Najlepsze Oprogramowanie Do Zamówień

Dobre oprogramowanie do zamówień zakupu sprawia, że Twoja firma otrzymuje zapasy, których potrzebuje od dostawców, łatwo i szybko.

Usprawnia to proces zaopatrzenia, pozwalając na spokojny wypoczynek Twoja firma otrzyma potrzebne produkty w późniejszym terminie.

Istnieje jednak wiele różnych programów do zamówień zakupu. Który z nich powinien pasować do Twojej firmy?

Na szczęście przyjrzeliśmy się dziesiątkom oprogramowania do zamówień zakupu i sprawdziliśmy je pod kątem jakości, wydajności i niezawodności. Poniżej znajdują się nasze recenzje, w których podzieliliśmy pięć najlepszych programów zamówień zakupu, na które patrzyliśmy.

Zanim jednak przejdziemy do listy, ważne jest, aby zrozumieć, czym dokładnie jest oprogramowanie do zamówień zakupu.

Co to jest oprogramowanie zamówienia zakupu?

Aby zrozumieć oprogramowanie, musimy najpierw zrozumieć, jakie są zamówienia zakupu.

Zamówienie zakupu (PO) to dokument wysyłany przez kupujących do dostawców. Dokument jest żądaniem dostarczenia i dostarczenia produktów i/lub usług przez dostawcę.

Istnieje kilka dobrych powodów, dla których firmy wydają zamówienia zakupu.

Po pierwsze, są prawnie wiążące. Oznacza to, że gdy kupujący wystawia PO dostawcy i otrzymuje swoje produkty i/lub usługi, musi zapłacić dostawcy.

Pozwala to Kupującemu na zakup przedmiotów na kredyt, co jest dla nich bardzo pomocne.

Pomagają one również zapewnić zapis wymiany między kupującymi i dostawcami. Mogą one zostać odesłane w przypadku jakichkolwiek sporów—prawnych lub innych.

Zlecenia zakupu mogą być również wykorzystywane przez kredytodawców i inne instytucje finansowe do udzielania pożyczek i innych rodzajów pomocy finansowej dla kupujących.

Oprogramowanie zamówień zakupu to tylko oprogramowanie, które dostarcza i wysyła zamówienia zakupu zarówno cyfrowo, jak i fizycznie. Daje to Twojej firmie możliwość wysyłania POs przez Internet lub, jeśli chcesz, wydrukować PO i wysłać go pocztą.

TOP3 Najlepsze Oprogramowanie Do Zamówień Zakupu

  • Coupa Procurement – najbardziej elastyczne oprogramowanie do zamówień
  • Quickbooks – najlepsze oprogramowanie do zamówień dla użytkowników Quickbooks
  • Xero – najlepsza cena za oprogramowanie do zamówień

Poniżej znajdują się nasze recenzje i zalecenia dotyczące trzech najlepszych programów do zamówień zakupu. Każdy z nich ma swoje unikalne zalety i wady.

Ta, którą ostatecznie wybierzesz, może różnić się od innej firmy. W porządku. Ważne jest, aby wybrać taki, który jest dobry dla procesu i potrzeb.

#1. Coupa Procurement – najbardziej elastyczne oprogramowanie do zamówień

Coupa Procurement jest jednym z najpopularniejszych programów do zamówień na rynku.

Oferują elastyczny, łatwy w użyciu system zakupów, który nie poświęca jakości na rzecz przystępności.

To proste: interfejs przeprowadzi Cię przez proces zamówień z martwym prostym paskiem wyszukiwania. Ostrzegają nawet o produktach sprzedawanych po obniżonych cenach. Pozwala to zaoszczędzić jeszcze więcej pieniędzy i rozciągnąć wartość dolara.

Przynosi prostotę sklepu ecommerce, z którego korzystasz codziennie, takiego jak Amazon, i przenosi go do świata zamówień.

W przypadku usług ich formy pracy są niezwykle proste. Nawet najbardziej ekologiczny pracownik może je z łatwością wypełnić.

Połącz to z procesem zatwierdzania poczty e-mail i urządzeń mobilnych, a możesz być pewien, że twój przepływ pracy będzie bardziej usprawniony, jeśli chodzi o zamówienia.

Ceny są zaciemnione na ich stronie internetowej. Jednak Coupa oferuje bezpłatną wersję demonstracyjną swojego produktu, w tym pytania na żywo, dzięki czemu możesz mieć bezpośredni dostęp do przedstawiciela. Będą mogli przekazać Ci więcej informacji na temat cen. Możesz również skontaktować się z zespołem sprzedaży za pośrednictwem formularza na swojej stronie internetowej.

#2. Quickbooks-najlepsze oprogramowanie do zamówień zakupu dla użytkowników faktur Quickbook

Quickbooks oferuje rozwiązania do fakturowania i płatności. Jednak mają również świetne oprogramowanie do zamówień zakupu.

Jako taki, jest to solidny wybór dla wszystkich obecnych użytkowników Quickbook.

Korzystając z intuicyjnego, przyjaznego dla użytkownika interfejsu, Quickbooks pozwala łatwo tworzyć wysokiej jakości zamówienia zakupu. Dostarczają nawet unikalne numery zamówień zakupu.

Każdy formularz można dostosować do marki firmy, w tym logo, kolorów i informacji.

Po zakończeniu zamówienia Quickbook automatyzuje proces za Ciebie. Zamienią Twoje zamówienie zakupu w rachunek, który możesz następnie wysłać do Klientów wraz z przedmiotami, cenami i ilością zamówień.

A ponieważ jest już zintegrowany z ich rozwiązaniami do fakturowania, będziesz mógł otrzymywać płatności od klientów, gdy tylko otrzymają rachunek i dokonają płatności.

To automatyzacja, która naprawdę sprawia, że Quickbooks shine, i dlaczego tak gorąco polecam. Nic nie przebije możliwości ustawienia i zapomnienia.

Ceny i plany zaczynają się od $12.50 / miesiąc dla planu Essentials. Funkcje zawarte w każdym są następujące:

Podczas gdy plan Essentials powinien być więcej niż wystarczający dla mniejszych firm, Gorąco polecam skorzystanie z planu Plus. Zawiera więcej użytkowników i uprawnień, a także zarządzanie zapasami i bardzo przydatne narzędzie, które pomoże Ci obsłużyć 1099 wykonawców. Idealne dla rozwijających się firm.

#3. Xero-najlepsza cena za oprogramowanie do zamówień

Xero to wielokrotnie nagradzane oprogramowanie księgowe. Oferują również świetne rozwiązanie w zakresie zamówień zakupu, na którym nie należy spać.

Korzystając z przedmiotów z ekwipunku, Xero pomaga szybko i sprawnie realizować zamówienia zakupu. Podobnie jak wiele innych ofert na tej liście, pozwalają one również dostosować zamówienie zakupu, aby odzwierciedlić markę Twojej firmy.

Podobnie jak Quickbooks, pomagają również konwertować zamówienia zakupu na faktury lub rachunki. Różnica polega oczywiście na tym, że robią to za pomocą oprogramowania księgowego Xero, a nie Quickbooks.

W związku z tym Xero jest doskonałym wyborem, jeśli już korzystałeś z Xero. Plus, cena w $9.00 / miesiąc jest bardzo lukratywny.

Oferują również opcję bezpłatnego okresu próbnego. Pozwala to zanurzyć palce w wodzie przed podjęciem decyzji, aby wskoczyć. Bezpłatny okres próbny trwa 30 dni, co powinno wystarczyć Tobie i Twojemu zespołowi na sprawdzenie, czy chcesz z nim skorzystać.

Jest jednak kilka wad. Po pierwsze, krzywa uczenia się Xero jest trochę bardziej stroma niż inne. Kilka opinii online od klientów mówi, że interfejs może być trudny w użyciu. Ponadto, czasami rzucają nieoczekiwane opłaty na Ciebie, jeśli nie jesteś ostrożny.

Metodologia wyboru oprogramowania zamówienia zakupu

Wybierając oprogramowanie do zamówień zakupu, możesz wziąć pod uwagę wiele różnych kryteriów.

W naszych recenzjach powyżej przyjrzeliśmy się trzem różnym czynnikom, które uznaliśmy za najważniejsze w dobrym oprogramowaniu PO.

Automatyka

Automatyczne funkcje, takie jak fakturowanie i fakturowanie, a także powiadomienia dla wszystkich zainteresowanych stron są kluczowe dla dobrego oprogramowania do zamówień zakupu.

Jest to metoda zamawiania zapasów od dostawców. Nie musisz się martwić o minuty procesu. Będziesz w stanie łatwo ułatwić relacje między Dostawcą a kupującym z łatwością.

Będziesz także mógł złożyć zamówienie zakupu, a oprogramowanie automatycznie wyśle zgłoszenie zapotrzebowania do właściwego interesariusza w celu zatwierdzenia. Po zatwierdzeniu automatycznie trafia do sprzedawcy.

Koniec z szukaniem ludzi, żeby sprawdzić, czy został wysłany. Na tym polega piękno automatyzacji.

Kompleksowe katalogi

Aby zaspokoić potrzeby swojego zespołu i pracowników, będziesz potrzebować oprogramowania do zamówień zakupu, które daje dostęp do potrzebnych produktów.

(Również woda jest mokra)

W tym celu będziesz potrzebował oprogramowania PO z obszernym katalogiem popularnych produktów. Zapewni to Twojemu zespołowi szybki i łatwy sposób na uzyskanie wszystkiego, od materiałów biurowych po produkty techniczne. Katalogi te mogą być dostarczane od dostawców lub mogą być zarządzane przez zespół zamówień na miejscu.

Tak czy inaczej, chcesz uzyskać dostęp do potrzebnych przedmiotów.

Budżetowanie

Dobre oprogramowanie do zamówień zakupu nie powinno rozbijać banku. Nie tylko oznacza to, że jego cena powinna być odpowiednia, ale samo oprogramowanie powinno również pomóc Tobie i Twojej firmie utrzymać się w budżecie.

Można to zrobić na wiele sposobów. Najczęstszym sposobem jest prawdopodobnie narzędzie do budżetowania, które jest dostosowane do celów i potrzeb Twojej firmy.

Powinieneś być w stanie ustawić kwotę w dolarach dla swojego budżetu, a narzędzie powinno być w stanie pracować z wieloma różnymi typami budżetu. W końcu Twoja firma nie ma tylko jednego budżetu na wszystko. To jak podział na projekty, zespoły i działy w Twojej firmie.

Oprogramowanie zamówienia zakupu powinno to ułatwić.

Wniosek

Oto lista naszych zaleceń ponownie.

  • Coupa Procurement – najbardziej elastyczne oprogramowanie do zamówień
  • Quickbooks – najlepsze oprogramowanie do zamówień dla użytkowników Quickbooks
  • Xero – najlepsza cena za oprogramowanie do zamówień

Jeśli szukasz najlepszego, gorąco polecamy Coupa Procurement. Jednak ostatecznie zależy to od potrzeb Twojej firmy.