Najlepszy Darmowy Dostawca Certyfikatów SSL

Bezpieczeństwo witryny jest głównym problemem zarówno dla właścicieli witryn, jak i odwiedzających. Jeśli Twoja witryna nie jest Bezpieczna, ludzie nie będą czuć się bezpiecznie przeglądając, kupując, klikając ani wprowadzając żadnych informacji na twoich stronach.

Co więcej, wyszukiwarki takie jak Google penalizują witryny, które nie są bezpieczne.

Jak możesz poprawić bezpieczeństwo i prywatność witryny w swojej witrynie? Co najmniej musisz mieć certyfikat SSL.

SSL oznacza „secure sockets layer”. Jest to protokół do szyfrowania połączeń między serwerami i przeglądarkami internetowymi. W przypadku SSL odwiedzający widzą „HTTPS” poprzedzający Twoją domenę, gdy lądują w Twojej witrynie (w przeciwieństwie do HTTP, bez „s”). SSL zapewniają, że witryna jest zaszyfrowana, autentyczna i że strona trzecia nie zmieniła stron przesyłanych z serwera do przeglądarki internetowej.

Krótko mówiąc, certyfikat SSL nie tylko sprawia, że Twoja witryna jest bardziej godna zaufania, ale także poprawia bezpieczeństwo i prywatność.

TOP5 Najlepsze Darmowe Certyfikaty SSL

 1. Bluehost – najlepszy dostawca usług hostingowych z bezpłatnym certyfikatem SSL
 2. Let’s Encrypt – najpopularniejszy darmowy SSL
 3. Wix – najlepszy kreator stron internetowych z darmowym certyfikatem SSL
 4. GoDaddy – najlepsze darmowe i płatne Certyfikaty SSL
 5. SSL for free – Najlepsze za darmo 90-dniowe Certyfikaty

Istnieje kilkadziesiąt sposobów na uzyskanie certyfikatu SSL online-niektóre za darmo, a niektóre za opłatą. Po szeroko zakrojonych badaniach i testach zawęziliśmy listę pięciu najlepszych bezpłatnych certyfikatów SSL dostępnych obecnie w Internecie.

#1-Bluehost-najlepszy dostawca usług hostingowych z bezpłatnym certyfikatem SSL

 • Automatyczne odnawianie
 • Darmowy certyfikat SSL z hostingiem
 • Polecane przez WordPress
 • 30-dniowa Gwarancja Zwrotu pieniędzy

Bluehost jest jedną z najlepszych firm hostingowych. Ponad dwa miliony witryn na całym świecie polegają na tym dostawcy—reputacja firmy mówi sama za siebie.

Każdy plan hostingowy Bluehost jest dostarczany z bezpłatnym certyfikatem SSL.

Technicznie rzecz biorąc, nadal będziesz za coś płacić. Ale nie będziesz musiał płacić za certyfikat SSL. Potrzebujesz hostingu, aby Twoja witryna i tak działała, więc warto wybrać dostawcę hostingu, który zapewni Ci takie gratisy. Oprócz bezpłatnego certyfikatu SSL, Bluehost oferuje również bezpłatną domenę na pierwszy rok subskrypcji.

Bluehost to doskonały wybór dla nowych i istniejących stron internetowych, które chcą zmienić hosty internetowe.

Nie musisz się martwić o odnowienie SSL lub coś podobnego. Bluehost dba o wszystko za Ciebie.

#2-Let’s Encrypt-najpopularniejsze darmowe SSL

Let ’ s Encrypt stało się nazwą, która jest synonimem certyfikatów SSL. Jako organizacja non-profit certificate authority (CA), Let ’ s Encrypt dostarczyło certyfikaty SSL do ponad 225 milionów witryn.

Jednym z unikalnych wyróżników Let ’ s Encrypt w porównaniu z innymi dostawcami SSL jest fakt, że jest to organizacja non-profit. Shopify Facebook i inni liderzy branży są wspierani przez sponsorów, takich jak Cisco, Mozilla, Google Chrome, AWS, Shopify, Fastly, Facebook i innych.


Każdy z nazwą domeny może uzyskać Let ’ s Encrypt SSL za darmo.

Let ’ s Encrypt powstał w oparciu o koncepcję tworzenia prywatnego i bezpiecznego Internetu. Chcą, aby ludzie instalowali darmowe SSL w sposób jak najbardziej przyjazny dla użytkownika.

Innym powodem, dla którego zalecamy Let ’ s Encrypt, jest jego wszechstronność. Możesz zainstalować Let ’ s Encrypt SSL za pomocą dostępu SSH z hosta internetowego lub za pośrednictwem paneli sterowania, takich jak cPanel, Plesk i WordPress.

Let ’ s Encrypt zaleca zainstalowanie SSL z wbudowaną obsługą od dostawcy usług hostingowych. Jeśli twój dostawca hostingu nie oferuje obsługi Let ’ s Encrypt, istnieją jasne instrukcje, które możesz wykonać online, aby zainstalować go ręcznie.

Przejrzystość jest kolejnym kluczowym elementem Let ’ s Encrypt. Każdy certyfikat wydany lub unieważniony przez Let ’ s Encrypt staje się publicznym rejestrem i jest dostępny online dla każdego. Let ’ s Encrypt wykorzystuje zaawansowane najlepsze praktyki bezpieczeństwa po stronie urzędu certyfikacji i zapewnia, że operatorzy witryn mogą prawidłowo zabezpieczyć swoje serwery.

Jeśli szukasz bezpłatnego certyfikatu SSL, Let ’ s Encrypt powinno być jednym z pierwszych miejsc do rozpoczęcia.

#3-Wix-najlepszy kreator stron internetowych z darmowym certyfikatem SSL

 • Kreator stron internetowych + SSL
 • Nie wymaga kodowania
 • Dołączony certyfikat SSL
 • Dokładne protokoły bezpieczeństwa

Jeśli tworzysz nową stronę internetową od podstaw, Wix jest prawdopodobnie najlepszym kreatorem stron internetowych dostępnym obecnie na rynku. Platforma ułatwia każdemu zbudowanie witryny bez wiedzy o kodowaniu i projektowaniu.

Wystarczy wybrać szablon i użyć kreatora przeciągnij i upuść, aby dostosować swoją witrynę, a wszystko to za pomocą intuicyjnego interfejsu internetowego.

Każdy plan Wix jest dostarczany z bezpłatnym certyfikatem SSL. Możesz więc spać spokojnie, wiedząc, że Twoja witryna jest Bezpieczna bez konieczności przechodzenia przez dodatkowe kroki.

Dodatkowo Wix ma inne protokoły bezpieczeństwa wbudowane w swoje plany, w tym:

 • Zgodność z Pci na poziomie 1
 • Certyfikaty ISO 27001 i 27018
 • Całodobowy monitoring bezpieczeństwa
 • Ochrona DDoS
 • TLS 1.2
 • Weryfikacja dwuetapowa
 • Zgodność z RODO i CCPA

Aby uzyskać kompleksowe rozwiązanie do budowy witryny i uzyskania bezpłatnego certyfikatu SSL, Nie szukaj dalej niż Wix.

#4-GoDaddy-najlepsze darmowe i płatne Certyfikaty SSL

 • Najlepszy mobilny Kreator stron
 • Darmowy certyfikat SSL z hostingiem
 • Wiele witryn
 • 30 dni zwrotu pieniędzy

GoDaddy to imię, które wielu z was prawdopodobnie zna. Ta firma zapewnia obszerną listę usług internetowych, w tym rejestrację domen, hosting, usługi projektowania stron internetowych, bezpieczeństwo SSL i wiele więcej.

Ponad 20 milionów klientów na całym świecie polega na GoDaddy dla różnych potrzeb. Jeśli szukasz punktu kompleksowej obsługi hostingu, rejestracji domeny i bezpieczeństwa witryny, GoDaddy zdecydowanie powinien być na Twoim radarze.

Jeśli chodzi o uzyskanie certyfikatu SSL z GoDaddy, należy pamiętać o kilku rzeczach. Technicznie, same SSL nie są darmowe. Jeśli szukasz SSL i tylko SSL, oczekuj zapłaty.

Możesz jednak uzyskać SSL za darmo z GoDaddy, kupując inną usługę. Na przykład wybierz plany hostingowe z GoDaddy są dostarczane z bezpłatnym protokołem SSL. W zależności od wybranego pakietu możesz uzyskać bezpłatny SSL na rok lub nawet darmowy SSL na okres użytkowania planu.

Wszystkie certyfikaty SSL GoDaddy oferują:

 • Szyfrowanie SHA-2 i 2048-bitowe
 • Free SSL checker i free malware checker
 • Nieograniczone serwery i reedycje
 • Site secure Trust marks

SSL GoDaddy są kompatybilne ze wszystkimi głównymi przeglądarkami internetowymi i urządzeniami mobilnymi. Skorzystasz również z wielokrotnie nagradzanej obsługi klienta przez zespół GoDaddy, 24/7.

Niezależnie od tego, czy chcesz chronić jedną czy wiele witryn, GoDaddy ma Cię na oku. Mimo że musisz zapłacić za certyfikat SSL jako samodzielny produkt, GoDaddy oferuje 30-dniową Gwarancję Zwrotu pieniędzy. Możesz więc spróbować bez ryzyka.

#5-SSL for free-Najlepsze za darmo 90-dniowe Certyfikaty

Jak sama nazwa wskazuje, SSL for free to kolejny sposób na uzyskanie SSL dla Twojej witryny bez żadnych kosztów.

Rozpoczęcie pracy jest naprawdę proste i proste. SSL for free wystawia certyfikaty w mniej niż jedną minutę. Platforma obsługuje pojedyncze domeny, wiele domen, Wildcard SSL i wiele innych.

Ponad trzy miliony certyfikatów SSL zostały utworzone za darmo od tego dostawcy. Istnieją dziesiątki bezpłatnych samouczków na stronie SSL For Free z instrukcjami dotyczącymi weryfikacji i instalacji SSL, w zależności od konfiguracji serwera.

W przeciwieństwie do niektórych innych dostawców SSL w Internecie, SSL for free naprawdę zasługuje na swoją nazwę i oferuje bezpłatne SSL bez żadnych zobowiązań.

Każdy może szybko utworzyć SSL za pomocą dowolnej nowoczesnej przeglądarki internetowej. SSL for free korzysta z API kryptografii internetowej i generuje klucz prywatny do utworzenia certyfikatu.

Możesz użyć SSL for free do generowania certyfikatów 90-dniowych. Ale będziesz musiał odnawiać certyfikat ręcznie. To jedyny haczyk i jeden z powodów, dla których usługa jest bezpłatna. Na szczęście Proces jest tak łatwy, że dodatkowe kilka minut co trzy miesiące nie jest złe. Najtrudniejsze jest przypominanie sobie, żeby się tym zająć.

Jak znaleźć najlepszy darmowy certyfikat SSL dla Ciebie

Przy tak wielu różnych certyfikatach SSL dostępnych w Internecie, znalezienie odpowiedniego dla Ciebie i Twojej witryny może wydawać się wysokim zadaniem. Oto metodologia, której użyłem, aby wybrać zwycięzców wymienionych i sprawdzonych powyżej. Czynniki te pomogą Ci zawęzić najlepszy darmowy certyfikat SSL dla twojej wyjątkowej sytuacji.

Typ certyfikatu SSL

Ogólnie rzecz biorąc, certyfikaty SSL należą do jednej z trzech kategorii:

 • Certyfikaty walidacji domeny (DV)
 • Certyfikaty zatwierdzone przez organizację (OV)
 • Certyfikaty rozszerzonej walidacji (EV)

Certyfikaty DV to najszybszy dostępny typ walidacji SSL. Nie potrzebujesz wielu dokumentów, aby ubiegać się o jeden. Jest to najniższy poziom szyfrowania i jest zwykle zarezerwowany dla projektów wewnętrznych,w przeciwieństwie do otwartej sieci. Ale niektóre witryny, które nie wymagają ścisłego szyfrowania, mogą uciec dzięki DV SSL.

Certyfikaty OV należą do średniego zakresu szyfrowania. Certyfikaty są wydawane po podjęciu wielu kroków przez urząd certyfikacji w celu sprawdzenia, kto jest właścicielem domeny i zapewnia legalne działanie organizacji. Wydanie OVs może potrwać dodatkowy dzień lub dwa, ale oferują wyższy poziom szyfrowania niż DVs.

Certyfikat SSL EV jest najlepszy dla witryn, które wymagają wysokiego standardu bezpieczeństwa. Jest to dla Ciebie, jeśli zbierasz poufne dane odwiedzających lub dane karty kredytowej do transakcji online.

Poza tymi typami certyfikatów każdy certyfikat SSL będzie należał do innej kategorii-single-domain lub wildcard. Single-Domain SSL są tańsze, ponieważ służą do ochrony pojedynczej witryny. Symbole wieloznaczne są nieco droższe, ponieważ pomagają chronić wiele subdomen.

Łatwość wdrożenia

Po zakupie certyfikat SSL nie jest automatycznie instalowany w witrynie. Należy podjąć dodatkowe kroki.

Poszukaj szczegółowych instrukcji dotyczących rozpoczęcia pracy. Powinieneś mieć dogłębne wyjaśnienie procedury uzyskania zatwierdzenia SSL przez urząd certyfikacji i zainstalowania go. Wymagane kroki i czas wdrożenia protokołu SSL będą się różnić w zależności od dostawcy.

Jeśli nie jesteś zbyt zaawansowany technologicznie, prawdopodobnie w Twoim najlepszym interesie jest skorzystanie z opcji, która wymaga jak najmniejszej pracy ręcznej.

Siła szyfrowania i gwarancje

Standardowe certyfikaty SSL zazwyczaj oferują szyfrowanie 128/256-bitowe. Ale rzeczywista siła szyfrowania będzie zależeć od innych czynników, takich jak użytkownicy końcowi i moc przetwarzania serwerów. Na przykład 256-bitowa siła szyfrowania odnosi się tylko do możliwości certyfikatu, niekoniecznie do rzeczywistej siły szyfrowania.

Często certyfikaty SSL są dostarczane z gwarancjami, jeśli występuje problem spowodowany błędem organu certyfikującego. Niskie Gwarancje mogą pokryć do $ 10,000 szkód. Wysokiej klasy SSL może pokryć do $ 1.5 + mln szkód.

Gwarancja ma na celu ochronę odwiedzających witrynę,a nie samej witryny. Jeśli urząd certyfikacji wystawia certyfikat fałszywej witrynie, użytkownicy mogą potencjalnie podjąć kroki prawne przeciwko wystawcy certyfikatu i witrynie. Tu wchodzi w grę gwarancja.

Nieprzewidziane okoliczności

Przy każdym darmowym produkcie lub usłudze zawsze powinieneś zadawać sobie pytanie, „Gdzie jest haczyk?”

Nie każdy darmowy certyfikat SSL jest dostarczany bez zobowiązań. W niektórych przypadkach możesz uzyskać darmowy certyfikat SSL tylko na najbardziej podstawowym poziomie szyfrowania, co nie wystarczy dla niektórych stron internetowych. Ponadto wiele bezpłatnych certyfikatów SSL jest wydawanych tylko jako 90-dniowe certyfikaty. Więc będziesz musiał odnawiać je co kilka miesięcy.

Niektórzy dostawcy usług oferują bezpłatne SSL przy zakupie innego powiązanego produktu lub usługi. Na przykład możesz uzyskać bezpłatny SSL od producenta stron internetowych lub firmy hostingowej. Technicznie nadal będziesz coś płacić, ale sam SSL jest darmowy.

Streszczenie

Jaki jest najlepszy darmowy certyfikat SSL? To zależy od tego, czego szukasz.

GoDaddy ma zarówno bezpłatne, jak i płatne certyfikaty SSL. Aby uzyskać GoDaddy SSL za darmo, musisz zarejestrować się w innej kwalifikującej się usłudze i wybrać odpowiedni pakiet. Wix to kreator witryn, który oferuje bezpłatny certyfikat SSL z każdym planem. Jeśli chcesz uzyskać bezpłatny SSL bezpośrednio od dostawcy hostingu, przejdź do Bluehost.

Let’s Encrypt i SSL for free to szybkie i łatwe sposoby uzyskania SSL bez płacenia czegokolwiek.

Niezależnie od potrzeb, możesz skorzystać z recenzji w tym przewodniku, aby uzyskać bezpłatny certyfikat SSL dla swojej witryny.