Najlepszy Dostawca Certyfikatów SSL

Każdy przeglądający sieć martwi się o bezpieczeństwo. Aby ułatwić odwiedzającym, operatorzy witryn muszą podjąć kroki, aby odpowiednio zabezpieczyć swoje witryny i zapewnić bezpieczne przeglądanie dla użytkowników.

Certyfikaty SSL (secure sockets layer) stały się dziś koniecznością dla wszystkich stron internetowych. Oprócz dodawania ochrony dla odwiedzających witrynę, wyszukiwarki takie jak Google penalizują witryny bez certyfikatu SSL.

Certyfikaty ssl od renomowanego dostawcy certyfikatów informują ludzi w otwartej sieci, że transmisja danych w Twojej witrynie jest bezpieczna i autentyczna.

Jeśli po raz pierwszy dodajesz SSL do swojej witryny, szybko zdasz sobie sprawę, że istnieją dziesiątki, jeśli nie setki, miejsc online, w których można uzyskać certyfikat SSL. Znalezienie najlepszego dostawcy certyfikatów dla Twojej witryny może wydawać się trudnym zadaniem.

Niezależnie od tego, czy uruchamiasz nową witrynę od zera, czy po prostu wdrażasz SSL w istniejącej witrynie, ten przewodnik pokieruje Cię we właściwym kierunku.

TOP 4 Najlepszych Dostawców Certyfikatów SSL

 1. SSL.com – najlepsze do tanich certyfikatów SSL
 2. DigiCert – najlepsze rozwiązanie do zarządzania cyklem życia SSL
 3. Entrust – najlepszy dla stron firmowych
 4. Sectigo – najlepszy na certyfikaty długoterminowe

Po szeroko zakrojonych badaniach zawęziliśmy listę sześciu najlepszych dostawców certyfikatów SSL dostępnych obecnie na rynku. Poniższe recenzje pomogą Ci określić, która opcja jest najlepszym wyborem dla Twojej witryny.

# 1 – SSL.com -najlepszy do tanich certyfikatów SSL

 • Podstawowa ochrona w przystępnych cenach
 • Plany zaczynają się od $36.75 / rok
 • Zaufany w ponad 120 krajach
 • Darmowe bezpieczne uszczelnienie strony

Wielu najlepszych dostawców certyfikatów SSL jest ukierunkowanych na duże organizacje i firmy z zaawansowanymi potrzebami w zakresie bezpieczeństwa. Ale nie każda strona internetowa musi mieć takie solidne zabezpieczenia.

W niektórych przypadkach tani SSL z podstawową ochroną wystarczy, aby zaspokoić pewne potrzeby. Jeśli należysz do tej kategorii, sprawdź SSL.com.

Podstawowe SSL z SSL.com zacznij już od $36.75 rocznie. To jest naprawdę tanie w porównaniu do alternatyw na rynku, które pobierają znacznie wyższe.

Jest to szybki i niedrogi sposób na ochronę witryny na poziomie podstawowym. Możesz uzyskać certyfikat SSL DV wydany w ciągu kilku minut, a nawet otrzymasz bezpłatną bezpieczną pieczęć witryny.

Dla tych z Was, którzy mają większe potrzeby w zakresie bezpieczeństwa, SSL.com posiada również EV SSL, co jest najwyższym poziomem zaufania, jaki można uzyskać dzięki certyfikatowi SSL. Są one lepsze dla witryn biznesowych, witryn e-commerce, a nawet mają gwarancję 2 milionów USD.

Jeśli wpadniesz gdzieś pomiędzy te dwie skrajności, SSL.com posiada OV SSL i wildcard SSL.

Nie daj się zwieść niskim kosztom. SSL.com to renomowany urząd certyfikacji, który jest zaufany w ponad 120 krajach. Ale dostawca jest idealny dla każdego, kto potrzebuje szybkiego i taniego sposobu na uzyskanie SSL.

#2-DigiCert-najlepszy do zarządzania cyklem życia SSL

 • Scentralizowane narzędzie do zarządzania certyfikatami
 • Do 2 mln USD gwarancji
 • Rekomendowane przez największe banki świata
 • Dostępna delegacja oparta na rolach

DigiCert to firma zajmująca się bezpieczeństwem cyfrowym, która rozpoczęła działalność w 2003 roku. W przypadku transakcji e-commerce i innych poufnych danych DigiCert będzie najlepszą opcją do rozważenia w przypadku certyfikatów TLS/SSL.

Certyfikaty SSL DigiCert są dostarczane z nieograniczoną licencją na serwery, 256-bitowym szyfrowaniem, bezpłatnymi ponownymi wydaniami i zamiennikami przez cały okres ważności certyfikatu, zabezpieczeniem witryny DigiCert secured Site seal i nie tylko. Od podstawowych SSL Do SSL z najwyższym możliwym uwierzytelnieniem i ochroną marki, DigiCert ma cię w zasięgu ręki.

Jak podaje strona internetowa DigiCert, zdecydowana większość największych banków na świecie jest zabezpieczona za pomocą certyfikatów SSL wydanych przez DigiCert. To powinno dać ci wyobrażenie o reputacji i niezawodności firmy.

Gwarancje SSL od DigiCert sięgają aż do 2 milionów dolarów, co jest jedną z najwyższych kwot, jakie widzieliśmy na rynku.

Ale to, co naprawdę czyni DigiCert wyjątkowym, to narzędzie do zarządzania certyfikatami. Bardzo łatwo jest zamawiać, wydawać, odwoływać i odnawiać certyfikaty na scentralizowanej platformie. Jest to idealne rozwiązanie dla każdego, kto musi zarządzać wieloma SSL na dużą skalę. Możesz nawet zautomatyzować niektóre z tych procesów i upewnić się, że certyfikaty nigdy nie wygasają. DigiCert daje możliwość dodawania użytkowników opartych na rolach do delegowania zadań związanych z certyfikatami.

W porównaniu z innymi dostawcami certyfikatów SSL na rynku, DigiCert zdecydowanie należy do kategorii zaawansowanej. Usługa wykracza poza wydawanie pojedynczego protokołu SSL Na osobiste blogi lub strony internetowe dla małych firm. Jest przeznaczony dla większych organizacji.

#3-Entrust-najlepszy dostawca certyfikatów SSL dla stron biznesowych

 • Najbezpieczniejsze typy SSL
 • Wydawanie SSL od 1998
 • Dołączone skanowanie luk w witrynie i sieci
 • 30-dniowa Gwarancja Zwrotu pieniędzy

Firma Entrust istnieje od ponad 50 lat. Pierwsze powierzenie SSL zostało wydane w 1998 roku, więc można śmiało powiedzieć, że firma ma uczciwe doświadczenie w tej branży.

Wyjątkowość Entrust polega na tym, że nie wydaje certyfikatów DV (domain validated). DVs są najmniej bezpiecznym typem SSL, ale Entrust nawet nie daje opcji, aby go uzyskać.

Powierz tylko problemy z certyfikatami OV (organization validated SSL) I extended validation (EV) SSL. Są one znacznie bardziej wiarygodne niż SSL DV i lepsze do użytku biznesowego.

W przypadku pojedynczych witryn i dużych witryn z dużą ilością subdomen, Entrust ma cię w zasięgu ręki. Dodatkowe funkcje od Entrust SSL obejmują:

 • Skanowanie złośliwego oprogramowania i monitorowanie reputacji
 • Skanowanie luk w witrynie i sieci
 • Nieograniczone licencje serwerowe dla certyfikatów TLS / SSL
 • Nieograniczone wznowienia certyfikatów
 • x. 509 zgodność

Entrust oferuje również solidne narzędzia do raportowania, które pomagają uniknąć przestojów, luk w zabezpieczeniach i wygaśnięcia certyfikatu.

Wszystkie SSL są wspierane przez 30-dniową Gwarancję Zwrotu pieniędzy. Dla małych firm, witryn e-commerce i przedsiębiorstw, powierzenie powinno być najważniejszym czynnikiem.

#4 – Sectigo-Najlepsze Dla Długoterminowych Certyfikatów

 • Ponad 100 milionów wydanych SSL
 • Dostępne certyfikaty jedno -, trzy – i pięcioletnie
 • Bezpłatne wsparcie 24/7
 • 256-bitowe szyfrowanie w zestawie

Sectigo jest obecnie jednym z najbardziej renomowanych i wiarygodnych urzędów certyfikacji (CA) na rynku. Firma oferuje obszerną listę opcji zabezpieczeń internetowych, w tym certyfikaty SSL i TLS dla każdej potrzeby.

Z ponad 100 milionami certyfikatów cyfrowych wydanych w ciągu ostatnich ponad 20 lat, Sectigo jest największym na świecie organem certyfikującym.

Sectigo oferuje certyfikaty SSL w następujących kategoriach:

 • Extended Validation SSL (EV)
 • Walidacja organizacji SSL (OV)
 • Walidacja domeny SSL (DV)
 • Wildcard SSL
 • Multi-domain SSL
 • Pojedyncze Certyfikaty SSL

Wszystkie certyfikaty TLS Sectigo umożliwiają 256-bitowe szyfrowanie, najsilniejszą dostępną opcję dla połączeń internetowych. Jeśli nie jesteś pewien, który certyfikat jest odpowiedni dla Ciebie, Sectigo ma naprawdę łatwe narzędzie porównawcze bezpośrednio na swojej stronie internetowej, aby pomóc ci w podjęciu decyzji.

Wyjątkową cechą Sectigo jest oferowany czas trwania subskrypcji. Możesz uzyskać SSL na okres jednego, trzech lub pięciu lat. Nie każdy dostawca certyfikatów oferuje tę opcję. W niektórych przypadkach inni dostawcy oferują certyfikaty tylko w odstępach trzymiesięcznych lub rocznych. Zbyt częste odnawianie certyfikatu może być uciążliwe i grozi wygaśnięciem certyfikatu.

Możesz również zaoszczędzić pieniądze dzięki dłuższej subskrypcji certyfikatu od Sectigo. Na przykład certyfikat SSL EV kosztuje 249 USD za rok. Ale ta stawka spada do $210 rocznie przy pięcioletniej subskrypcji.

Gwarancje certyfikatów Sectigo wahają się od 500 tys. do 1,75 mln USD. Bezpłatne wsparcie ekspertów 24/7 i logo zaufania dla Twojej witryny są dołączone do każdego certyfikatu.

Jak znaleźć najlepszego dostawcę certyfikatów SSL dla Ciebie

Badając i sprawdzając dziesiątki dostawców certyfikatów SSL, odkryliśmy pewne czynniki i kryteria, które należy wziąć pod uwagę podczas oceny potencjalnych dostawców. Oto metodologia, której możesz użyć, aby zawęzić swoje opcje.

Typ certyfikatu SSL

Istnieją trzy główne typy certyfikatów SSL-domain validated (DV), organizational validated (OV) i extended validation (EV). DV SSL są najbardziej podstawowe i najtańsze. EVs są najbardziej zaawansowane, a OVs wchodzą w środku.

Zdecydowana większość certyfikatów potwierdzonych domeną może zostać wystawiona niemal natychmiast. Zazwyczaj można go uzyskać w ciągu kilku minut od złożenia wniosku. Certyfikaty walidacji organizacyjnej i rozszerzonej trwają nieco dłużej.

Witryny biznesowe powinny przynajmniej używać Ov SSL. Jeśli zbierasz poufne dane użytkownika i informacje o karcie kredytowej, skorzystaj z protokołu SSL EV.

Jeśli chodzi o prowadzenie strony internetowej, zawsze w Twoim najlepszym interesie jest błądzenie po stronie ostrożności. Jeśli więc nie jesteś pewien, co jest dla ciebie odpowiednie, warto zapłacić trochę więcej za lepszy certyfikat. Ale jeśli prowadzisz tylko mały osobisty blog lub coś w tym stylu, prawdopodobnie nie musisz się zbytnio przejmować.

Liczba domen i subdomen

Ile stron internetowych trzeba zabezpieczyć za pomocą SSL?

Poza trzema wyżej wymienionymi typami certyfikatów powinieneś również rozważyć, czy potrzebujesz SSL z pojedynczą domeną lub ssl z kartą wieloznaczną. Jak sama nazwa wskazuje, Single-domain SSL są przeznaczone dla jednej strony internetowej. Moduły SSL typu Wildcard mogą zabezpieczać wiele domen i subdomen.

Niektórzy dostawcy oferują nawet rabaty ilościowe w zależności od tego, ile domen i subdomen potrzebujesz, aby uzyskać SSL.

Typ Dostawcy

Co ciekawe, wielu dostawców certyfikatów SSL robi znacznie więcej niż tylko wydaje certyfikaty SSL. Jest to ważne, aby pamiętać, jak robisz zakupy.

Podczas gdy niektóre specjalizują się w certyfikatach SSL, inne oferują dodatkowe cyfrowe rozwiązania bezpieczeństwa. Większe firmy o zaawansowanych potrzebach w zakresie bezpieczeństwa mogą potencjalnie uzyskać wszystkie swoje cyfrowe usługi bezpieczeństwa od jednego dostawcy.

Istnieją nawet dostawcy certyfikatów, którzy działają poza zakresem bezpieczeństwa sieciowego z innymi usługami. Na przykład możesz uzyskać certyfikat SSL od rejestratora domen, dostawcy usług hostingowych, a nawet producenta witryn.

Jeśli uruchamiasz nową stronę internetową od zera, mogą to być realne opcje dla twojej sytuacji. Potencjalnie możesz nawet uzyskać bezpłatny certyfikat SSL przy zakupie innej usługi, takiej jak hosting.

Zarządzanie certyfikatami SSL

Przedsiębiorstwa i duże organizacje o zaawansowanych potrzebach w zakresie bezpieczeństwa i wielu certyfikatach SSL potrzebują narzędzi, które pomogą im zarządzać tymi certyfikatami SSL na dużą skalę.

W przeciwnym razie śledzenie odnowień i odpowiednia Dystrybucja SSL byłoby prawie niemożliwe.

Istnieją dostawcy, którzy specjalizują się w zarządzaniu cyklem życia certyfikatu SSL, a nawet są zarządzane usługi SSL. Ułatwia to zamawianie, wydawanie, odwoływanie i odnawianie certyfikatów SSL. Niektóre narzędzia oferują uprawnienia oparte na rolach, dzięki czemu można przypisywać zadania związane z SSL innym osobom w organizacji.

Naprawdę musisz się tylko martwić o zarządzanie certyfikatami na dużą skalę. Jeśli masz tylko jedną lub dwie strony internetowe, nie jest to konieczne do rozważenia.

Streszczenie

Jaki jest najlepszy dostawca certyfikatów SSL? To zależy od twoich potrzeb.

Skorzystaj z programu DigiCert, jeśli potrzebujesz najlepszych narzędzi do zarządzania cyklem życia certyfikatów.

Entrust jest stworzony dla firm, ponieważ oferują tylko SSL OV i EV. Jeśli szukasz taniego SSL z szybką emisją, idź z SSL.com.

Sectigo jest liderem branży w tej dziedzinie i oferuje Okres ważności certyfikatów do pięciu lat.

Bez względu na typ witryny lub potrzeby, możesz znaleźć to, czego szukasz, u zalecanych dostawców certyfikatów SSL, omówionych w tym przewodniku.