Najlepsze Oprogramowanie HR

Chcesz przejść od razu do odpowiedzi? Najlepsze oprogramowanie HR dla większości ludzi to BambooHR.

Ludzie kochają swoją pracę z wielu powodów, ale kilka konkretnych powodów sprawi, że będą jej nienawidzić: brak wypłaty, brak uznania i brak satysfakcjonującej przyszłości z ich biurka.

Najlepsze oprogramowanie do zarządzania zasobami ludzkimi (HR) pomaga bezbłędnie wykonywać rutynowe zadania. Wypłaty idą, czas wolny jest śledzony, a pociągi jeżdżą na czas z dużo mniejszą pracą.

Sprawia to również, że złożona ludzka strona biznesu staje się bardziej rutynowa—przeglądy wydajności są automatycznie inicjowane, a pracownicy mogą uczestniczyć w rozwijaniu swojej roli w firmie przez wiele lat.

Moim zdaniem nigdy nie jest za wcześnie na oprogramowanie HR. I na pewno nigdy nie jest za późno. 

Dla pięcioosobowej firmy, która pozostanie pięcioosobową firmą-oczywiście, użyj arkuszy kalkulacyjnych, jeśli nie masz nic przeciwko kłopotom. Nadal byłabym bardzo zaskoczona, gdybyś oszczędzał pieniądze w oparciu o czas, który spędzasz.

Mając więcej niż 10 pracowników, będziesz bohaterem, jeśli otrzymasz oprogramowanie HR, które naprawdę działa.

Nie bierz tego ode mnie. Rozmawialiśmy z 10 aktywnymi użytkownikami i ostatnimi nabywcami oprogramowania HR, w tym z produktami, które recenzowaliśmy tutaj. Powiedzieli nam dokładnie, ile czasu zaoszczędzili i jak wdzięczni są za zmianę.

Cyfryzacja HR po raz pierwszy będzie wymagała trochę pracy. Przejście ze starego oprogramowania HR nie będzie ” zabawne.”Ale nikt, z kim rozmawiałem, nie wrócił do tego, co było, zanim został skonfigurowany z odpowiednim rozwiązaniem. 

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o najlepszym oprogramowaniu HR, jak działa w praktyce i jak zdecydować, która opcja będzie najlepiej służyć Twojej organizacji.

TOP 4 Najlepsze Oprogramowania HR

Oto cztery najlepsze narzędzi, których możesz teraz użyć, aby znaleźć wydajność i sprawić, że Twoje biuro będzie bardziej satysfakcjonującym miejscem:

 1. BambooHR – najlepsze wsparcie dla małego zespołu
 2. Namely – najlepsze dla firm, które przerosły podstawowe rozwiązania HR
 3. Gusto – najlepsze dla pierwszych 50 osób 
 4. Zenefits – najlepszy dla administratorów HR

Jak widać, poleciłem każdą opcję dla konkretnego użytkownika lub firmy. W recenzjach, które następują, wyjaśnię, dlaczego na podstawie naszych badań i wywiadów.

O HR trzeba dużo wiedzieć, ale w końcu wiesz, czego Twoja firma potrzebuje bardziej niż jakikolwiek outsiderman. Znasz swoje blokady. 

Moje recenzje wyjaśnią, którym zadaniom HR może pomóc każda platforma, a perspektywa z aktywnych wywiadów z użytkownikami pomoże Ci zorientować się, jak dobrze każdemu się udaje. 

Zakończyłem post z metodologią wyjaśniającą rankingi i krótką sekcją taktyczną, aby pomóc ci ocenić, w jaki sposób te produkty będą pasować do Twoich potrzeb.

#1 – BambooHR-Najlepsze Wsparcie Dla Małego Zespołu

 • Idealny do modernizacji HR
 • Obsługuje kompleksową zgodność z przepisami podatkowymi
 • Solidny system śledzenia kandydatów
 • Pomocna aplikacja dla pracowników i administratorów

BambooHR to świetna opcja dla zespołów HR, które wciąż opierają się na papierowych zapisach lub nienawidzą swojego obecnego oprogramowania HR. 

Oferuje dużo więcej zasięgu niż Gusto, co myślę, że działa lepiej dla firm rozpoczynających od nowa. Zespoły administracyjne, które podjęły się rekrutacji lub oceny wydajności, mogą zarządzać wszystkim od BambooHR, podczas gdy użytkownicy Gusto musieliby polegać na integracjach, jeśli są dostępne. 

BambooHR obejmuje te bazy HR na swojej platformie:

 • Baza pracowników
 • Lista płac
 • Administracja świadczeń
 • Onboarding
 • Czas i frekwencja
 • Zarządzanie czasem wolnym
 • Rekrutacja i śledzenie kandydatów
 • Zarządzanie Wydajnością

W naszych badaniach odkryliśmy, że niektóre narzędzia nie są tak bogate w funkcje, jak ludzie chcieliby, ale bardzo dobrze radzą sobie z podstawami. 

Rozmawialiśmy z jednym menedżerem HR w kościele zatrudniającym 70 pracowników. Jako organizacja non-profit mają nietypowe przepisy podatkowe i płacowe. Martwiła się o wdrożenie i czy będą problemy, ale powiedziała, że przejście na BambooHR „było wspaniałym doświadczeniem.” 

Do tej pory powiedziała, że oszczędza około 15 do 20 godzin tygodniowo z systemu, którego używali wcześniej. 

Synchronizacja płac z onboardingiem pozwala na przykład systemowi rozpoznawać różne klasyfikacje pracowników. 

„Jeśli ktoś jest piątą klasą, musi wysłać ten [konkretny] pakiet świadczeń” – powiedziała. „Lub, klasa threes i fours zegar w, więc wtedy jesteśmy w stanie dołączyć różne kroki trzymania czasu, jak również.”

Wbudowany system śledzenia zgłoszeń (ATS) BambooHR posiada własne produkty, takie jak Freshteam. Ilekroć masz zespół w przeciwieństwie do jednej osoby HR, istnieje po prostu więcej pęknięć, które kandydaci mogą wpaść. 

BambooHR zabiera wszystkie domysły z rekrutacji prawo. Możesz zapętlić każdą osobę i kontrolować jej uprawnienia, a także uzyskać informacje zwrotne od innych zainteresowanych stron bez przypadkowego usuwania rekordu.

Istnieją integracje z głównymi portalami pracy i dużymi platformami mediów społecznościowych. Wszystkie te informacje są śledzone w jednym potoku. Podczas gdy użytkownicy zauważyli ograniczone raporty z zarządzania wydajnością w BambooHR, nie mieli tych samych obaw co ATS.

Tam, gdzie naprawdę odstąpił od konkurencji, była usługa telefoniczna zawarta w planach BambooHR Advantage. 

„Zawsze rozmawiam z człowiekiem” – wyjaśnił jeden z menedżerów HR. Co najwyżej czekała dwie lub trzy minuty”, ale zwykle są w porządku. Bardzo kompetentny i przyjazny personel.” 

Ten rodzaj usługi jest niezwykle cenny, szczególnie dla małych zespołów, które napotykają nowe wyzwania w miarę rozwoju firmy. 

Zatrudnianie pracowników w nowych stanach lub rozszerzanie ich pakietów świadczeń może być naprawdę trudne. Unikanie błędów w tych obszarach—które mogą pojawić się dopiero kilka miesięcy później w ramach audytu-za pomocą prostego telefonu jest niezwykle cenne.

Pracownicy też lubią tę platformę. Jeden z menedżerów HR powiedział nam, że 90 procent tego, co muszą zrobić jej pracownicy, można osiągnąć za pomocą aplikacji. Powiedziała, że aplikacja przeszła długą drogę w ciągu czterech lat, w których korzysta z produktu.

Im więcej pracowników może zająć się samodzielnie, tym mniej połączeń musi wykonać do swojego menedżera HR. Nikt nie musi być odciągany od przesiewania kandydatów, aby odpowiedzieć na podstawowe pytanie W2.

Potencjalne wady prowadzenia HR z BambooHR

Bambus dobrze radzi sobie z podstawami. Ale tam, gdzie oferuje duży zasięg, nie ma takiej samej głębokości, jak inne opcje, takie jak Namely. 

Możesz nie być w stanie doskonale przenieść wszystkich istniejących procesów, ponieważ niektóre aspekty BambooHR są dość szablonowe.

Może to prowadzić do lepszego systemu niż wcześniej lub może być frustrujące. Jeden z menedżerów HR, z którym rozmawialiśmy, który rozważał BambooHR, ale skończył z Namely, podał ograniczoną liczbę pytań, które można zadać podczas przeglądu wydajności. 

Inny użytkownik BambooHR powiedział nam, że skusiła się na zmianę z powodu ograniczonego raportowania. Jednym z przykładów, o których wspominała, było to, że nie była w stanie uzyskać raportu zespołu finansowego z awariami, których potrzebowali.

Ostatecznie została z Bamboohrem. Alternatywny system, który pilotowali, był trochę cięższy do raportowania, ale jej pracownicy nienawidzili interfejsu i nie chcieli mieć z nim nic wspólnego.

Z BambooHR możesz osiągnąć limity, jeśli masz ambitny proces oceny wydajności lub potrzebujesz zagłębić się w analitykę. Tradeoff to prosty system, który łączy wszystkie HR dla typowej małej firmy.

Jednym z obszarów, w którym widzieliśmy wiele skarg w publicznych przeglądach, były płace. Z naszych wywiadów odkryliśmy, jak ten problem został rozwiązany, choć wiele z tych recenzji pozostaje online. 

Dawniej BambooHR korzystał z integracji z Execupy i wydaje się, że było wiele problemów. Teraz Bamboo korzysta z Trax payroll i działa o wiele lepiej dla użytkowników BambooHR. 

Jeden z użytkowników, z którymi rozmawialiśmy, który był z BambooHR przez cały okres transformacji, powiedział, że nie ma teraz błędów płacowych, podczas gdy stary system przetwarzania płac miał spójne problemy. 

Cennik BambooHR

Będziesz musiał skontaktować się z BambooHR w sprawie cen, ale oferują dwa przejrzyste pakiety i szereg dodatków.

Na Essentials pakiet ma trafną nazwę i daje Twojemu zapleczu to, czego potrzebuje, aby zachować porządek. 

Jest to Opcja bez kości, która służy jako jedno źródło informacji o pracownikach. W przeciwieństwie do planu entry-level Gusto, obejmuje on zarządzanie WOM, co może być interesujące dla tych, którzy szukają podstawowego HRI, który zaspokaja tę stałą potrzebę. 

Gorąco polecam Korzyść plan dla każdej firmy, która zatrudnia regularnie. Otrzymasz ATS, narzędzia do wdrażania, przechwytywanie podpisu elektronicznego i możliwość tworzenia niestandardowych przepływów pracy. Małe zespoły będą w stanie zaznaczyć każde pole o wiele szybciej.

Dodatki to Lista płacŚledzenie Czasu, oraz Zarządzanie Wydajnością. Są to wszystkie pełne usługi, w których otrzymujesz wszystkie funkcje bez konieczności całkowitego uaktualniania planu.

BambooHR ma więc duży zasięg, ale możesz również zapłacić za to, czego potrzebujesz.

Dlaczego w rankingu BambooHR na #1

Wysoko oceniliśmy BambooHR, ponieważ jest przyjazny dla pracowników i całkowicie centralizuje szeroki zakres zadań HR w ramach jednej platformy. Małe i średnie firmy, które nie potrzebują szczególnie złożonych procesów zatwierdzania, raportowania lub funkcji zarządzania wydajnością, znajdą wszystko, czego potrzebują.

„To uproszczona, ale bardzo kompetentna Platforma” – powiedział jeden z zadowolonych użytkowników BambooHR. To skondensowało pracę na jej końcu i pomogło pracownikom poruszać się po ich.

Podobnie jak Gusto, BambooHR jest intuicyjną platformą z łatwą implementacją. Będzie to lepsze rozwiązanie dla firm, które chcą powiązać rekrutację i śledzenie kandydatów.

#2 – Namely -najlepsze oprogramowanie HR dla średnich firm

 • Ujednolicenie wszystkich zadań HR
 • Stworzone dla średnich firm
 • Szczegółowe raportowanie
 • Wspiera Twój ciągły rozwój

Namely jest moim najlepszym wyborem dla liderów, którzy chcą przenieść swoją organizację poza granice małego biznesu. Do tej pory mogli zarządzać wieloma różnymi narzędziami do obsługi różnych zadań HR. Teraz jest trudniej i skalowanie z tą konfiguracją byłoby rozdzierające.

Namely, firmy, które przerosły małe rozwiązania biznesowe nie muszą wypełniać luki za pomocą kolejnego narzędzia – lub wiosna dla rozwiązania dla przedsiębiorstw, które kosztuje siedem razy tyle, ile teraz płacą. 

„Potrzebowaliśmy tylko jednej platformy, aby uprościć sprawy”, powiedział mi dyrektor generalny 200-osobowej firmy, ” ale także musiała być skuteczna.” 

Mieli cztery oddzielne systemy przed przejściem na Namely. 

„Zarządzanie tymi różnymi systemami było zadaniem samym w sobie” – powiedział. Przeszli z czterech systemów do jednego z Namely, a on powiedział: „to absolutnie poradził sobie ze wszystkim.”

Na pierwszy rzut oka, a Namely dostarcza narzędzia do:

 • Baza pracowników
 • Lista płac
 • Administracja świadczeń
 • Zarządzanie czasem wolnym
 • Onboarding
 • Czas i frekwencja
 • Zarządzanie wydajnością
 • Rekrutacja i śledzenie kandydatów
 • Kanał wiadomości o firmie

Jest to znacznie większy zakres niż większość innych platform, które poleciłem. Będziesz miał większą kontrolę i możliwość dostosowania z każdym z nich. 

Na przykład BambooHR oferuje dość szablonowe opcje przeglądu wydajności, a Namely pozwala tworzyć niestandardowe pola i pobierać raporty z dowolnego śledzenia.

Między wstępnie zbudowanymi pulpitami nawigacyjnymi, raportowaniem w czasie i możliwością tworzenia raportów ad hoc, a Namely daje administratorom i kierownictwu bardziej niuansowy widok tego, co dzieje się w Twojej organizacji.

Chociaż może to być bardziej analityczna siła ognia niż firma o 10 potrzebach, średnie organizacje potrzebują tego poziomu widoczności.

To, co naprawdę mi się podobało, to to, że ta głębia nie przyszła kosztem łatwości administracji lub dostępu pracowników. 

Prezes poinformował, że nie ma praktycznie żadnych szkoleń, aby przygotować swój zespół do korzystania z niego. Jego zespół tylko upewnił się, że ich dane zostały przesłane.

„Po prostu przekręć przełącznik i idź”

Dyrektor generalny stwierdził, że jego organizacja oszczędza setki godzin każdego roku po usprawnieniu procesu otwartej rejestracji. 

„To było tak proste, ponieważ użytkownik końcowy idzie do jednego miejsca, wszystko jest zrobione.”Wcześniej, zajęło ponad cztery godziny dla pracowników, aby zakończyć proces, który trwał około 10 minut z Namely.

Nie będę rozwodził się nad tym, gdzie konkretnie spełnia podstawowe wyzwania HR-po prostu wiedz, że robi to naprawdę dobrze. 

Zamiast tego chcę przyjrzeć się temu, gdzie jest daleko od innych lżejszych rozwiązań, głównie w zakresie raportowania i przeglądów wydajności.

Dyrektor operacyjny w 50-osobowej firmie naprawdę docenił możliwość tworzenia raportów dla wszystkiego, co chciała i udostępniania tych raportów innym menedżerom. 

„Łatwo jest przeciągać i upuszczać, dodawać nowe pola, usuwać pola, tworzyć zduplikowane raporty, a następnie dostosowywać je” – powiedziała. 

Jako weteran HR, który przez lata korzystał z wielu platform, doceniła fakt, że nigdy nie musiała dzwonić do działu obsługi klienta, aby dokonać własnych dostosowań. 

„Namely sprawia, że [naprawdę] łatwe,” powiedziała. „Nie potrzebuję ich wsparcia. Może dwa razy w roku sięgam po wsparcie.”

Dla dyrektora generalnego konfigurowalne raportowanie miało kluczowe znaczenie dla jego inicjatywy promującej różnorodność, równość i integrację w miejscu pracy. I dla firmy jako całości, a Namely pozwolił mu wizualizować dokładnie, gdzie firma stoi demograficznie, i dokonać niezbędnych zmian w rekrutacji. 

„Dane były niezwykle przydatne dla ludzkiej strony [naszej organizacji]”, powiedział. 

Niezależnie od priorytetów zatrudnienia, a Namely sprawia, że samoadministracja i nowe zatrudnienie są proste.

„To naprawdę świetne pierwsze wrażenie w przypadku nowych pracowników”, powiedział mi dyrektor działu zasobów ludzkich. Odkryła, że ludzie mogą sobie pomóc bez problemów, co oznaczało, że nie przychodzili do jej biura w celu zmiany adresu lub innych podstawowych zadań.

Namely użytkownicy byli również bardzo zadowoleni z funkcji zarządzania wydajnością. 

Nie wysyłasz podstawowych ankiet pracowniczych ani recenzji szablonów-a Namely umożliwia przechwytywanie potrzebnych informacji i jest automatycznie śledzona i dostępna dla pracowników i menedżerów. 

„Miała naprawdę fajną funkcję kaskadowych celów, która automatycznie uzyskiwała te, które były wyciągane podczas corocznych przeglądów”, wyjaśnił dyrektor operacyjny. 

Dzięki temu cały proces przeglądu stał się „przejrzysty w całej firmie” i umożliwił dostosowanie celów pracowników do celów zespołu i całej firmy.

Wyjście z etapu startupu wymagało od dyrektora generalnego, z którym rozmawialiśmy, znalezienia platformy, która zapewni administratorom narzędzia pomagające pracownikom rozwijać i zatrzymywać talenty. 

„Namely miał wszystkie funkcje faktycznie potrzebne,” powiedział, i to ” porysowany swędzenie na tak wiele różnych rzeczy.”

Od głębokiego zarządzania wydajnością i raportowania po wspieranie lepszych inicjatyw w zakresie zatrudniania i rozwoju pracowników, a Namely pomaga operacjom HR opuścić płytki koniec małych i wczesnych etapów działalności i dołączyć do reszty operacji w tętniących życiem wodach średniej wielkości świata.

„W miarę jak się rozwijaliśmy i biznes stawał się nieco bardziej skomplikowany, „prezes zdał sobie sprawę,” po prostu musisz lepiej dbać o ludzi.” 

Po prostu zarysowuję tutaj powierzchnię, ale te przykłady podkreślają przepaść między tym, co można zrobić, a bardziej ograniczoną zdolnością czegoś takiego jak Gusto.

Potencjalne wady prowadzenia HR z Namely

Namely będzie działać naprawdę dobrze dla szybko rozwijających się firm, ale tak naprawdę nie jest zbudowany dla więcej niż 1,000 pracowników. Firma wydaje się naprawdę zaangażowana w” średniej wielkości ” wspornik. Szkoda byłoby skakać ze statku tylko dlatego, że z niego wyrosłeś.

„Jest dla nas idealny i możemy z niego nadal rosnąć” – powiedział prezes, który ma obecnie w swojej organizacji około 250 osób. 

Nie martwił się, że straci swoją użyteczność, ponieważ uważa, że firma nie wzrośnie w ciągu najbliższych dziesięciu lat o 500 pracowników. Nie był jednak pewien, czy uda mu się to na skalę przedsiębiorstwa. 

Niektórzy użytkownicy zgłaszali, że proces przeglądu wydajności może stać się ” trochę niezgrabny.”Pisanie rzeczy do systemu podczas przeglądu, na przykład, zawsze wydaje się wymagać dodatkowych kliknięć, a następnie tracisz informacje. 

„Nie jest tak, że jest źle”, powiedział jeden z użytkowników, ” to nie jest tak proste, jak myślę, że może być.”

To było mało uniwersalne, ponieważ inny użytkownik miał rygorystyczne oczekiwania dotyczące zarządzania wydajnością i wyszedł całkowicie zadowolony.

Jedną z rzeczy, która może być wyłączona dla początkujących ludzi HR, jest to, że musisz zgłaszać sprawy do obsługi klienta, nie możesz po prostu skontaktować się telefonicznie. Ogólnie rzecz biorąc, użytkownicy, z którymi rozmawialiśmy, byli bardzo zadowoleni z czasów reakcji i jakości pomocy, mimo że jest to system biletowy.

„Są bardzo komunikatywni” – powiedział jeden z użytkowników. Rzadko polegali na wsparciu, ale ” to miłe, gdy docieramy, otrzymujemy szybką odpowiedź lub odpowiadają na nią w czasie rzeczywistym.”

Większość ludzi, z którymi rozmawialiśmy, była w tej samej łodzi—rzadko potrzebowali obsługi klienta. 

To nie przypadek, że wszyscy użytkownicy, z którymi rozmawialiśmy, byli profesjonalistami HR. Prezes nie prowadził już żadnych codziennych zadań HR, ale to on dostrzegł potrzebę, zidentyfikował i popchnął do wykorzystania systemu.

Wątpię, by było to takie proste do wdrożenia lub wymagało tak małego szkolenia, gdyby na czele stał ktoś zupełnie nowy w HR. Z innymi platformami rozmawiałem z wieloma założycielami i właścicielami, ludźmi zarządzającymi HR z konieczności, a nie z założenia. Namely nie byłby to dla nich mój wybór.

Tak dobre, jak to jest dla małej firmy, która jest gotowa do skoku do średniej wielkości, może to nie być oprogramowanie, które doprowadzi cię do tego punktu.

Ceny Namely

Będziesz musiał skontaktować się z firmą w sprawie cen, ale wszystko jest zbudowane na Podstawy HR pakiet podstawowy, który jest bardzo silnym HRIS. 

Stamtąd możesz rozszerzyć oprogramowanie, kupując niektóre lub wszystkie HR Complete rozszerzenia. Pracując z Namely, wymyślisz niestandardowy pakiet, który pasuje do Twoich potrzeb, pamiętaj tylko, że podstawy HR nie obejmują głównych komponentów, takich jak administracja płacami i świadczeniami.

Możesz również zlecić obowiązki związane z płacami i świadczeniami Ulepszone Usługi.

Nie ma żadnych poziomów cenowych z Namely. Nie dostaniesz lepszej wersji, bo zapłacisz więcej. Gdy zapłacisz Namely za usługę, nigdy nie musisz uaktualniać, aby uzyskać dostęp do funkcji premium.

Dlaczego uplasowaliśmy się na # 2

Namely jest to fantastyczne oprogramowanie HR dla firm, które starają się zrobić więcej niż pozwalają na to prostsze platformy, pozostając łatwym w użyciu zarówno dla pracowników, jak i pracodawców. 

Jest głębsza i bardziej elastyczna, zapewniając średniej wielkości firmom narzędzia potrzebne do zwiększenia widoczności i rozwijania talentów w stale rozwijającej się organizacji.

Zenefits to kolejna dobra opcja dla firm na tej pozycji, ale zdecydowanie ma przewagę pod względem łatwiejszego wdrożenia i bardziej elastycznej obsługi klienta. 

„To rzeczywiście działa tak, jak mówią, że działa” – powiedział prezes.

#3-Gusto-najlepsze dla pierwszych 50 pracowników

 • Idealne dla firm na wczesnym etapie
 • Niezrównany UX i portal pracowniczy
 • Makes payroll a cinch
 • Funkcje śledzenia czasu

Gusto to wszystko, czego startup lub mała firma potrzebuje do oprogramowania HR w 2022 roku. Pracownicy uwielbiają it, administratorzy nie mają się o co martwić, a jego cena mieści się w budżecie nawet dla najmłodszych firm.

Gorąco polecam osobom, które nie posiadają działu HR. Osoba z niemal zerowym doświadczeniem HR będzie mogła pełnić funkcję kompetentnego administratora w Gusto. 

Wszyscy, z którymi rozmawialiśmy, mówili, że wdrożenie było szybkie i bezbolesne. Wszystko, czego potrzebujesz w zakresie infrastruktury IT, to połączenie z Internetem.

Platforma stale się ulepsza i dodaje nowe funkcje, ale nadal jest niezwykle prosta w użyciu w całej firmie. Może to być trochę cienkie dla potrzeb większych organizacji, ale to więcej niż wystarczające dla startupu lub małej firmy.

Oto krótki przegląd tego, czym zajmuje się Hr needs Gusto:

 • Baza pracowników
 • Lista płac
 • Administracja świadczeń
 • Onboarding
 • Zarządzanie czasem wolnym
 • Czas i frekwencja

Wszystko to jest zarządzane przez platformę Gusto-nie musisz integrować narzędzi ani logować się na wiele kont, aby śledzić czas, zarządzać WOM lub zmienić czyjś adres. W rzeczywistości większość administratorów po prostu zatwierdza zmiany, które sami wprowadzają pracownicy.

Gusto zasadniczo włącza swoich pracowników, zbierając wszystkie ważne dokumenty podatkowe i weryfikacyjne. Pracownicy nie muszą pobierać aplikacji, aby podpisać list ofertowy.

Ludzie nie są zastraszani przez Gusto w najmniejszym stopniu. Użytkownicy, z którymi rozmawialiśmy, powiedzieli, że ich pracownicy byli w stanie zrobić praktycznie wszystko samodzielnie.

Niezależnie od tego, czy logują się z laptopa, czy z aplikacji mobilnej, pracownicy otrzymują super przyjazny interfejs i dostęp do wielu zasobów samopomocy.

„Naprawdę miałem właściwie nie narzekam ” – powiedział założyciel dziewięcioosobowej agencji marketingowej. Otrzymał wiele skarg na ich poprzedni system, opisując go jako „nie tak łatwy w użyciu” i „trochę bardziej mylący.” 

Z zapałem powiedział: „o wiele lepiej niż oczekiwano, jeśli chodzi o [portal pracowniczy].”

Gusto jest gościnny do punktu prawie jest tandetny. Jest tam Tańcząca Skarbonka i mnóstwo cyfrowych przybijanek do zadań, takich jak ukończenie rocznej rejestracji. Ale te zadania są niezwykle ważne (zapytaj każdego pracownika, który przegapił otwarte okno rejestracji), a wymierne korzyści płynące z posiadania platformy HR tak angażującej, jak Gusto, nie mogą być przeceniane. 

Jak powiedział nam restaurator, Prosta Konstrukcja platformy pozwala jego pracownikom odpowiedzieć na własne pytania. 

„Możesz uzyskać wszystkie odpowiedzi bez konieczności wysyłania flagi w górę łańcucha” „Pozwoli to zaoszczędzić wiele niepotrzebnego czasu, z którym menedżerowie zwykle muszą sobie poradzić tydzień po tygodniu.”

I to więcej niż tylko znalezienie wydajności. Restaurator odnotował spadek obrotów, co częściowo przypisuje się dużej retencji pracowników. 

„Uwielbiają fakt, że jeśli istnieje jakaś rozbieżność, jest ona szybko rozwiązywana i przetwarzana” – powiedział. A błędy są nieliczne. „To po prostu tworzy bardzo spójną, stabilną atmosferę, nawet w obecnym klimacie społecznym.”

Tylny koniec jest tak samo dobry jak przedni. Nie potrzebujesz żadnego formalnego doświadczenia HR, aby założyć swoją firmę. Gusto przeprowadzi Cię przez nakrętki i śruby, nawet wysyłając okazjonalne przypomnienie na czas. 

– Właściwie to mam kogoś, kto dziś zaczyna-powiedział restaurator, kiedy z nami rozmawiał. „I, na pewno, nawet nie ustawiając przypomnienia lub cokolwiek, [Gusto] było jak,” Hej, pamiętaj, kiedy ona tam dotrze, chodźmy do przodu i ukończyć I9, iw ten sposób nie musisz się już o to martwić.’” 

Bez gustu powiedział, że nie pomyślałby, żeby to zrobić, dopóki jego księgowy nie dopadnie go w ostatniej chwili. Musiałby zadzwonić do swojego nowego pracownika w jakiejś przypadkowej godzinie, aby upewnić się, że może otrzymać swoją pierwszą wypłatę. Mów o unikaniu złego pierwszego wrażenia.

Takie rzeczy jak zwrot pieniędzy to spacer po parku. Możesz ustawić powtarzające się Zwroty, edytować zbiorczo, aby zrobić kilka naraz lub naprawić to z pracownikiem, który musiał zapłacić za zakup na własnej karcie osobistej. 

„Mogą złożyć Paragon,” powiedział założyciel, ” [i] bum, zwracamy im-miło i łatwo.”

Jednym z powodów, dla których wiele osób wybrało Gusto, była możliwość śledzenia czasu. Kiedyś był tylko na pulpicie, ale teraz Można zegara i bezpośrednio z aplikacji, co jest mile widziane poprawy. 

Jeden z menedżerów, który korzystał z systemu powiedział nam, że nie wymaga on żadnego szkolenia, ” może dwie do trzech minut dla kogoś, kto nigdy wcześniej go nie widział.”Bardzo doceniała możliwość łatwego edytowania godzin i śledzenia wszystkich zmian.

Potencjalne wady prowadzenia HR z zapałem

Gusto jest świetny w tym, co robi, ale są pewne zadania HR, z którymi po prostu nie radzi sobie. W przyszłości mogłem dodać więcej wbudowanych narzędzi do rekrutacji, zarządzania wydajnością i tak dalej. 

Na razie będziesz musiał polegać na integracjach, aby rozszerzyć funkcjonalność Gusto. Dla firm, które wiedzą, że potrzebują więcej niż to, co Gusto może zrobić samodzielnie, warto poważnie rozważyć, czy nadal będą w stanie scentralizować pracę HR dla swojego działu i pracowników. 

Możesz skończyć z koniecznością dodawania narzędzi do coraz większego stosu. Nie zrozumcie mnie źle, to świetne rozwiązanie samo w sobie, chodzi o to, że są sposoby, aby obsłużyć dużo więcej HR pod jednym parasolem, Namely, Zenefits, a nawet BambooHR, w pewnym stopniu.

Ale to nie była pilna potrzeba dla większości ludzi, z którymi rozmawiałem. Mieli zwykle mniej niż 50 pracowników, a zdolność Gusto do radzenia sobie z podstawowymi sprawami back office była więcej niż wystarczająca. 

„Gdybym chciał być naprawdę twardy,” powiedział jeden z użytkowników próbujących wymyślić krytykę platformy, ” niektóre raporty są trudne do znalezienia i niekoniecznie są tak ładne.”

Dla niektórych innych użytkowników, z którymi rozmawiałem, ograniczone raportowanie i brak zarządzania wydajnością sprawiłyby, że Gusto nie byłoby starterem. Ogólnie rzecz biorąc, użytkownicy ci byli w znacznie większych firmach lub tych, które stały się skomplikowane, zachowując mniejszą liczbę pracowników. 

Twoja typowa firma dopiero rozpoczynająca działalność nie przekroczy granic Gusto przez pierwsze kilka lat. A kiedy będą musieli przeskoczyć statek, przejdą do produktu, który nie miałby sensu używać przez pierwszych kilkadziesiąt osób.

Gusto Cennik

Istnieją trzy pakiety oferowane przez Gusto , a także dodatki do takich rzeczy, jak ubezpieczenie Pracownicze, Plany 401(k) i tak dalej. Każdy pakiet zawiera cenę bazową oraz koszt za osobę:

 • Core – $39 miesięcznie + $ 6 za osobę
 • Complete – $39 miesięcznie + $12 za osobę
 • Concierge – $149 miesięcznie + $12 za osobę

Core jest bardzo dobry w cenie, ponieważ obejmuje płace, zarządzanie świadczeniami i najlepszy w swojej klasie portal samoobsługowy dla pracowników. Jedną godną uwagi rzeczą, której nie obejmuje, jest polityka WOM. Dla naprawdę mały interesy, będzie dobrze.

Aktualizacja do Complete zapewnia WOM, narzędzia do wdrażania oraz lepsze narzędzia do raportowania i organizacji, które stają się ważne, gdy zatrudniasz więcej niż garstkę pracowników.

Nawet jeśli myślisz, że dasz sobie radę z jednym z innych planów, moja rekomendacja jest Concierge plan. W tym miejscu otrzymasz dedykowanego przedstawiciela obsługi klienta, serwis telefoniczny i wiele innych zasobów HR, które pomogą Ci sterować statkiem. Uzyskujesz również dostęp do ekspertów ds. compliance, prawa podatkowego i Relacji z pracownikami.

Tak, to stromy skok miesięcznej ceny bazowej w porównaniu do kompletnej, ale dodatkowa Obsługa klienta jest tego warta dla firm dopiero zaczynających. 

Jest mnóstwo sposobów na spieprzenie podstawowych zadań HR w nowej firmie. Mogę to poprzeć osobistym doświadczeniem. Uzyskanie terminowych odpowiedzi może zapobiec grzywny, drażliwe problemy z wypłatą, i zaoszczędzić godziny ponownego robienia rzeczy we właściwy sposób.

Znaleźliśmy szereg komentarzy na temat obsługi klienta Gusto w publicznych opiniach. Niektórzy ludzie byli naprawdę sfrustrowani. W naszych wywiadach spotykaliśmy jednak tylko zadowolonych klientów. 

„Szybko się do ciebie odezwą”, powiedział jeden z użytkowników zespołu wsparcia Gusto. 

Inna powiedziała, że chciałaby, aby Obsługa klienta Gusto poradziła sobie ze wszystkim w jej życiu. 

„Za każdym razem, gdy miałem problem lub byłem zdezorientowany, „powiedziała,” byli tak cierpliwi i pomocni.”

Prostym wyjaśnieniem jest to, że ci ludzie otrzymywali premium obsługę klienta w planie Concierge. Polecam, ty też, chyba że masz doświadczenie w domu, aby radzić sobie z trudnymi problemami na własną rękę.

Dlaczego oceniliśmy Gusto na #3

Mało które oprogramowanie HR wydaje się sprawiać, że małe problemy biznesowe znikają tak jak Gusto. W pełni obsługuje podstawy płac, świadczeń i zarządzania zasobami ludzkimi. Wszystko to jest skonsolidowane w systemie, który jest łatwy do opanowania przez pracowników i administratorów.

Chociaż prawdopodobnie ma pewne ograniczenia, które drażnią średnie firmy, organizacje, które dopiero zaczynają, nie napotkają żadnych problemów. Każda usługa świadczona przez Gusto jest wystarczająco dobra dla pierwszych 50 osób.

„Szczerze mówiąc, to było całkiem oszałamiające”, powiedział jeden z właścicieli małej firmy. „Przeszedłszy przez naprawdę straszne cykle płac w przeszłości, gdzie mam wiele źródeł wprowadzania danych wszędzie, nagle jestem jak,’ Oh, wiesz co? Jesteśmy gotowi.’”

#4-Zenefits-najlepszy dla administratorów HR

 • Głębokie dostosowywanie raportów
 • Doskonały do wspierania profesjonalistów HR
 • Poprawa zarządzania wydajnością
 • Pomaga rozwijać lepszą kulturę miejsca pracy

Zenefits daje administratorom o wiele większą elastyczność w uruchamianiu HR tak, jak chcą. Kompromis polega jednak na tym, że uruchomienie Zenefits potrwa dłużej niż inne oprogramowanie HR dla małych firm. 

Nadal jest to łatwa w użyciu platforma dla pracowników, ale administratorzy mają więcej możliwości uczenia się.

Dla firm z doświadczonymi specjalistami HR, dodatkowa praca w celu uruchomienia Zenefits będzie tego warta. Twoje zespoły HR będą mogły odgrywać bardziej aktywną rolę w rozwoju pracowników i dostarczać kierownictwu o wiele bardziej szczegółowych informacji, niż kiedykolwiek mogłyby z takim zapałem.

Możesz dostosować platformę do swojej firmy. Zbieraj dowolne dane, buduj proces oceny wydajności od zera—nie musisz wciskać swojej firmy w szablon ogólnego użytku.

Wystarczy spojrzeć na obszary HR, w których Zenefits może pomóc lub poprawić twoje możliwości:

 • Baza pracowników
 • Lista płac
 • Administracja świadczeń
 • Onboarding
 • Zarządzanie czasem wolnym
 • Czas i frekwencja
 • Zarządzanie wydajnością
 • Zarządzanie Well-being
 • People Hub (sieć społecznościowa)

Platforma niewiele brakuje, a jej możliwości można rozszerzyć poprzez integrację z oprogramowaniem rekrutacyjnym, weryfikacyjnym, księgowym i innym. 

Z jednym użytkownikiem rozmawiałem przez kilka lat pracując dla firmy płacowej. „Można go używać jako all-in-one, „powiedzieli,” lub można wziąć kawałki.” 

Oczywiście nie potrzebowali płac, ale to dobrze im służyło za wszystko inne. 

Teraz Zenefits nie pozwala Ci wybrać dokładnie tych usług, które chcesz-będziesz wybierać między pakietami podstawowymi i kilkoma dodatkami-ale ludzie, z którymi rozmawiałem, nie mieli problemu z dostosowaniem go do ich potrzeb.

Menedżer HR, z którym rozmawialiśmy, pracował w trzech różnych firmach, wszystkie z dobrymi wynikami.

„To sprawia, że moja rola jest o wiele łatwiejsza” Obecnie nadzoruje nieco poniżej 50 pracowników. Jako samozwańcza „dział HR jednego”, naprawdę doceniła, jak dobrze Zenefits uprościła administrację. 

Pracownicy są odpowiedzialni za wprowadzanie swoich danych podczas onboardingu. Musi to przejrzeć raz, a potem „płynnie, jednocześnie” przenosi się do wszystkich innych miejsc.”

Zamiast ręcznego wprowadzania informacji o pracownikach na wielu platformach, Zenefits zapewnia spójny system rekordów. „Po prostu pomija błędy i oszczędza dużo czasu”

Istnieje wiele podobieństw do Gusto i BambooHR, ale główną różnicą jest to, że Zenefits jest znacznie lepiej zdolny do przechwytywania i raportowania informacji. 

„Możesz tworzyć niestandardowe pola w profilu pracownika”, powiedział nam jeden z wiceprezesów ds. operacyjnych. „I tak długo, jak jest pole, Zenefits będzie raportować o tym.”

Innymi słowy, możesz zdecydować o ważnych metrykach, które chcesz śledzić.

Dla kogoś zupełnie nowego w HR zwiększone możliwości mogą być niepotrzebne lub przytłaczające. Ale w rękach zdolnego administratora Zenefits może mieć znacznie większy wpływ na rozwój pracowników i kulturę pracy niż lżejsze opcje.

Zamiast umieszczać oceny wydajności w szablonie lub ankiecie, możesz tworzyć pytania i typy pytań, które chcesz. 

„Może to jest wielokrotnego wyboru, pytanie eseju, lub tak/nie,” powiedział jeden z menedżerów HR. Istnieje o wiele większa elastyczność, ale możesz wybrać z gotowych szablonów recenzji dla recenzji rówieśników i przełożonych, jeśli chcesz.

Możesz wyznaczać cele lub pozwolić pracownikom ustalać własne. Wszystko jest widoczne dla menedżerów, którzy mogą zaplanować cykle przeglądów i śledzić postępy w kierunku celów indywidualnych, zespołowych i firmowych.

Wszystkie dane dotyczące wydajności są śledzone, a wszelkie kryteria, które zdecydowałeś się uwzględnić, można zgłaszać. Pracownicy mogą wypełniać opinie bezpośrednio ze swojego konta, a wszystko dzieje się w jednym, spójnym rejestrze.

Menedżerowie otrzymują również narzędzia do obsługi spotkań jeden na jeden za pomocą bezpośrednich raportów. Są to wszystkie rzeczy, które można zrobić na innych platformach, ale często wymaga to integracji oprogramowania.

Zenefits działa dobrze, ponieważ pracownicy nie są nim zastraszani. Wypełnianie przeglądu wydajności jest łatwe i mogą to zrobić z dowolnego miejsca w aplikacji mobilnej. Dyrektor operacyjny docenił „autonomię” jej pracowników, która była niezwykle ważna w ich umiejętnościach i chęci zakupu na platformie.

Podobnie jak inne przyjazne dla użytkownika platformy, Zenefits wyróżnia się w przekonywaniu pracowników do samodzielnego wykonywania rutynowych zadań. Możesz także dać im dostęp do People Hub, intranetu firmowego XXI wieku, który działa jak kanał społecznościowy. Zobaczą tam nowe zadania, które administratorzy mogą udostępniać określonym zespołom lub działom.

Istnieje po prostu szerszy zakres sposobów, w jakie HR może wykorzystać Zenefits, aby pomóc swojej firmie rozwijać się. Przejrzałem tylko to, co jest dostępne. Jeśli ograniczenia lżejszych narzędzi powodują obawy, polecam przyjrzeć się bliżej Zenefits.

Potencjalne wady prowadzenia HR z Zenefits

Chociaż myślę, że prawie każdy może zacząć administrować HR z zapałem, Zenefits lepiej sprawdza się w rękach profesjonalisty HR. 

„To naprawdę dobre rozwiązanie dla ludzi, którzy wiedzą, co robią” – powiedział jeden z menedżerów HR, który od ponad siedmiu lat korzysta z Zenefits. Zajęło jej to trochę czasu, by znaleźć drogę, i nawet teraz, ” wciąż się tak wiele uczę.”

Ponieważ możesz zrobić więcej, nauczenie się zajmie więcej czasu. To niekoniecznie będzie wadą dla osób, które doświadczyły ludzi HR w personelu, ale dla początkujących administratorów, chciałbym dużo pomyśleć o tym, czy zwiększona kontrola będzie warta potencjalnych trudności backendowych, których doświadczą.

Nikt nie był zachwycony czasem potrzebnym na wdrożenie Zenefitów.

„To tak, jak kiedy przebudujesz kuchnię” – powiedział jeden z użytkowników ze swojego doświadczenia – ” cokolwiek powie Ci wykonawca, podwajaj to.” 

Ten sam użytkownik naprawdę kochał platformę, ale implementacja i integracje nie były tak gładkie, jak sugerowano.” 

Inny użytkownik powiedział: „Jest to tak uproszczone, gdy wszystko jest zintegrowane, ale musisz zainwestować trochę czasu.” 

Dotyczy to każdego oprogramowania, ale z opcjami takimi jak Gusto i BambooHR, gdzie łatwe wdrażanie naprawdę wydaje się żyć hype, musisz mieć pewność, że chcesz iść o krok dalej. 

Inwestowanie w Zenefits jest tego warte dla firm, które potrzebują szczegółowego raportowania i zarządzania wydajnością. Ale jeśli to nic wielkiego, inne opcje mogą być równie dobre przy dużo mniejszym stresie.

Jeszcze bardziej komplikuje to, że Obsługa klienta Zenefits nie jest atrakcją dla większości użytkowników, z którymi rozmawialiśmy. Jeden nie doświadczył prawdziwych problemów, ale inni zgłaszali bardzo powolny czas reakcji. Dwa do trzech tygodni było typowe dla standardowych problemów, ale nawet pilne problemy mogą potrwać 24-48 godzin.

Jeden z menedżerów HR powiedział nam, że w związku z błędem Zenefits i brakiem terminowej pomocy otrzymają zaległe opłaty. W tym przypadku Zenefity „zjadły za nas zaległe opłaty”, ponieważ to był ich błąd. „Więc myślę, że jest to przedstawiciel dobrej obsługi klienta, „shea powiedział,” to tylko czas realizacji, który jest powolny.”

Inny użytkownik naprawdę chciał pomocy w odniesieniu do ulg podatkowych na pandemię, a ona po prostu nie mogła skontaktować się z Zenefits, dopóki nie napisała sfrustrowanej recenzji online. Nie trzeba tego robić, żeby uzyskać odpowiedź.

Dla firm, które nie mają zbyt dużego doświadczenia w HR, brak wsparcia Zenefits jest czymś, o czym powinieneś pomyśleć. Istnieją sposoby, aby zaplanować i obejść to, ale może być lepiej z BambooHR, jeśli chcesz, aby rzeczy były proste, lub jeśli potrzebujesz głębszego zestawu funkcji.

Cennik Zenefits

Zenefits oferuje trzy różne plany. Cena jest all inclusive, rozliczana za jednego pracownika co miesiąc. Możesz zaoszczędzić trochę, rejestrując się na rok zamiast płacić co miesiąc. Roczne stawki dla każdego planu to:

 • Essentials – $8 / miesiąc za osobę
 • Wzrost – $14 / miesiąc za osobę
 • Zen – $21 / miesiąc za osobę

Usługa Payroll może być dodana do dowolnego planu za $ 6 miesięcznie na pracownika. Inne dodatki obejmują usługi doradztwa personalnego i zarządzanie świadczeniami za pośrednictwem własnego preferowanego brokera. Jeśli zdecydujesz się skorzystać z jednego z partnerów brokera Zenefits, zarządzanie korzyściami jest bezpłatne z rocznymi planami.

Na Essentials plan to solidny HRIS. Będziesz mieć dostęp do wszystkich funkcji onboardingu i WOM, które nie są objęte planem podstawowym Gusto. Zenefits zawiera również natywne śledzenie czasu i obecności w tym pakiecie podstawowym, który jest funkcją premium na prawie każdej innej platformie.

Wzrost zawiera funkcje zarządzania wydajnością, które użytkownicy tak wysoko ocenili, a także więcej narzędzi do raportowania płac i zarządzania wynagrodzeniami.

Na Zen plan dodaje więcej strzałek do drżenia administratorów i kierownictwa firmy, które chcą zachęcić do kultury połączonego miejsca pracy. Istnieje firmowa sieć społecznościowa (People Hub), w której ludzie mogą dzielić się ogłoszeniami, dużymi wygranymi i ważnymi pracami do wykonania. Otrzymasz również narzędzia do przeprowadzania ankiet pracowniczych i promowania dobrego samopoczucia. 

Gorąco polecam przyjrzenie się planom Zenefits premium, jeśli napotykasz problemy ze spójnością w miejscu pracy. Każde z tych narzędzi pomoże zdalnej sile roboczej, a także ludziom w tym samym fizycznym biurze.

Musimy za to zapłacić, a to nie jest tanie” – powiedział jeden z użytkowników, którzy pokochali platformę. „Ale kiedy spojrzeliśmy na cenę tego, co płacimy [innej firmie] za Nasze płace, podatki i księgowość, było to po prostu nie do pomyślenia, nawet przy kosztach.”

Dlaczego oceniliśmy Zenefits na #4

Zenefits jest przyjazny dla pracowników i daje uprawnienia administratorom, ale musisz być przemyślany w zarządzaniu zmianami i upewnić się, że twój personel jest w stanie sprostać wyzwaniu. 

Masz o wiele większą kontrolę nad tym, co możesz śledzić niż lżejsze systemy, ale ma ona bardziej stromą krzywą uczenia się administratora i bardziej zaangażowaną implementację. 

Naprawdę polecam to firmom, które mają w kadrze co najmniej jedną osobę z doświadczeniem w HR. Ich obecność zmiękcza kompromisy, które musisz zrobić dzięki wdrożeniu i wsparciu. Po uruchomieniu będą mogli w pełni korzystać z zestawu narzędzi deep.

Oceniliśmy go niżej niż Namely, który również ma dużą głębię, ponieważ wdrożenie i obsługa klienta zostały ocenione znacznie wyżej przez osoby, z którymi rozmawialiśmy. 

„To świetny interfejs.”powiedział jeden z użytkowników,” po prostu myślę, że ludzie powinni wejść z nieco bardziej realistycznymi oczekiwaniami niż to, co przedstawia Zenefits.” 

Jak wybraliśmy oprogramowanie HR Do Przeglądu

Nie musisz być profesjonalistą HR, aby podjąć dobrą decyzję o oprogramowaniu, którego potrzebuje Twoja firma. Prawdopodobnie pomaga, ale te recenzje powinny służyć jako dobry plan dla kogoś, kto szuka oprogramowania HR po raz pierwszy.

Nasz zespół skupił się na rozwiązaniach, które sprawdzają się w małych i średnich firmach. Nabywcy oprogramowania HR dla przedsiębiorstw muszą uzyskać referencje od innych firm w swojej branży, mieć przed sobą długi proces zaopatrzenia i nie ma możliwości, abyśmy mogli rozmawiać z tymi nabywcami w jakikolwiek, ale najbardziej ogólny sposób.

Dzięki oprogramowaniu HR dla małych i średnich firm nadal masz wiele opcji. Zawęziliśmy naszą listę do oprogramowania, które w znaczący sposób centralizuje HR. 

W naszej firmie posiadanie płac, świadczeń i podstawowej administracji w tym samym systemie było świetne. Oszczędza wszystkim mnóstwo czasu i energii—koniec z logowaniem się do wielu kont w celu wykonywania małych zadań.

Wykluczyliśmy więc wiele świetnych samodzielnych usług płacowych, systemów informacji o zasobach ludzkich (HRIS) i innych potencjalnych rozwiązań, które są świetne, ale muszą zostać dodane do istniejącego stosu technologii.

Z jednym intrygującym wyjątkiem, ograniczyliśmy naszą listę najlepszych wyborów, które poradzą sobie ze wszystkimi dzisiejszymi podstawowe obowiązki HR w ramach jednego systemu. Dla nas oznaczało to:

 • Baza pracowników
 • Onboarding
 • Lista płac
 • Administracja Świadczeń
 • Podatki i zgodność

Niektóre z naszych najlepszych ofert są silniejsze w niektórych obszarach niż inne,ale podstawowe zasoby HR są objęte. Takie rzeczy jak WOM, zarządzanie dokumentami zatrudnienia, przeprowadzanie kontroli na czas—jesteś ustawiony na każdą z tych opcji. 

Tam, gdzie pewne oprogramowanie jest wyjątkowe lub ograniczone w irytujący sposób, wywołałem to w recenzjach.

Szukaliśmy również produktów, które zrobiły coś więcej niż tylko podstawowe zasoby HR, a wiele z naszych rekomendacji może również zapewnić:

 • Czas i frekwencja
 • Śledzenie Kandydatów
 • Rekrutacja
 • Zarządzanie Wydajnością

Nie musisz korzystać ze wszystkich tych Usług (ani za nie płacić). Dostawcy oferują różne pakiety lub całkowicie dostosowane konfiguracje, aby zapewnić Ci potrzebne usługi. 

Ponieważ potrzebujesz więcej usług, możesz dodać je do tego samego scentralizowanego systemu. Nie starasz się uzyskać innego oprogramowania do przyjemnej gry razem lub znalezienie, że trzeba przejść do nowego oprogramowania HR (oh, horror!) ponieważ chcesz przeprowadzać przeglądy wydajności. 

Łatwo jest dopasować swoje potrzeby do firmy, która oferuje odpowiedni pakiet usług,a ja wypunktowałem spójne menu tego, co oferuje każdy dostawca. Powinno to pomóc, ponieważ terminologia jest różna,a zarządzanie talentami jednego dostawcy jest rekrutacją innego. 

Jednak trzeba zrobić więcej niż zaznaczenie odpowiednich pól. Liczy się jakość każdej z tych usług. Jak działają w praktyce?

Aby się dowiedzieć, rozmawialiśmy z ludźmi, którzy aktywnie korzystają z oprogramowania dzisiaj. Kupili i powierzyli swoje czeki, dane osobowe i dużo czasu na te produkty. 

Demoing platform to solidny pomysł, aby uzyskać dowód koncepcji, ale naprawdę chcieliśmy przekonać ludzi do polegania na tych platformach przez jeden, dwa, cztery lata. To się liczy i tego chcieliśmy się dowiedzieć.

Jak sprawdzaliśmy każde oprogramowanie HR

W ciągu trzech tygodni zespół ImBlog zidentyfikował aktywnych użytkowników oprogramowania HR w różnych branżach i rozmiarach firm. Po nawiązaniu kontaktu i zweryfikowaniu, że dana osoba jest aktywnym użytkownikiem w prawdziwej firmie, umówiliśmy się na krótki wywiad, aby porozmawiać o ich doświadczeniach.

Rozmowy były szeroko zakrojone. Rozmawialiśmy z menedżerami biur, solopreneurs, VPs i założycielami, którzy byli ich własnym działem HR. Niektórzy posiadali kilka frontów sklepowych, inni prowadzili biura liczące 40, 70 lub 400 osób.

Nie wszyscy mieli te same wyzwania. Musiałem wziąć wszystko, co odkryli nasi badacze i spojrzeć na to z innej perspektywy. 

Oczywiście osoba, która przeszła z systemu długopisu i papieru na BambooHR jest zachwycona swoim doświadczeniem. Ich ocena” bezbłędna ” jest cenna, ale nie jest to porównanie jabłka do jabłka z krytycznymi opiniami doświadczonych menedżerów HR. Mieli znacznie wyższe oczekiwania i niuanse potrzeb.

Na wynos dla mnie jest to, że po prostu nie można oceniać oprogramowania HR na podstawie jednego standardu. Wszelkie spójne wskaźniki rozpadają się, gdy cofasz się, aby zastanowić się, jak każda funkcja działa w firmach różnej wielkości, w różnych branżach, z różnymi typami pracowników.

Jak oceniasz swoje opcje? 

Po rozmowie z wieloma aktywnymi użytkownikami i rozważeniu ich opinii, ich ocena ostatecznie zależała od tego, jak dobrze produkt spełnił ich oczekiwania. Czy oprogramowanie HR naprawdę wpłynęło na ich organizację zgodnie ze standardem ustalonym przez dostawcę?

To, co zdobyło wysoką pozycję w mojej książce, zostało doskonale uchwycone przez prezesa, który używa go od nieco ponad roku. „Nie przeceniali i nie przeceniali” „A obietnice, które powiedzieli, że będą mieć w tym systemie, są dokładnie tym, co miało miejsce.”

Standardy, z których korzystaliśmy z naszych recenzji, pochodziły od każdego dostawcy. Jak obiecują wrażenia użytkownika końcowego? 

Rozmawiając z ludźmi, którzy korzystają z tego oprogramowania dzisiaj, możemy uzyskać dokładne czytanie, jak te opcje zmierzyć się z ich kopii reklamowej. Teraz ty też możesz.

Czego się nauczyliśmy wybierając najlepsze oprogramowanie HR

Po tygodniach poszukiwań i wielogodzinnych wywiadów, musiałem zredukować nasze odkrycia do czegoś, co czytelnicy mogliby wykorzystać do oprawienia swojej decyzji.

Poniżej znajdziesz sześć kluczowych kwestii. 

Pierwsze cztery będą pomocne dla osób, które chcą realizować podstawowe zadania z zakresu HR. 

Ostatnie dwa dotyczą niektórych dodatków i zaawansowanych funkcji, które są dostarczane z pakietami oprogramowania HR premium. 

Polecam przeczytać całość, nawet jeśli potrzebujesz tylko podstawowych funkcji HR.

Wydawanie pieniędzy na HR wypłaca dywidendę

Jedną z pierwszych rzeczy, które zauważyliśmy, było to, że cena ma o wiele mniejsze znaczenie niż uzyskanie czegoś, co naprawdę działa. Wszelkie oszczędności wynikające z przekształcenia kadr w tanią opcję znikną, gdy tylko pojawi się problem.

Założyciel, z którym rozmawialiśmy, wpadł w poważne kłopoty. 

„Tutaj popełniłem duży błąd” „Pomyślałem sobie:” dlaczego po prostu nie wybrać najtańszej rzeczy, która pasuje do naszych potrzeb i to zadziała?’” 

Zrobił to, a jego zespół napotkał problemy ze wszystkim. 

Błędy w płacach, zamieszanie podatkowe, zaskakujące kary za rzeczy, które uważał za załatwiane. W końcu ten dostawca wypadł z biznesu, zmuszając go do zmiany w połowie roku.

To coś w rodzaju koszmarnego scenariusza, ale nadmierne skupianie się na cenie może oślepić właściciela od uzyskania czegoś, co faktycznie zadziała. 

„Zrobiłem to wszystko, aby zaoszczędzić 100 dolarów miesięcznie, czy cokolwiek to było”, powiedział ten sam założyciel. „To było tylko wielkie rozproszenie.” 

Na marginesie jest to, że teraz płaci rozsądną kwotę za Gusto i jego problemy zniknęły. Podczas rozmowy obliczył, że Gusto oszczędza jego firmie około 300 dolarów miesięcznie. Płacą mniej za Gusto.

Absolutnie można znaleźć tańsze oprogramowanie HR niż to, co polecam. Byłbym po prostu ostrożny i pamiętaj, że dobrze zbudowane, w pełni funkcjonalne rozwiązanie takie jak Gusto zapłaci za siebie oszczędnością czasu i pracy.

„Gdybyśmy za nie nie płacili, musielibyśmy użyć czegoś innego” – powiedział założyciel. Z pewnością sami nie poradzili sobie z płacami i kadrami. – Wysyłanie płatności podatkowych byłoby zbyt zaawansowane i skomplikowane. To zajmie mnóstwo czasu.”

A w większej firmie, gdzie oprogramowanie kosztuje o wiele więcej niż 300 USD miesięcznie, oszczędności wynikające z pracy z odpowiednim narzędziem są jeszcze bardziej dramatyczne. 

CEO zrobił badanie czasu po wdrożeniu Namely i okazało się, że otwarta Rejestracja poszła od podjęcia użytkowników cztery godziny, aby zakończyć do 10 minut. 

Czas zmarnowany na ich poprzednie rozwiązanie był „ogromny” i tak bolesne było przechodzenie przez proces każdej jesieni z kilkuset pracownikami. Namely nie było tańsze niż to, co mieli, ale to małe usprawnienie procesu oszczędzało im setki godzin w całej organizacji każdego roku.

Dodałem kilka niedrogich rozwiązań HR, takich jak Gusto, Zenefits, ale nie ze względu na ich cenę. Są to wszechstronne, świetne platformy, które mogą zaoferować dobrą ofertę, ponieważ ich oprogramowanie jest o wiele bardziej eleganckie niż starsze systemy, które urodziły się w epoce papieru. 

Nowe i mniejsze firmy mogą korzystać z prostoty tych platform i być może płacą mniej niż to, co wydają na HR w tej chwili.

Zapewnienie pracownikom kontroli daje administratorom przerwę

Od wdrożenia do emerytury, możesz dać pracownikom kontrolę nad ich sprawami kadrowymi, które kiedyś wymagały połączenia z biurem. Pozwól im po prostu zalogować się do portalu internetowego lub aplikacji mobilnej i zarządzać własnymi sprawami: płatnym czasem wolnym, zmianą adresu, świadczeniami, składkami i innymi.

Chciałem się dowiedzieć, ile pracowników faktycznie korzysta z tej kontroli. 

W końcu im więcej Twoi pracownicy mogą zarządzać samodzielnie, tym mniej czasu twój personel spędza na załatwianiu rutynowych formalności. Wszystko jest śledzone w jednym systemie, a administratorzy mogą zatwierdzić Ten WOM jednym kliknięciem i nigdy więcej nie będą musieli odkopywać czyjegoś W-2.

Małe rzeczy zabierają dużo czasu. 

„Powiedzmy, że pracownik chciał kopię swojej wypłaty wysłać do właściciela”, powiedział dyrektor operacyjny, opisując swój stary system. „Musieliby przyjść do nas, my ręcznie generujemy kopię, a następnie wysyłamy ją do nich.” 

Ten system działał dla 10 osób, ale gdy wzrosła do 50, powiedziała, że stał się przytłaczający. 

Dzięki Zenefits uwielbiała” autonomię ” pracowników, którzy musieli wprowadzać zmiany w aplikacji. „Z punktu widzenia HR pomaga nam to, że nie musimy sami w to wchodzić i wykonywać całej tej pracy.”

Aby uzyskać tę wygraną/wygraną, interfejs musi być dostępny. Nie lekceważ wartości zaangażowania pracowników, jeśli chodzi o oprogramowanie HR. Im więcej poradzą sobie sami, tym będą szczęśliwsi i tym mniej będą musieli zrobić twoi pracownicy HR.

Doświadczenie wdrożeniowe odgrywa ogromną rolę w rozpoczęciu symbiotycznej relacji z oprogramowaniem HR. 

Menedżer HR, który korzystał z BambooHR w swojej 70-osobowej organizacji non-profit, rozważał przejście na inne oprogramowanie z bardziej solidnym raportowaniem. Nowe narzędzie nie miało jednak przyjaznego charakteru. 

To” część kosmetyczna”, jak powiedziała, wraz z mniej przyjazną dla użytkownika aplikacją, skłoniła ich do zaprzestania wdrażania, ponieważ ” nasi pracownicy byli z niej bardzo niezadowoleni.”

Restaurator korzystający z Gusto w dwóch swoich lokalizacjach czuł, że” łatwość obsługi dla nowych pracowników lub każdego, kto próbuje dostosować się do rzeczy”, faktycznie odegrała rolę w jego niskich obrotach. 

Praca w restauracjach nie była stabilna od czasu pandemii. Zarówno on, jak i jego pracownicy wysoko cenią sobie „spójną, stabilną atmosferę”, którą Gusto zapewnia na zapleczu.

Pracownicy XXI wieku zaczynają oczekiwać 24/7, z dowolnego miejsca dostępu do dowolnego rodzaju konta, w tym HR. Zapewnij to za pomocą oprogramowania opartego na chmurze, aby połączenie i dane były zabezpieczone przez Twojego dostawcę. Najlepsze oprogramowanie HR pozwoli Ci wyprzedzić konkurencję i odzyskać cenne godziny czasu administratorów.

Obsługa klienta musi być niezawodna

Jak wiele pomocy naprawdę otrzymasz wdrażając nowe oprogramowanie HR? Podczas wyszukiwania opcji zobaczysz wiele reklamowanych” bezstresowych „i” prostych ” przejść.

Dla Gusto, a Namely, jest to dokładne doświadczenie użytkowników zgłaszane. Jak powiedział nam jeden z użytkowników Gusto, obawiał się bólu, którego spodziewał się po przejściu na nowy system” i nie było żadnego.”

Użytkownik z ponad 200 osobami w swojej firmie opisał” naprawdę imponującą ” implementację. Było „bardzo mało czasu na uruchomienie”, a przejście ” było bezproblemowe w rozpoczęciu I przyjęciu.” 

Przypisał intuicyjność platformy—na frontendzie i backendzie—jako ułatwiającą użytkownikom odbiór. 

„Nie było dosłownie żadnego treningu” „Cóż, nie powiedziałbym dosłownie, ale w większości nie był to trening.”

Z kolei w przypadku Zenefits użytkownicy zgłaszali dłuższy czas implementacji, niż im powiedziano. Jedna z kobiet opisała „trudne” przejście, które wymagało dużo ręcznego wprowadzania. To faktycznie przesunęło ich datę rozpoczęcia Po 1 stycznia, co zdecydowanie nie było idealne. 

Sugerowałbym poświęcić trochę siły umysłu, aby zmienić zarządzanie, bez względu na to, co zdecydujesz się wdrożyć. Chcesz mieć plan, a na pewno nie chcesz się zmieniać w środku roku. Jeśli musisz, przełącz się na początku nowego kwartału, aby ograniczyć ilość historycznych raportów, które będziesz musiał żonglować.

Ale Obsługa klienta nie może spaść z mapy, gdy już zapłaciłeś, a ich zespół sprzedaży przeniósł się do nowych potencjalnych klientów. Kiedy masz palące pytanie podatkowe, to nie może czekać. 

Podczas gdy platformy, które poleciłem, zapewniają pracownikom i administratorom dostęp do mnóstwa świetnych informacji, istnieje kilka pytań HR, które należy wyrzucić do działu obsługi klienta.

BambooHR, a Namely naprawdę znakomity, według naszych badań i wywiadów. Większość pozostałych platform była nadal dobra (ten czynnik jest bardzo ważny), ale te dwie wyróżniały się na swój sposób.

Dzięki planowi Advantage BambooHR uzyskasz dostęp do wsparcia telefonicznego. Z tego, co odkryliśmy w naszych badaniach, to jest prawdziwa sprawa. Jeden z menedżerów HR, z którym rozmawialiśmy, był w stanie połączyć się z człowiekiem w ciągu kilku minut za każdym razem. 

Kiedy jesteś ograniczony do składania biletów do obsługi klienta, tak jak w przypadku Zenefits, może to naprawdę spowolnić. 

„Rozwiązują problemy”, powiedział jeden z użytkowników o obsłudze klienta Zenefits. „Podejmowane są uchwały i udzielane są odpowiedzi. Chodzi o to, że linia czasu jest powolna.” 

Namely wyróżniał się szybkim czasem reakcji, mimo że był systemem biletowym. Dyrektor HR, który jest używany Namely od lat powiedział, że Obsługa klienta była zawsze całkiem dobra, choć czasami czuła się, że wie więcej niż agent po drugiej stronie. 

Teraz, wyjaśniła, Twoje bilety są automatycznie kierowane do agentów, którzy wiedzą najwięcej o tej części tego systemu, ” więc to zdecydowanie poprawiło się z czasem.”

Pamiętaj, że Obsługa klienta sterling ma tendencję do wyświetlania planów premium. Pakiet BambooHR Essentials, na przykład, nie zawiera niesamowitej obsługi telefonu, którą właśnie opisałem. Gusto jest podobne, ponieważ droższy Pakiet Concierge jest jedynym, który zapewnia wsparcie na żywo od ekspertów HR.

Wracając do pomysłu, że wydawanie trochę więcej na wsparcie telefoniczne, dedykowanego przedstawiciela lub doradców HR na żądanie może zaoszczędzić dużo pieniędzy, czasu i stresu. 

Gorąco polecam skorzystanie z tej trasy, jeśli Twoja firma nie ma wewnętrznego doświadczenia HR, aby złapać kule, które przychodzą na ich drodze. Firmy z kompetentnym działem mogą nie mieć tak dużego wpływu na wolne czasy reakcji.

Płace Nie Powinny Być Stresorem

Spotkałem zero użytkowników, którzy mieli problem z ich płac i rozliczeń podatkowych za pomocą oprogramowania HR, które sprawdziłem. Zero. Obejmuje to ludzi, którzy mają pracowników w wielu stanach, a także tych, którzy korzystali z funkcji śledzenia czasu.

Więc jeśli masz nawet najmniejsze problemy ze stroną płacową kadr, Gorąco polecam sprawdzenie jednej z opcji na mojej liście. Będziesz outsourcował wszystkie podatkowe bóle głowy w każdym okresie płacy. 

Jeden z użytkowników Gusto opisał, jak uspokajające było ” upewnienie się, że wszyscy są pod opieką, więc nie mieszasz się w czwartkowy wieczór, upewniając się, że każdy ma swój czek w piątek.”

Gusto ma dużą elastyczność. Możesz uruchomić payroll tyle razy, ile chcesz, konfigurując cztery, dwa lub następnego dnia depozyty. Pracownicy mogą również pobrać Gusto Wallet, cyfrową aplikację bankową, która pozwala im uzyskać dostęp do zarobków i zarządzać swoimi pieniędzmi.

Raportowanie jest Gusto nie jest tak silny jak z Zenefits lub Namely. Istnieje 16 gotowych raportów i trzy typy niestandardowych raportów, które możesz zbudować samodzielnie. Jeśli chcesz, aby twój dział finansowy szczegółowe podziały płac w odniesieniu do innych aspektów Twojej firmy, Gusto może spaść.

BambooHR ma potężniejsze raporty niż Gusto, ale wciąż był to obszar, w którym użytkownicy uderzali w ograniczenia. Masz możliwość budowania i automatyzacji własnych przepływów pracy w BambooHR, które mogą usprawnić proces uruchamiania płac.

Dla twojej podstawowej listy płac Gusto jest tak proste, jak to tylko możliwe. Jeśli masz więcej potrzeb w zakresie raportowania lub przepływu pracy, jedna z innych opcji może Ci bardziej odpowiadać

Sprawdź głębokość zarządzania wydajnością 

Chcesz zaoferować swoim pracownikom karierę, a nie tylko pracę? Czy widzą przyszłość z Twoją firmą, czy są podwyżkami i promocjami, które się zdarzają, gdy tak się dzieje?

Do tej pory skupiałem się na aspektach oprogramowania HR, które są ważne dla każdego rodzaju nabywcy. Ostatnie dwa rozwiązania na wynos dotyczą funkcjonalności, która jest kluczowa dla firm próbujących zrobić kolejny krok.

„Byliśmy firmą startupową, która urosła do pewnego poziomu dojrzałości”, powiedział nam prezes, który przeszedł na Namely. W jego oczach, musieli zacząć traktować ludzi lepiej. „Tak więc w ubiegłym roku bardzo zależało nam na ustalaniu indywidualnych celów i celów.”Dla niego, a Namely pod warunkiem, że wszystko, czego potrzebowali, aby ułatwić pracownikom angażowanie się w proces.

Jeśli naprawdę cenisz opinie o wydajności, opinie pracowników i chcesz szczegółowo przedstawić te informacje, polecam Namely i Zenefits. Dzięki tym platformom zasiądziesz za kierownicą.

Dyrektor HR, który używał Namely powiedział, że jest bardzo zadowolona ze swojej zdolności do mapowania procesu oceny wydajności w ich miejscu pracy. „Nasza zdolność do zadawania pytań dotyczących naszych podstawowych wartości, a następnie automatycznego zbierania rocznych celów tej osoby na ten rok”, była jednym z głównych powodów, dla których wybrała Namely.

„Ma wszystkie poziomy akceptacji, których chcę” – powiedziała. od pracowników, przez menedżerów, po menedżerów. Każdy jest automatycznie powiadamiany, a ona może pobierać raporty, aby zobaczyć dystrybucje. 

„Nie musiałem próbować zmieniać naszego procesu, aby pasował do systemu, system mógł pasować do naszego procesu”, powiedziała.

BambooHR, a zwłaszcza Gusto, dają znacznie bardziej ograniczony zestaw narzędzi.

Rozmawiałem na przykład z jednym użytkownikiem BambooHR, który chciał mieć większą kontrolę nad szablonem oceny wydajności. 

„To dość ograniczone”, powiedziała, powołując się na niemożność zmiany standardowych pytań i dodania więcej niż czterech dodatkowych pytań.

Porównaj to z tym, co słyszeliśmy od wiceprezesa ds. operacyjnych, który intensywnie korzystał z Zenefits do przeglądów wydajności. 

„Myślę, że jest świetny”, powiedziała. „Możesz tworzyć rodzaje pytań. Może to wielokrotnego wyboru, a może to pytanie esejowe, albo tak lub nie. I możesz mieć tyle pytań, ile chcesz.”

Nadal BambooHR ma kilka różnych opcji zbierania opinii, wyznaczania celów i śledzenia wydajności. Gusto ogranicza się do ankiet pracowniczych. Chociaż mogą one być pomocne w uzyskaniu odczytu temperatury o tym, gdzie są ludzie, żaden z użytkowników Gusto, z którymi rozmawiałem, nie próbował zrobić nic poważnego z zarządzaniem wydajnością.

Zarządzanie wydajnością nie będzie ważne dla każdej firmy. Ale jeśli jest to dla Ciebie ważne, poszukaj oprogramowania HR, które pozwoli Ci zbudować odpowiedni system zarządzania wydajnością. 

Próba wciśnięcia się w lżejsze opcje prawdopodobnie nie zadziała dobrze, zwłaszcza w skali.

Spraw, aby wbudowane raportowanie było bardziej przydatne dla Twoich potrzeb

Ile masz kontroli nad tym, co tory peronu? A z danych, które wybrałeś do zebrania, jakie raporty możesz wyciągnąć? 

Moje rekomendacje oferują spektrum dostosowywania raportów: od gotowych raportów Gusto, do bardziej elastycznego raportowania w BambooHR, do w pełni elastycznych wskaźników Zenefits, a Namely.

Staje się to bardzo ważne dla firm, które muszą przestrzegać nietypowych przepisów, spodziewać się audytu lub mają cele, które wymagają bardziej złożonego raportowania niż to, co podstawowe funkcje mogą obsłużyć.

„Jednym z moich wielkich tematów jest różnorodność, Sprawiedliwość i integracja”, powiedział mi prezes, który używa Namely. „Możemy zobaczyć dane”, powiedział, ” więc jeśli staramy się być bardziej zróżnicowani, czy rzeczywiście to robimy, czy nie?” 

Ponieważ scentralizował wszystkie aspekty HR w Namely, firma była w stanie zidentyfikować obecne trendy demograficzne i odpowiednio zmienić rekrutację. 

„To tak proste, że mogę to zobaczyć w krótkim migawce, i mogę zacząć podejmować decyzje od tego,” powiedział.

Inny użytkownik był bardzo zadowolony z HR analytics za pomoc w odpowiedzi na pytania dotyczące działań afirmatywnych i korzyści. Mogła znaleźć wszelkie potrzebne informacje o swoim personelu, z każdej daty w czasie, w ciągu kilku minut. Podczas czegoś takiego jak al 401(k) czy audyt EEOC było to nieocenione.

Zenefits pozwoli Ci tworzyć niestandardowe pola tam, gdzie ich potrzebujesz: tabele, profile pracowników i oceny wydajności.

I, jak zauważył jeden z użytkowników, ” tak długo, jak jest pole, Zenefits będzie raportować na nim.”To naprawdę stawia cię w roli kierowcy, jeśli chodzi o raportowanie.

Pamiętaj, że konfiguracja Super technicznego raportowania zajmie trochę czasu. Gusto ma dość ograniczone możliwości raportowania, ale nie ma pracy wymaganej do wyciągnięcia podsumowania pracowników, raportu kosztów pracy lub rozpoczęcia kopania w różne aspekty płac.

Dla wielu ludzi, z którymi rozmawialiśmy, raporty Gusto były wszystkim, czego potrzebowali. Zadziałało, ponieważ nie spodziewali się ani nie wymagali dużej personalizacji. 

BambooHR pozwala Ci zrobić nieco więcej—możesz tworzyć niestandardowe pola i raporty. A ponieważ ma ATS i więcej funkcji zarządzania wydajnością, będziesz w stanie uzyskać lepszy wgląd w zatrudnianie i rozwój pracowników, co jest ślepym punktem dla Gusto.

Mimo to użytkownicy, z którymi rozmawialiśmy, nie byli zachwyceni możliwością śledzenia unikalnych informacji w BambooHR. Jeden z menedżerów biura powiedział, że rozważają zmianę oprogramowania HR, aby móc pobierać różnego rodzaju raporty, chociaż zauważyła, że teraz, gdy BambooHR przeszedł na Trax payroll, jest o wiele większa elastyczność.

Dla wielu firm, raporty z puszkami Gusto, BambooHR będą więcej niż wystarczające. Ale jeśli wiesz, że potrzebujesz więcej opcji raportów lub możliwości przechwytywania niestandardowych informacji, będziesz znacznie lepiej obsługiwany przez Zenefits, a Namely. Mają one głębsze możliwości raportowania, które będą działać o wiele lepiej w przypadku bardziej złożonych wymagań dotyczących zgodności lub inicjatyw pracowniczych.

Wniosek

Ustaw swoje oczekiwania wysoko i nie zadowalaj się. To świetny czas, aby szukać oprogramowania HR. 

Moje najlepsze typy uprościły zadanie płac i kadr dla małych firm do punktu, który jest praktycznie nierozpoznawalny z powolnych, niezgrabnych systemów, które zastąpiły. Oto krótkie podsumowanie najlepszego oprogramowania HR dzisiaj:

 1. BambooHR – najlepsze wsparcie dla małego zespołu
 2. Namely – najlepsze dla firm, które przerosły podstawowe rozwiązania HR
 3. Gusto – najlepsze dla pierwszych 50 osób 
 4. Zenefits – najlepszy dla administratorów HR

Moje rekomendacje są wynikiem rozmów z aktywnymi użytkownikami o tym, jak to oprogramowanie wpływa na ich firmy w tej chwili. Konsolidują oni liczbę narzędzi potrzebnych do zarządzania zasobami ludzkimi, oszczędzając wszystkim mnóstwo czasu i zapewniając kierownictwu firmy cenny wgląd w to, jak najlepiej się rozwijać.