Czas Pracy Hostingu – Co Musisz Wiedzieć?

Uptime jest najważniejszą częścią hostingu Twojej witryny. To powinna być pierwsza rzecz, której używasz do oceny jakości potencjalnego dostawcy hostingu.

Twoja strona jest bezużyteczna, jeśli ludzie nie mają do niej dostępu. Dlatego musisz znaleźć dostawcę usług hostingowych, który zapewnia wysokie stawki uptime.

Są to najlepsze opcje, które polecam.

 • DreamHost – 100% uptime
 • A2 Hosting – 99.9% uptime
 • HostGator – 99.9% uptime

Czym dokładnie jest uptime?

Z definicji jest to czas, przez który serwer hostujący Twoją witrynę działa i działa. Stawki Uptime są zwykle podawane jako procent, na przykład 99.95%.

Jeśli dostawca hostingu ma wysokie stawki uptime, jest to dobry sygnał, że ich serwery działają dobrze. Jeśli więc wybierzesz dostawcę na podstawie tego wskaźnika, możesz założyć, że Twoja witryna będzie działać prawie przez cały czas.

Problem z wyborem planu hostingowego w oparciu o czas pracy polega na tym, że trudno jest niezależnie zweryfikować roszczenia różnych hostów internetowych. Prawie każdy dostawca hostingu będzie twierdził, że ma wysokie czasy działania, co zmusza do uwierzenia na słowo.

Dlatego stworzyłem ten przewodnik.

Chcę wyjaśnić wszelkie nieporozumienia dotyczące stawek uptime w hostingu. Przeprowadziłem badania i zidentyfikowałem hosty internetowe z najlepszymi stawkami czasu pracy, aby pomóc ci podjąć świadomą decyzję.

Niezależnie od tego, czy tworzysz nową stronę internetową, czy planujesz zmienić dostawców hostingu dla istniejącej witryny, ten zasób będzie cennym punktem odniesienia.

Dlaczego czas pracy jest ważny?

Wyobraź sobie to-użytkownik ląduje na twojej stronie i nie ładuje się. Co teraz?

88% konsumentów online jest mniej skłonnych do powrotu na stronę internetową po złych doświadczeniach. Myślę, że można bezpiecznie powiedzieć, że strona w dół należy do tej kategorii.

Poświęcasz tyle czasu, pieniędzy i wysiłku, aby znaleźć różne sposoby na przyciągnięcie ruchu do twojej witryny. Ale jeśli strona nie działa na żywo, gdy ludzie przyjeżdżają, jest to poważny problem.

Każda sekunda awarii witryny ma bezpośredni wpływ na sukces witryny.

Przestoje powodują utratę sprzedaży, utracone możliwości generowania leadów i tworzą negatywne postrzeganie marki w oczach konsumenta. Pomyśl o tym przez chwilę. Jakie byłoby twoje wrażenie na stronie, która nie ładowała się, gdy próbowałeś do niej uzyskać dostęp? Pewnie szukałbyś gdzie indziej swoich potrzeb.

Wskaźnik uptime 99% może brzmieć dobrze. Ale jeśli przełożysz ten procent na czas, szybko zdasz sobie sprawę, że tak nie jest.

Jeśli Twoja witryna działała przez 99% czasu, byłaby niedostępna przez ponad 3.5 dni w ciągu roku.

Nie rozważałbym dostawcy oferującego mniej niż 99.9% czasu pracy, co jest zazwyczaj standardem branżowym. Ale jak widać na powyższym wykresie, nadal istnieje drastyczna różnica między czasem pracy 99.9% a wskaźnikami czasu pracy 99.99%.

Uptime ma również bezpośredni wpływ na ranking SEO. Jeśli Twoja witryna jest często wyłączana, Google i inne wyszukiwarki będą cię za to karać.

Najlepsi Dostawcy Hostingu O Wysokim Czasie Działania

Istnieje wiele dostawców hostingu, którzy zapewniają wysokie stawki uptime. Ale mając to na uwadze, nie powinieneś wybierać planu opartego wyłącznie na czasie pracy.

Będziesz miał pecha, jeśli twój dostawca ma wysokie stawki uptime, ale słabą obsługę klienta. Kiedy Twoja witryna przestanie działać (co ostatecznie nastąpi), będziesz potrzebował dostawcy, który jest łatwo dostępny i działa szybko.

Dostawcy poniżej mają wysokie stawki uptime, a także inne czynniki, które sprawiają, że jest to świetny hosting.

DreamHost

 • Nieograniczony ruch i bezpłatne narzędzie migracji
 • Cena z miesiąca na miesiąc od $2.95
 • Polecane przez WordPress
 • 4.6 / 5 Ocena od Trustpilot

Dzięki gwarancji uptime 100%, obietnica DreamHost nie ma sobie równych w konkurencji. Nawet przy tak znaczącej obietnicy dostępności, DreamHost oferuje jedne z najtańszych planów na rynku.

Jeśli DreamHost nie spełni tej obietnicy, naliczy ci jeden dzień Hostingu za każdą godzinę przestoju, do 10% następnej opłaty za odnowienie.

Podobnie jak większość dostawców hostingu, istnieje haczyk w tej Polityce. DreamHost rozpoczyna ocenę przestojów dopiero po otwarciu zgłoszenia problemu.

Dlatego musisz mieć usługę monitorowania sieci, która powiadomi Cię o każdej awarii witryny. Ale porozmawiamy o tym bardziej szczegółowo później.

Ponad 1.5 milionów stron internetowych korzysta z DreamHost do hostingu. DreamHost oferuje również 97-dniową Gwarancję Zwrotu pieniędzy, która jest najlepszą, jaką widziałem w branży. Przeczytaj więcej o ich usługach w naszej pełnej recenzji Dreamhost.

A2 Hosting

 • Normalnie $8.99 / miesiąc
 • Cena z miesiąca na miesiąc w $9.99
 • Darmowa Domena i certyfikat SSL
 • 30-dniowa Gwarancja Zwrotu pieniędzy

Oprócz czasu pracy, szybkość jest jednym z najważniejszych czynników, które należy wziąć pod uwagę podczas oceny dostawcy usług hostingowych. A2 Hosting specjalizuje się w szybkości.

Oprócz tego, że jest jednym z najszybszych dostawców w branży, A2 Hosting zapewnia również zobowiązanie do 99.9% uptime.

A2 przeznacza swoim klientom 5% miesięcznej opłaty za każdą godzinę, w której strona jest wyłączona. Chociaż przestoje spowodowane atakami DDoS, warunki sieciowe poza siecią, problemy z przeglądarką, problemy z buforowaniem i problemy z siecią dostawcy usług internetowych nie są objęte tymi zasadami.

Zaplanowana konserwacja również nie będzie wliczana do przestojów.

A2 Hosting oferuje plany współdzielone, VPS i dedykowane. Wszystkie są szybkie i niezawodne w oparciu o naszą recenzję hostingu A2. Jeśli szukasz lidera w branży hostingu, A2 i jego silny czas działania powinny być najważniejszym czynnikiem.

HostGator

 • Normalnie $8.95 / miesiąc
 • Darmowa Domena i certyfikat SSL
 • 45-dniowa Gwarancja Zwrotu pieniędzy

Ponad 8 milionów domen jest hostowanych na Hostgatorze. Ten dostawca oferuje 45-dniową obietnicę zwrotu pieniędzy i gwarancję uptime 99.9% na wszystkich wspólnych planach hostingowych.

Jeśli HostGator nie spełni tej gwarancji, wyda kredyt na jeden miesiąc twojego planu. Wystarczy utworzyć zgłoszenie do pomocy technicznej w ciągu 30 dni od miesiąca, w którym to nastąpiło.

Gwarancja uptime 99.9% dotyczy tylko planów współdzielonych i odsprzedawców Hostgatora. Serwery dedykowane są proporcjonalnie do ilości przestojów.

HostGator jest bardzo przystępny cenowo. Nawet najwyższe poziomy wspólnych planów zaczynają się od mniej niż $ 6 miesięcznie.

Innym powodem, dla którego polecam HostGator, jest to, że oferują wsparcie 24 / 7 365 dni w roku przez telefon i czat na żywo. Jeśli więc Twoja witryna jest wyłączona z jakiegokolwiek powodu, będziesz mógł skontaktować się z ich zespołem, aby wszystko wyprostować.

Aby uzyskać jedne z najlepszych stawek uptime na rynku, powinieneś rozważyć użycie HostGator Cloud. Plany te są wycenione wyżej niż ich tradycyjne opcje współdzielone, ale jest to najlepszy sposób na skalowanie zasobów serwera. Możesz przeczytać moją pełną recenzję HostGator Cloud tutaj.

Zrozumienie „Gwarancji” Uptime

Większość dostawców usług hostingowych oferuje gwarancję dostępności jako punkt sprzedaży. Ale te gwarancje niekoniecznie dostarczają wyników, których szukasz.

Gwarancja uptime 99.9% nie oznacza, że Twoja witryna będzie działać przez 99.9% czasu. Zazwyczaj oznacza to, że otrzymasz zaliczkę za każdy przestój poniżej tej obietnicy.

Nie korzystaj z gwarancji uptime po cenie nominalnej. Musisz przeczytać drobnym drukiem, aby naprawdę zrozumieć, co oferują Ci różni dostawcy.

Niektóre Gwarancje uptime mają wiele nieprzewidzianych sytuacji. Na przykład dostawca usług hostingowych może nie liczyć planowanej konserwacji serwera jako kwalifikowanego przestoju. Teoretycznie Twoja strona może być wyłączona przez cały dzień i nie otrzymasz za to żadnej rekompensaty.

Odszkodowanie za przestój jest nieznaczne w porównaniu do kwoty pieniędzy, które Twoja witryna traci w wyniku tego przestoju. Więc nie podniecaj się zbytnio kredytem lub zwrotem. Jednak gotowość dostawcy do zaoferowania tego rodzaju rekompensaty jest zwykle dobrym wskaźnikiem wydajności pracy bez przestojów.

Inni dostawcy hostingu ograniczają kwotę, którą zwrócą Ci do pewnego procentu planu. Czynniki takie jak klęski żywiołowe, awarie Internetu lub włamania mogą również nie być objęte gwarancją czasu pracy.

Zasadniczo nie możesz po prostu ślepo wybrać dostawcy usług hostingowych, ponieważ ich Strona główna gwarantuje czas działania 99.9%. Musisz kopać głębiej i dowiedzieć się, co to znaczy.

Co Powoduje Przestoje?

W idealnym świecie Twoja strona będzie działać przez 100% czasu od dnia, w którym ją uruchomisz, aż do końca życia. Ale tak się nie stanie.

Nawet najlepsi dostawcy hostingu mają pewne awarie. Oto kilka typowych przyczyn przestojów:

 • Planowa konserwacja
 • Przeciążenia serwera
 • Zagrożenia bezpieczeństwa
 • Problemy ze sprzętem
 • Problemy z oprogramowaniem
 • Błąd ludzki
 • Problemy z DNS
 • Problemy z CMS
 • Przerwy w dostawie prądu
 • Klęski żywiołowe

Jak widać, istnieje wiele powodów, dla których Twoja strona może być wyłączona. Nie zawsze można to przypisać tylko jednej rzeczy.

Ważne jest również, aby zrozumieć, że nie wszystkie przestoje są takie same.

Na przykład zaplanowana konserwacja serwera od 2:00 do 4:00 w niedzielę rano różni się od awarii w południe w dzień powszedni. Ten pierwszy nie będzie tak szkodliwy jak ten drugi.

Co więcej, rodzaj strony internetowej, którą posiadasz, może również wpływać na czas przestoju. Mały osobisty blog z mniej niż odwiedzającymi 5,000 miesięcznie przetrwa, jeśli spadnie na godzinę. Ale witryna e-commerce z milionem miesięcznych odwiedzających poniesie poważne straty, jeśli witryna niespodziewanie upadnie.

Jak poprawić czas działania witryny

Chociaż niektóre przyczyny przestojów nie są w twoich rękach, nadal istnieją kroki, które możesz podjąć, aby zapewnić wysokie wskaźniki dostępności witryny.

Wybierz wiarygodnego dostawcę usług hostingowych

Pierwszym krokiem do wysokiego czasu pracy jest znalezienie najlepszego dostawcy usług hostingowych dla Twojej witryny. Chociaż gwarancja uptime jest miła, wolałbym mieć hosta, który spełnia ich obietnicę, a nie po prostu oferuje kredyty jako rekompensatę.

Poszukaj dostawców hostingu, którzy mają udokumentowane osiągnięcia w branży hostingowej. Obsługa klienta jest również najwyższym czynnikiem oceny.

Jeśli Twoja witryna ulegnie awarii, musisz upewnić się, że dostawca usług hostingowych działa szybko, aby naprawić sytuację. Znajdź hosta, który oferuje wsparcie 24/7, dzięki czemu możesz zadzwonić lub porozmawiać na żywo z agentem, gdy tylko coś pójdzie nie tak.

Wszyscy dostawcy z powyższej listy są renomowani i są wysoce rekomendowani przez nasz zespół. Więc jest to świetne miejsce, aby zacząć.

Skorzystaj z usługi monitorowania witryny

Bez usługi monitorowania witryny Twoja witryna może być wyłączona i nawet o tym nie wiesz. Ale dzięki monitorowaniu witryny możesz śledzić wydajność swojej witryny i otrzymywać powiadomienia natychmiast w przypadku przestojów.

Daje to możliwość upewnienia się, że twój dostawca usług hostingowych wykonuje swoją pracę. Możesz skontaktować się ze swoim dostawcą, aby zobaczyć, jakie kroki podejmują, aby przywrócić i uruchomić witrynę.

Podczas gdy większość dostawców hostingu nie ma reputacji nieuczciwej, monitorowanie witryny jest najlepszym sposobem, aby wiedzieć na pewno, czy Twoje Gwarancje są spełnione.

Zmień Typ Planu Hostingowego

Jak zapewne możesz sobie wyobrazić, rodzaj planu hostingowego, który masz, wpłynie na wydajność Twojej witryny. Uptime zdecydowanie należy do kategorii wydajności.

Współdzielony hosting jest najbardziej podatny na przestoje, ponieważ udostępniasz serwery i zasoby innym stronom internetowym. Problem lub wzrost ruchu na jednej stronie internetowej może potencjalnie spowodować upadek wszystkich witryn na tym serwerze.

Hosting VPS i plany serwerów dedykowanych będą miały więcej zasobów, więc nie będzie tak dużego obciążenia serwerami używanymi przez Twoją witrynę. Twoja witryna nadal będzie podatna na przestoje związane z konserwacją, ale skoki ruchu byłyby mało prawdopodobną przyczyną.

Plany hostingowe w chmurze to kolejna opcja hostingu, która zwiększy Twoje stawki uptime. Ten typ hostingu obejmuje wiele serwerów w sieci. Więc jeśli jeden upadnie, Twoja strona może pozostać uruchomiona na innych.

Użyj sieci CDN (Content Delivery Network)

Sieć dostarczania treści, lepiej znana jako CDN, to sposób na rozładowanie części zawartości Witryny na serwerach, które są bliżej odwiedzających witrynę.

CDN są zwykle używane do zwiększenia szybkości witryny, ale mogą również zapobiegać incydentom powodującym przestoje. Jeśli korzystasz z CDN, zwolni to miejsce na głównym serwerze, co zmniejsza obciążenie i zmniejsza szanse na awarię z powodu wzrostu ruchu.

Niektórzy dostawcy hostingu oferują bezpłatny CDN z planem hostingowym.

Wniosek

Twoja strona jest bezużyteczna, jeśli ludzie nie mają do niej dostępu. Dlatego musisz znaleźć dostawcę usług hostingowych, który zapewnia wysokie stawki uptime.

Są to najlepsze opcje, które polecam.

 • DreamHost – 100% uptime
 • A2 Hosting – 99.9% uptime
 • HostGator – 99.9% uptime

Każdy z tych dostawców jest wyjątkowy na swój sposób. Na przykład HostGator jest najlepszy dla skalowalnych zasobów, podczas gdy Media Temple jest najlepszy dla programistów.

Upewnij się więc, że wybierasz dostawcę, plan i typ hostingu, który najlepiej pasuje do Twoich potrzeb. Ale niezależnie od wybranej opcji, będziesz zadowolony ze stawek uptime, jeśli pójdziesz z dostawcą na naszej liście.