwo wtyczek i widżetów. Łatwo jest myśleć, że potrzebujesz wszystkiego-ale czasami mniej znaczy więcej. 

Ponadto instalacja mnóstwa wtyczek to łatwy sposób na zmniejszenie prędkości ładowania strony. 

Jedną z wtyczek, którą zalecamy, jest wtyczka Yoast SEO. Jest to niezwykle popularna wtyczka WordPress, która pomaga skonfigurować swoje posty tak, aby były jak najbardziej przyjazne SEO za pomocą kilku kroków. To naprawdę must-have, Jeśli używasz WordPress. 

A jeśli naprawdę chcesz, możesz zacząć zmieniać kod samodzielnie. Ponieważ WordPress jest open-source, oznacza to, że możesz z nim robić, co chcesz. Jeśli znasz PHP lub chcesz zatrudnić programistę, możesz zmienić WordPress, jak chcesz.

Wybór hosta

Aby zbudować własną witrynę za pomocą WordPress, musisz kupić nazwę domeny, uzyskać hosting i skonfigurować konto.

Więcej informacji na temat naszych postów na temat najlepszego hostingu i najlepszego hostingu dla WordPress, czyli wyboru zarządzanego hosta zaprojektowanego dla WordPress.

Szybka odpowiedź: Skorzystaj z Hostinger.

Hostinger jest jednym z najpopularniejszych hostów internetowych, szczególnie dla użytkowników WordPress. Dzieje się tak dlatego, że uruchamiają serwery, które mają tylko witryny WordPress–pozwala to Hostinger skonfigurować serwery specjalnie pod kątem bezpieczeństwa i wydajności WordPress.

Oznacza to–bez dodatkowej pracy z twojej strony–możesz mieć szybszą, bezpieczniejszą witrynę WordPress po prostu rejestrując się w Hostinger.

Za pomocą jednego kliknięcia będziesz mógł uruchomić swoją witrynę WordPress w ciągu kilku minut. Mówię poważnie. Wystarczy wybrać WordPress jako pożądany CMS podczas procesu rejestracji i jest automatycznie instalowany dla Ciebie.

Cena była dużym czynnikiem dla większości użytkowników, z którymi rozmawialiśmy. Hostinger przychodzi na bardzo niski koniec cena jest rozsądna, ale jest pełna funkcji, które pomogą Ci się rozwijać. Zaczynając od 3.99zł miesięcznie.

Innym pomocnym aspektem korzystania z Hostinger jest wsparcie 365 / 24 / 7 za pośrednictwem czatu na żywo. Na większość pytań związanych z WordPress można odpowiedzieć za pomocą prostego wyszukiwania Google-jako najpopularniejsza na świecie platforma blogowa, istnieje mnóstwo informacji.

Wady blogowania z WordPress

Panel użytkownika dał mi różne opinie na temat przyjazności dla początkujących WordPress. Niektórzy twierdzili, że jest to dość łatwe, podczas gdy inni wskazywali, że jest to trudne dla nowicjuszy na początku. 

Po przetestowaniu i zbudowaniu witryn za pomocą WordPress, mogę powiedzieć, że trochę potrzeba, aby się z tym zapoznać—ale gdy to zrobisz, będziesz zadowolony, że włożyłeś pracę. 

Ale nawet jeśli na początku czujesz się z tym nieswojo, nadal jest to najlepsza opcja, jeśli chcesz się uczyć i rozwijać w roli zarządzania witryną.

#2. Wix-najlepszy dla początkujących budujących profesjonalnego bloga

 • Łatwo zrobić piękną stronę
 • Nie wymaga kodowania
 • Mnóstwo wspaniałych szablonów blogów

Wix daje początkującym sposób, aby wyglądało to tak profesjonaliści zaprojektowali swoje blogi-wszystko bez potrzeby uczenia się kodu lub tworzenia stron internetowych. 

W rzeczywistości nasz panel użytkowników przyznał mu wysokie oceny za łatwość użytkowania, chwaląc platformę za jej użyteczność i stosunkowo prostą krzywą uczenia się.

Jeden z użytkowników powiedział mi: „myślę, że jest to tak proste, jak to możliwe dla osób bez tła kodowania.”Stworzyli swoją stronę z łatwością, nie napotykając żadnych dusznych ograniczeń.

Inny użytkownik wywołał intuicyjny interfejs użytkownika edytora przeciągnij i upuść i jego narzędzia do tworzenia zindywidualizowanych układów i projektów. 

Wskoczyliśmy i Przetestowaliśmy to dla siebie i okazało się, że mają rację. Możesz stworzyć bloga w zaledwie kilka minut. Wix nawet przeprowadzi Cię przez cały proces krok po kroku, jeśli potrzebujesz.

Oferują setki szablonów w wielu różnych kategoriach stron internetowych. Na przykład mają szablony blogów podróżniczych, prostych portfolio lub galerii fotografii. Uwielbiamy to, że nie musisz mieć żadnej wiedzy o kodowaniu, aby przenosić zasoby i tworzyć bloga, który chcesz. 

Inny użytkownik zgodził się, że Wix oferował bardzo intuicyjne doświadczenie w budowaniu blogów, dodając: „jeśli nie jestem pewien określonego tematu, szybko go znaleźć za pośrednictwem ich wsparcia.”

Wix oferuje zarówno wsparcie na żywo za pośrednictwem usługi oddzwaniania 24/7 (jeśli jesteś w Stanach Zjednoczonych), jak i ogromną bazę wiedzy z artykułami, które pomogą początkującym, gdy utkną. 

Ale możesz także pozwolić ADI builderowi Wix całkowicie zająć się większością brudnej roboty. To narzędzie wykorzystuje sztuczną inteligencję, aby pomóc ci zbudować dokładną stronę internetową, którą chcesz, odpowiadając na kilka pytań.

Blogowanie z Wix

Blog manager Wix jest rzeczywiście prosty i intuicyjny, z wbudowaną analizą i SEO. Łatwo jest dodać podstawowe funkcje, które możesz chcieć również na swoim blogu-elementy takie jak narzędzia społecznościowe, polubienia, komentarze, hashtagi, kategorie i formularze subskrybentów.

Istnieje kategoria szablonów blogów, która jest doskonałym miejscem na początek. Po wybraniu szablonu sugeruję aktualizację czcionki, kolorów i logo, aby spersonalizować szablon i wyróżnić się na tle innych.

Pisanie posta jest tak proste, jak kliknięcie utwórz Post, pisanie kopii i dodawanie obrazów. Możesz zapisywać wersje robocze, a nawet nadawać innym współpracownikom uprawnienia do pisania dla Twojej witryny. To wszystko jest tak samo łatwe z urządzenia mobilnego, jak z komputera—nie wymaga aplikacji.

Proces blogowania jest tak intuicyjny i łatwy w użyciu, jak opisali ludzie-ale były też inne dodatki, które mnie zaskoczyły. 

Istnieje wiele funkcji SEO, których możesz użyć, od znaczników alt dla obrazów i linków wewnętrznych po tytuły i opisy SEO (które różnią się od tytułu postu) i tagi nofollow dla linków zewnętrznych. 

To całkiem miłe mieć zaraz po wyjęciu z pudełka bez konieczności instalowania dodatkowych wtyczek lub widżetów. Po prostu upewnij się, że aktualizujesz ustawienia SEO dla każdego postu—to jest to, co jest prezentowane w wynikach wyszukiwania i ma kluczowe znaczenie dla organicznego rankingu.

Wynikowy post będzie miał licznik czasu odczytu, aby pokazać czytelnikom, ile czasu zajmie przejście przez twój post i jest świetną funkcją dla czytelników. 

Podoba nam się również możliwość korzystania z czatu na żywo do interakcji z czytelnikami w Aplikacji Wix. Jeśli budujesz prawdziwą społeczność na swoim blogu lub jesteś otwarty na odpowiadanie na pytania czytelników w czasie rzeczywistym—powiedzmy o kursie online, który oferujesz lub nadchodzącym webinarium—to fajna funkcja.

Wady blogowania z Wix

Wix ma kilka wad — ale nawet z naszego panelu użytkowników wydawało się, że ich główne skargi sprowadzają się do kilku punktów.

Platforma czasami nie gra dobrze z urządzeniami mobilnymi, Jeśli próbujesz wykonać bardziej ambitne projekty przewijania, takie jak przewijanie paralaksy.

Istnieje również kwestia opłaty abonamentowej, która-choć dość przystępna-może spowodować, że niektórzy rosnący blogerzy się skurczą (zwłaszcza jeśli planujesz być bardziej bootstrap). Jeśli planujesz odzyskać część tych pieniędzy za pomocą narzędzi ecommerce, nadal będziesz musiał zapłacić za droższy plan dla tej funkcjonalności. 

Panel użytkowników zdobył Wix dość niski poziom monetyzacji-ale to nie znaczy, że nie da się tego zrobić. Czasami Wix będzie zawierał wyróżniające się blogi, które korzystają z ich platformy, a to może prowadzić do nowych możliwości, jak w przypadku jednego z naszych użytkowników.

Ostatecznie uważamy, że pomimo wad, Wix jest absolutnie tego wart ze względu na łatwość obsługi platformy i nieszablonowe funkcje blogowania. 

#3. Squarespace-najlepszy dla Kreatora blogów dla fotografów, artystów i projektantów

 • Wspaniałe szablony
 • Szybko skonfiguruj swoją witrynę
 • Wersja darmowa + przystępne płatne plany
 • Narzędzia i integracje Ecommerce

Pierwszą rzeczą, którą zauważam za każdym razem, gdy wchodzę na Blog Squarespace, jest to, jak wspaniały zazwyczaj wygląda. 

Fotografia i projekty graficzne zdają się wyskakiwać z ekranu. Sami właściciele blogów wydają się zawsze być artystycznie nastawieni, jak ilustratorzy, fotografowie, graficy, eksperci od wystroju wnętrz i nie tylko. 

Nasz panel nie był wyjątkiem. Składają się one z eksperta od projektowania stron internetowych, który uczy czytelników, jak tworzyć wspaniałe strony, wpływowego ogrodnika, który często prezentuje przepyszne zdjęcia swoich domowych warzyw, oraz projektanta wnętrz, który lubi wyginać projekty swoich pokoi w postach w galerii. 

I nie bez powodu wszyscy wybrali Squarespace jako swoją platformę. 

Trio oceniło Squarespace bardzo wysoko. Każde z kryteriów otrzymało średnio nie mniej niż 4, a wielu użytkowników miało świecące słowa do powiedzenia na temat łatwości obsługi i projektów. 

Ich roszczenia są poparte moimi własnymi badaniami setek blogów Squarespace. Każdy z szablonów platformy jest tworzony przez zespół wyjątkowych projektantów—i wszystkie wyglądają oszałamiająco.

Blogowanie z Squarespace

Edytowanie bloga – od strony kontaktów, przez stronę O nas, stronę główną, portfolio, po sam blog—jest bardzo łatwe dzięki Squarespace. Podobnie jak Wix mają narzędzie „przeciągnij i upuść”. W przeciwieństwie do WordPressa, użytkownicy nie muszą mieć do czynienia z czasami mylącym edytorem zaplecza.

Uważa, że Edytor zaplecza Squarespace jest lepszy niż WordPress, ponieważ możesz zobaczyć zmiany podczas ich wprowadzania.

Squarespace oferuje również narzędzia do dodawania części e-commerce do swojego bloga wraz z integracją z biuletynem. To naprawdę może pomóc ci skalować i przekształcać bloga pod kątem rentowności i wzrostu publiczności.

Wady blogowania z Squarespace

Gdzie nasz panel użytkowników znalazł Squarespace brakuje można sprowadzić do jednego słowa: Personalizacja.

Chociaż platforma oferuje sposoby dodawania funkcji e-mail marketingu, e-commerce i członkostwa do twojej witryny, nadal jest stosunkowo ograniczona, jeśli chodzi o ogólne dostosowanie w porównaniu do CMS, takiego jak WordPress.

Podczas gdy Paige jest ewangelistką Squarespace, wierzy, że może być lepiej, jeśli chodzi o dostosowywanie urządzeń mobilnych. 

Jak Wybraliśmy Produkty Do Przeglądu

Wybraliśmy trzy najlepsze platformy blogowe, koncentrując się na czterech podstawowych cechach:

 1. Łatwość Nauki
 2. Dostosowanie Przyjazne Dla Nisz
 3. Narzędzia Do Budowania Publiczności
 4. Potencjał Zysku

Tip: Możesz skoczyć poniżej, aby jeszcze bardziej szczegółowo przyjrzeć się tym kryteriom. 

Zbadaliśmy dziesiątki najpopularniejszych i najbardziej znanych kreatorów blogów i platform, używając czterech powyższych elementów jako sposobu oceny jakości kreatora blogów. 

Proces ten obejmował „lżejsze” badania, które wyglądały inaczej z platformy na platformę. Stworzyliśmy konta zbudowane na prostych stronach bloga testowego. Przyjrzeliśmy się również każdej z funkcji i narzędzi platformy w ich planach płatności, jeśli je mieli. 

W ten sposób udało nam się poznać mocne i słabe strony każdego bloga i docelowych użytkowników.

Wreszcie zawęziliśmy naszą listę z 12+ do TOP3, gdy poczuliśmy, że mamy zestaw produktów, które odzwierciedlają każde z kryteriów w unikalny sposób.

W tym momencie mieliśmy dużą wiedzę ogólną i kilka wglądów w interfejs użytkownika dla każdej platformy.

Ale nie wiedzieliśmy, jak to jest używać każdego produktu przez lata, ani Jak to jest depend na tych blogach dla biznesu. Więc postanowiliśmy znaleźć ludzi, którzy to zrobili.

Wniosek

Oto nasza lista najlepszych platform blogowych:

 1. WordPress z Hostingerem – Najlepsze dla wysoce skalowalnych i konfigurowalnych blogów
 2. Wix – Najlepszy dla początkujących budujących profesjonalnego bloga
 3. Squarespace – Najlepsze dla fotografów, artystów i projektantów

Podczas gdy platforma, którą ostatecznie wybierzesz, będzie zależeć od twoich unikalnych potrzeb, na pewno będziesz w stanie znaleźć to, czego szukasz, korzystając z naszej powyższej listy i metodologii, która cię poprowadzi. 

Po wybraniu platformy przejdź do naszej Strony wszystko o blogowaniu, aby uzyskać jedne z naszych najlepszych porad, taktyk i strategii tworzenia bloga swoich marzeń.